Μετάβαση στο περιεχόμενο

H αλλαγή χρήσης θέλει και επίβλεψη?


Recommended Posts

Έχω μια αποθήκη στην οποία έκανα αλλαγή χρήσης από αποθήκη σε κατοικία και προσθήκη ένα στέγαστρο μικρό. Έβγαλα την άδεια κανονικά. Τώρα αυτό θέλει και επίβλεψη?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κουζίνα και μπάνιο τοποθετείται και το στέγαστρο. Έκανα πατάτα άντε να εξηγήσω τώρα στο πελάτη ότι έχει και επίβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές σε μικροπροσθήκες και αλλαγές χρήσης ΚΑΚΩΣ δε πληρώνεται επίβλεψη (εν γνώση του μηχανικού) επειδή δεν υπάρχει ανάγκη ηλεκτροδότησης και δεν υπάρχουν άλλες κυρώσεις!

 

Μπορεί να είναι άδικο να πληρώνεται 1162,65€+ΦΠΑ για ένα νιπτήρα και το ίδιο ποσό για ολόκληρη προσθήκη αλλά ο νόμος είναι νόμος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δηλαδη η αλλαγή χρήσεις γίνονται δεν γίνονται εργασίες θέλει επίβλεψη (για ρευματοδότησει μιλάω) ? Κατά την γνώμη μου αν δεν γίνονται εργασίες τη επίβλεψη να πληρώσεις? αν γίνονται εργασίες σαφώς και θέλει. εσείς τι νομίζετε ?

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

οχι καθόλου εργασίες. και μετά θέλουμε ρευμα, πληρώνεται επίβλεψη ή όχι. Η γνώμη μου είναι ότι από την στιγμή που δεν γίνονται εργασίες επίβλεψη δεν απαιτείται. εσείς τι νομίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δεν είναι λογικό, όμως η ΔΕΗ απαιτεί θεωρημένο στέλεχος άδειας.

Θεώρηση χωρίς πληρωμένη επίβλεψη, δε μπορείς να πάρεις.

 

Απο την άλλη κάποιος θα μπορούσε να εμφανίσει στη ΔΕΗ το στέλεχος της παλιάς χρήσης, όμως η σύνδεση θα γίνει για πχ οικιακό τιμολόγιο και όχι της νέας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.