Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θύρα USB;


Butcher

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος τί θύρα είναι αυτή που φαίνεται στη photo;

http://img130.imageshack.us/i/usbl.jpg/

Αν κάποιος γνωρίζει,ας ανεβάσει photo με το καλώδιο που συνδέεται με την θύρα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ευκρινής η φωτογραφία αλλά από ότι καταλαβαίνω από το σχήμα και από τα led στις γωνίες της θύρας είναι για να συνδεθεί καλώδιο δικτύου (UTP / FTP / STP κλπ) μέσω κλιπς RJ45 (βλ. και εδώ RJ45).

 

Η θύρα είναι σε δικτυακό εκτυπωτή/φωτοτυπικό κλπ;

Aν ναι, τότε μάλλον αυτό που έγραψα παραπάνω συνδέεται.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου μοιάζει με θύρα για τηλεφωνική γραμμή (αν είναι modem, ή εκτυπωτής/φαξ).

Πρέπει να μας πεις σε τι μηχάνημα βρίσκεται και αν είναι δυνατόν το μοντέλο του.

Link to comment
Share on other sites

Η θύρα είναι σε φωτοτυπικό μηχάνημα με δυνατότητα δικτυακής σύνδεσης.(sharp AR-5520N),που αγόρασα πρόσφατα.Το θέμα είναι ότι δεν βρήκα το καλώδιο για τη σύνδεση με το PC..Εγώ βέβαια δε έχω λόγο να κάνω δικτυακή σύνδεση στην παρούσα φάση και έλεγα να πάω στην κλασσική usb σύνδεση..Αλλά μάλλον δεν μπορώ!!Μόνο αυτή την θύρα βλέπω να έχει,οπότε και θα πάω αναγκαστικά σε σύνδεση LAN με τo καλώδιo που φαίνεται στο post του engineer_thess, τον οποίο και ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Η θύρα δικτύου πλέον είναι και η προτιμότερη.

 

Συνδέεις τον εκτυπωτή με το router σου (σχεδόν όλες οι εταιρείες σου δίνουν router με 4 ethernet πλέον) και τον βλέπουν όλοι οι υπολογιστές στο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.