Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστη-Αμοιβές γνωμη σας!


sot_2007

Recommended Posts

θελω να ανοιξω εταιρεια με δραστηριοτητα την εμπορια ελαιολαδου λιανικης.ενω εχω καλυψει ολους τους τομεις που απαιτουνται για να ξεκινησει η εταιρεια μπαινει στη μεση η ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑΣ.πηγα σε π.μηχανικο και μου ζητησε ενα ποσο ιδιαιτερα υψηλο για ενα καταστημα 18-20 τετραγωνικων μετρων(το μονο που θα υπαρχει μεσα θα ειναι μερικα ραφια και ενα γραφειο).η ερωτηση μου ειναι η εξης.τι ευρος αμοιβης θα ηταν λογικο για την περιπτωση που ανεφερα.το θρεντ μου μην παρεξηγηθει.οποιος θελει ασ μου απαντησει με πμ Η μειλ

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια να αναφερω το υψος της αμοιβης που μου ζητηθηκε.ουτε αν ειναι καλος εππαγγελματιας η/ο συγκεκριμενη-ος.προφανως η δικη μου περιπτωση ειναι απλη σε σχεση με μια πιο πολυπλοκη που απαιτει μελετη,αλλαγη χρησης χωρου κτλ.το ζητημα προεκυψε οταν για την πολυπλοκη περιπτωση μου ανεφερε αμοιβη που θα ζηταγε η οποια ειναι λιγο ακριβοτερη απο αυτη που θα πληρωσω εγω.ρωταω γιατι μαλλον μου ζηταει τα χρηματα της πολυπλοκης περιπτωσης για την απλη.ετσι και αλλιως ειμαι στην αναζητηση μηχανικου που θα αναλαβει την εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλω να μάθω αν η δικιά μου η ταρίφα είναι κοντά ή μακρυά από την δική του.

Τουλάχιστον τι θα θεωρούσατε εσείς ιδιαίτερα υψηλή?

Link to comment
Share on other sites

.....προφανως η δικη μου περιπτωση ειναι απλη σε σχεση με μια πιο πολυπλοκη που απαιτει μελετη,αλλαγη χρησης χωρου κτλ.......

μα τι λες!!!

εννοείται πως είσαι στην πολύπλοκη περίπτωση

εμπορέυεσαι τρόφιμα και είσαι κατάστημα υγειονομικού ενδιαφεροντος

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ sot_2007 είναι αδιανόητο για μας να ζητάτε τιμές μέσω διαδικτύου.

Αν δεν εμπιστεύεστε το Μηχανικό σας απευθυνθείτε σε κάποιον άλλο.

Και καθώς η εν λόγω συζήτηση δεν έχει νόημα, το θέμα κλειδώνεται.

 

ilias

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.