Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

21 ώρες πριν, Kyriakos_M said:

καλησπέρα, η άποψη μου είναι πως πρέπει οι συνάδελφοι στο μέλλον που θα θελήσουν να την πατήσουν όπως εμείς και να χαλάσουν την άδεια τους για να πάρουν μέρος σε μια παρωδία να παραδειγματιστούν και να απαξιώσουν την διαδικασία.

Ελπίζω πραγματικά όλη αυτή η πάγια πολιτική του ρουσφετιού και της οικογενειοκρατίας να τελειώσει στη νέα γενιά. Αν εμείς οι ίδιοι και οι μελλοντικοί συνάδελφοι δεν δίνουμε αξία σε όποιον μπορεί να μας υποσχεθεί μια θεσούλα, στην οποία όπως λέει και ο συνάδελφος παραπάνω εννοείται πως θα δουλεύουμε για να καλύπτουμε την ανεπάρκεια όλων των υπολοίπων, δεν θα αλλάξει τιποτα. Πρέπει να αλλάξει η νοοτροπία η δική μας, ώστε να υπάρξει μια αλλαγή σε αυτή την πραγματικά ντροπιαστική κατάσταση όλων αυτών των ετών. Καλή συνέχεια εύχομαι σε όλους με αυτοπεποίθηση και το πιο σημαντικό με το κεφάλι ψηλά και την γλώσσα ελεύθερη να λέει αυτά που δε θέλουν να ακούνε. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kyriakos_M said:

καλησπέρα, η άποψη μου είναι πως πρέπει οι συνάδελφοι στο μέλλον που θα θελήσουν να την πατήσουν όπως εμείς και να χαλάσουν την άδεια τους για να πάρουν μέρος σε μια παρωδία να παραδειγματιστούν και να απαξιώσουν την διαδικασία.

Πώς μπορείς να απαξιώσεις την διαδικασία? Με το να μην πας? Τότε είναι που θα τους κάνεις την ζωή πιο εύκολη...εγώ θα ξαναπάω και αυτή την φορά χωρίς άγχος, ικανότερος και πιο χαλαρός...για να τους θυμίσω πόσο άδικοι είναι.. το πιθανότερο αυτή την φορά αν γράψω καλύτερα να μην τα πάω καλά στην συνέντευξη..αυτο θα επικαλεστουν μαλλον...ας ελπίσουμε πως η γενιά μας όπως λέει ο/η συνάδελφος παραπάνω να μην διαιωνίσει αυτή την κατάσταση αν και έχω πάψει να είμαι ρομαντικός πια...καλή δύναμη σε όλους..

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας ξέρει κάποιος να μας πει αν εχουν παρει ποτε στα ΕΛΠΕ ατομα απο επιλαχοντες ή ξανα βγαινει καινουργια προκηρυξη και δεν σε ειδοποιουν ποτε?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mixanikos tei said:

Καλησπέρα σας ξέρει κάποιος να μας πει αν εχουν παρει ποτε στα ΕΛΠΕ ατομα απο επιλαχοντες ή ξανα βγαινει καινουργια προκηρυξη και δεν σε ειδοποιουν ποτε?

νομίζω διατηρούν τη λίστα για 3 περίπου χρόνια και αν προκύψει κάποια ανάγκη παίρνουν από εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 3:12 ΜΜ, Skgbull said:

Χημ μηχ

ΓΙΑ ΤΕΣΑ2 ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΠΟΙΗΘΕΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

H χρήση κεφαλαίων δεν επιτρέπεται στο κείμενο τίτλων και δημοσιεύσεων. Επίλεξε "επεξεργασία" (3 τελείες άνω δεξιά), προς διόρθωση του κειμένου σύμφωνα με τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos 33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά και καλό φόρουμ σε όλους. Γενικά στις συνεντεύξεις με σύμβουλους Evalion (2ο στάδιο της πρόσληψης)  πάνω σε ποια θέματα  επικεντρώνονται; Όπως στα γραπτά τεστ;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Larisaios22 said:

Καλησπέρα παιδιά και καλό φόρουμ σε όλους. Γενικά στις συνεντεύξεις με σύμβουλους Evalion (2ο στάδιο της πρόσληψης)  πάνω σε ποια θέματα  επικεντρώνονται; Όπως στα γραπτά τεστ;

Στις κλασικές ερωτήσεις συνεντεύξεων. Ποιο είναι το αρνητικό σου και ποιο το θετικό σου, κάποιο εργασιακό επίτευγμα, να περιγράψεις μια κατάσταση σύγχυσης σε δουλειά, μια περίπτωση που σε έχει φέρει σε δυσκολη θέση και πως το αντιμετώπισες και γενικά πως αντιδράς σε διάφορες δύσκολες καταστάσεις που μπορεί να σου πουν. Αρκετή ώρα παίρνει... Μπορεί και 1 ώρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι προανέφερε ο Άλεξ...θα σε ρωτήσουν κάποια γενικά για έσενα..σπουδές..εργασία...πως οργανώνεις τον χρόνο σου...πως αντιμετωπίζεις δύσκολες καταστάσεις...κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.