Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοιχεία-Κ.Ε.Σ


 

Recommended Posts

Και αν η κατοψη ειναι μορφης Γ ή Π ή Τ ή Ζ η οποιουδηποτε αλλου γραμματος και υπαρχουν στυλοι διαφορων μεγεθων και δυσκαμψιων τι θα κάνετε μαστορια?αρμους?
...αν πας να λύσεις ένα τέτοιο κτίριο με μεγάλη κάτοψη χωρίς αρμούς με τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε θα σου βγάλει οπλισμό την μιση χαλυβδουργική...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και αν η κατοψη ειναι μορφης Γ ή Π ή Τ ή Ζ η οποιουδηποτε αλλου γραμματος και υπαρχουν στυλοι διαφορων μεγεθων και δυσκαμψιων τι θα κάνετε μαστορια?αρμους? Πραγματικά ευτυχως που υπάρχουν και οι αρχιτεκτονες και δε σχεδιαζουν κουτακια κατα ΕΑΚ αλλιως η Ελλαδα θα εμοιαζε με την σοβιετικη ενωση του '70.

 

αρμους γιατι αλλιως τα διαφραγματα ειναι αμφιβολλο το πως θα συμπεριφερθουν.

 

τα κουτακια εχουν κι αυτα την αρχιτεκτονικη τους μαγεια.για δες ειδικα νοτια αμερικη ποσο πολυ χρησιμοποιουνται 'ΚΟΥΤΑΚΙΑ' και ποσο ομορφα ειναι.μιλαμε για φοβερα σπιτια.κανε ενα Search.

 

 

...αν πας να λύσεις ένα τέτοιο κτίριο με μεγάλη κάτοψη χωρίς αρμούς με τα προγράμματα που χρησιμοποιούμε θα σου βγάλει οπλισμό την μιση χαλυβδουργική...

 

σοβαρα?δεν το εχω τσεκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Πως να κανω search? κουτακια + north america?

Αρμο εγω σε κατοικια ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΩ και ας χορευει το σπιτι τσαμικο σε σεισμό.

Αν εσεις φτιαχνετε τετοιους αρμους , respect, εγω δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Και αν η κατοψη ειναι μορφης Γ ή Π ή Τ ή Ζ η οποιουδηποτε αλλου γραμματος και υπαρχουν στυλοι διαφορων μεγεθων και δυσκαμψιων τι θα κάνετε μαστορια?αρμους?

Φυσικά και θα χωρίσεις την κάτοψη με αρμούς! Τι άλλο; Και δεν νομίζω να έχει σχέση το λογισμικό που χρησιμοποιείς. Άλλωστε, στην ίδια λογική είναι βασισμένα όλα και η φιλοσοφία του κατασκευαστικού αρμού κυριαρχεί σε όλη την Γή για τέτοιες κατόψεις!!!

Πραγματικά ευτυχως που υπάρχουν και οι αρχιτεκτονες και δε σχεδιαζουν κουτακια κατα ΕΑΚ αλλιως η Ελλαδα θα εμοιαζε με την σοβιετικη ενωση του '70.

Πλάκα με κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σου κάνω πλακα? Εχεις τα ιδια προσσόντα με εναν αρχιτέκτονα στη σύνθεση? Ο αρχιτέκτονας σχεδιάζει ελευθερα εσυ με τον ΕΑΚ παραμάσχαλα. Ειναι γνώστα τα εργα των πολιτκών στην Ελλάδα και πως εχουν καταντήσει τις πόλεις μας.

Καθολου ειρωνία sundance, αστειευομαι.

Link to comment
Share on other sites

καλά barracunda δεν ξέρω αν στο έχουν πει αλλά και ο αρχιτέκτονας με βάση τον Ε.Α.Κ και το Γ.Ο.Κ σχεδιάζει αλλιώς η πολεδομία δεν του βγάζει άδεια....μελέτες κάνουμε όχι διπλωματικές!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να σου κάνω πλακα? Εχεις τα ιδια προσσόντα με εναν αρχιτέκτονα στη σύνθεση? Ο αρχιτέκτονας σχεδιάζει ελευθερα εσυ με τον ΕΑΚ παραμάσχαλα. Ειναι γνώστα τα εργα των πολιτκών στην Ελλάδα και πως εχουν καταντήσει τις πόλεις μας

Εδώ βρίσκεταί το μέγιστο κατ'εμέ λάθος της κοινωνίας των αρχιτεκτόνων και των ιδιοκτητών. Δεν πρόκειται για διαγωνισμό αφηρημένης τέχνης, δεν ζωγραφίζουμε! Είμαστε όλοι σε μια βιομηχανία παραγωγής ασφαλών κτισμάτων!!! Με ποιό δικαίωμα ο αρχιτέκτονας πάει κόντρα σε ΕΑΚ και ΕΚΩΣ; Διότι αυτή η συζήτηση, δεν πηγάζει απο κεί; Εάν ήμασταν ελέυθεροι να βάζουμε τοιχία όπου έπρεπε, θα συζητούσαμε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.