Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποιηση ισογειου προ του 55 με αυθαιρετο οροφο!


giannisp

Recommended Posts

παιδια καλημερα...ακουστε περιπτωση εχω ισογειο προ του 55 με αδεια του 1954 με πολτοποιημενο φακελο φυσικα στην πολεοδομια....κλπ λοιπον θελω να νομιμοποιησω ολο το ισογειο με νεα αποτυπωση ως προ του 55...το προβλημα μου ειναι οτι υπαρχει οροφος αποπανω αυθαιρετος χωρις αδεια...τι κανω???θελουν και φωτο και τομες οποτε μαλλον δεν μπορω να το αποκρυψω...τι να κανω?????help

Link to comment
Share on other sites

Ο όροφος πότε κατασκευάστηκε? Υπάρχει υπόλοιπο Σ.Δ που να δικαιολογεί τον όροφο? Υπάρχει επίσης υπέρβαση ύψους?

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησες για το ποτε κατασκευασθηκε ο πρωτος οροφος.Χωρις γνωση του ετους αυτου απο εμας και απο οτι καταλαβα εχει τμημα ισογειου αυθαιρετο γιατι δεν κανεις την ιδια διαδικασια (προ του 55) και για τον οροφο?Ειναι πολυ πιο συγχρονος?Ειναι προ του 83? Αν ναι τοτε θα πας για νομιμοποιηση σαν πριν του 83 και εξαιρεση απο κατεδαφιση για το τμημα που ειναι πανω απο το συντελεστη δομηασης(χωρις να μας εχεις πει ποσα τετραγωνικα υπερβαινεις) δυστυχως με λιγες πληροφοριες δεν θα παρεις ακριβεις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν μπορεί να γίνει νομιμοποίηση σαν προ του 83 αφού δεν υπάρχει υπόλοιπο δόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Η αεροφωτογραφία της ΓΥΣ πόσο κοντινή είναι; Αχ πάλι σκέφτομαι πονηρά και δε θέλω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.