Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεα έκδοση λογισμικού ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


qwert

Recommended Posts

Προσοχή στα ΖΝΧ.

Όσο πρόλαβα να τσεκάρω, το bonus που έδεινε στα ΖΝΧ με τον ηλιακό, το παίρνει κατά ένα ποσοστό πίσω.

Και κάτι ακόμα σημαντικό. Αν θεωρήσουμε ότι δεν ισχύουν ακόμα οι διευκρινήσεις, δεν βλέπω κανένα κτίριο (για ΜΕΑ) να βγαίνει Β.

ΟΛΑ Γ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εξετάζω αν "κερδίζω" ή "χάνω"....

Στα εντυπα του "Εξοικονομώ" αναφέρεις (με υπογραφή..) πόσες κατηγορίες αλλάζει και πόση πρωτογενή ενέργεια κερδίζεις με τις παρεμβάσεις.... Τα οποία πλέον είναι διαφορετικά....

Link to comment
Share on other sites

Τοτε, πολυ απλα, ειδικα αμα η δευτερη επιθεωρηση ειναι τωρα στα συντομα, παρελειψε το patch και δουλεψε πανω στην αρχικη 1.28 για να μην εχεις προβλημα...

 

Ελλας το μεγαλειο σου....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις "μπήκα" στο site του ΤΕΕ και η "βελτίωση" της 1_28 δεν υπάρχει πιά.....:confused::confused:

Τί γίνεται???... να ξαναεγκαταστήσω την 1_28 "σκέτη"????...

 

Υ.Γ.

Εβγαλα την "αναβάθμιση" και περιμένω.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει.

Τώρα τι ισχύει; Οι διευκρινήσεις; Το patch;

 

Είναι με τα καλά τους οι άνθρωποι;

 

Για αυτούς μπορεί να είναι και διασκεδαστικό.

 

Για μας η κρεμάλα του Β έχει στηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι βγηκε το patch τι σχεση εχει με τις διευκρινισεις?

 

Προφανως και οι διευκρινισεις ισχυουν, οπως προφανες ειναι (για μενα τουλαχιστον) οτι η εκδοση 1.28 βγηκε ελλειπης ως προς τις διευκρινισεις και το patch τις συμπληρωνει...

 

Τωρα η κρεμαλα ειναι αλλο καπελο...

Link to comment
Share on other sites

Οι διεκρινήσεις είναι το μόνο σίγουρο οτι δεν ισχύουν ακόμα. Σε δημόσια διαβούλευση βγήκαν όπως και η ΤΟΤΕΕ του βιοκλιματικου. Τις έχει πουθενά σε επίσημο κείμενο; Αν ναι πες μας να το διαβάσουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Οι διευκρινήσεις γράφουν: <<Ισχύουν ωστόσο άμεσα από την ημέρα έκδοσης του παρόντος κειμένου>>. Ελληνικά νομίζω ότι ξέρω κάτι λίγα.

Εάν ισχύουν γιατί κατέβηκαν απ' το site. Εάν δεν ισχύουν προς τι η παραπάνω διατύπωση;

Το patch έχει άμεσα σχέση με τις διευκρινήσεις. Αν δεν βάλεις το 27,3 m3 / υπνοδώματιο / έτος στο πρόγραμμα και βάλεις 0,91 m3 /m2 δομ. επιφάνειας καθηλώνεσαι στην Γ κατηγορία (σε ΜΕΑ) χωρίς ελπίδα ανόδου.

Στο πρόγραμμα v1.28 πριν το patch, το πάλευες.

Link to comment
Share on other sites

Οι διευκρινήσεις βγήκαν σε διαβούλευση και η παραπάνω φράση προφανώς θα έχει ισχύ απο την στιγμή που θα δημοσιευθούν τα τελικά κείμενα στα οποία και θα περιλαμβάνεται η φράση που αναφέρεις. Εγώ πάντως δεν εμπιστεύομαι να χρησιμοποιήσω ένα κείμενο που δεν είναι επίσημο.

Το patch μάλλον πάει με τις διευκρινήσεις. Δεν το δοκίμασα γιατί δεν το πρόλαβα καν στο site του ΤΕΕ. Και προφανώς κατέβηκε γιατί ακόμα δεν ισχύουν οι διευκρινήσεις.

Εγώ είμαι κάθετος σχετικά με την ισχύ των διευκρινήσεων. Δεν υπάρχουν πουθενά αυτή τη στιγμή. Το οτι το κατέβασαν καποιοι (και εγω μέσα) για την διαβούλευση δεν σημαίνει κάτι. Οι υπόλοιποι τι θα κάνουν τους μάγους;

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!

Οπως και με το patch.

Ανεβοκατεβαίνουν με ρυθμούς ιλιγγιώδης...

Τι να κάνεις. Να τα εγκαταστήσεις, να τα απεγκαταστήσεις; Δεν τους προλαβαίνεις.

 

Αυτά Γιώργο δεν έχουν ξαναγίνει, ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.