Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άγνωστος ιδιοκτήτης όμορου οικοπέδου


Recommended Posts

Καλήμερα,

Πελάτης μου έχει οικόπεδο εντός σχεδίου που συνορεύει με άλλο οικόπεδο το οποίο θέλει να αγοράσει. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε αυτός, ούτε κάποιος άλλος γείτονας γνωρίζει τον ιδιοκτήτη του.

Στην περιοχή δεν υπάρχει κτηματολόγιο ή έστω κτηματογράφηση για κάποιο άλλο σκοπό, δεν έχει γίνει πράξη εφαρμογής, και τα οικόπεδα δεν προέρχονται από διανομή Υπ. Γεωργίας ή πρόνοιας (είναι ιδιοκτησίες).

Πως μπορεί λοιπόν κάποιος να μάθει τον ιδιοκτήτη του γειτονικού οικοπέδου;

Link to comment
Share on other sites

Μέντιουμ, ταρώ, φλυτζάνι κλπ

Πέρα από πλάκα, από το ρολόι νερού ή ΔΕΗ (αν υπάρχουν)

Link to comment
Share on other sites

Συμβόλαια γνωστών όμορων του αγνώστου ιδιοκτήτη κοίταξε? Μπορεί να βγάλει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο.Πες του πελατη σου να παει να βαλει πασαλους ή να περιφραξει ενα μεγαλο κοματι απο του γειτονα και τοτε θα φανερωθει αυτος απο μονος του :P

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό που ανέφερε ο Manolis gon,

 

πολύ χαρακτηριστική περίπτωση είχε ο πατέρας μου ( εργολάβος οικοδομών στην Περιοχή της Νίκαιας πρίν από 50 χρόνια ακριβώς...)

έψαχνε και εκείνος τον γείτονά του...

δεν τα καταφερε ποτέ μεχρι που ο ίδιος ο πατέρας μου έβαλε στο οικόπεδο του γείτονα...πινακίδα πωλείται με το τηλέφωνό του ....:D

 

σε 2 ώρες είχε πάρει τήλ ο γείτονας τον πατέρα μου να του ζητήσει τον λόγο και τα ρέστα επίσης...και να μάθει ποιός ήταν αυτός που πουλούσε το οικόπεδο του!!! αχαχαχαα

 

πολύ έξυπνο...

 

προσπάθησε...δεν έχεισ να χάσεισ κάτι

 

χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ιδέες.

Αφού ούτε μετρητής ΔΕΗ υπάρχει, ούτε άλλο όμορο έχει το οικόπεδο με άγνωστο ιδιοκτήτη εκτός από αυτό του πελάτη μου (ώστε να βρω κάτι από τα συμβόλαια), μάλλον θα πρέπει να κάνει αυτό με την περίφραξη ή να βάλει ταμπέλα "πωλείται". Να δούμε, θα εμφανιστεί κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.