Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέοι μηχανικοί & Ενεργειακές Επιθεωρήσεις


Recommended Posts

2ον, σιγα μη βαλω τη φωτο μου. χαχα

 

Καλά κάνεις γιατί άμα βάλεις την φωτογραφία σου θα σε σταμπάρουν οι ΜΠΔ! :D

βέβαια θα μου πεις ότι έχεις φύγει από το τμήμα ΜΠΔ... αλλά καλά κάνεις και φυλάγεσαι. χα, χα, χα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 34
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω ξαναγράψει στο forum σε άλλο θέμα συζήτησης και το μεταφέρω εδώ. Η ιδιότητα του προσωρινού επιθεωρητή αλλά και ο τρόπος με τον οποίο δώθηκαν αυτές οι άδειες παραβιάζει με τον πιο κατάφωρο τρόπο τους όρους του σωστού ανταγωνισμού και συνεισφέρει στην ύπαρξη αθέμιτων όρων ανταγωνισμού. Απο την μια η κυβέρνηση επιχαίρεται ότι προσπαθεί να ανοίξει επαγγέλματα (αν θέλετε την γνώμη μου σε ορισμένα λανθασμένα) και από την άλλη σε ένα από τους λίγους κλάδους που σήμερα προσφέρει εργασία δημιουργεί κλειστά ολιγοπώλια. Το χειρότερο δε είναι ότι ακόμα και αυτές τις κλειστές λίστες τις εκδίδει με τρόπο απαράδεκτο. Τι σημαίνει άραγε η τμηματική δημοσίευση των ονομάτων των προσωρινών επιθεωρητών...? Και άραγε τι σημαίνει προσωρινός επιθεωρητής όταν σε ένα χρόνο θα κληθεί και αυτός να κάνει σεμινάρια και να δώσει εξετάσεις όταν όμως ήδη θα έχει δημιουργήσει ένα κύκλο πελατών...? Ερωτήματα σημαντικά που όπως προείπα οι απαντήσεις τους δείχνουν προς την ύπαρξη ενός σημαντικότατου σκανδάλου...

Τώρα στο ψητό...φρονώ ότι όποιοι θεωρούμε ότι έχουμε έννομο συμφέρον να κινηθούμε νομικά προς την ακύρωση της όλης διαδικασίας....και το πάγωμα των ενεργειακών επιθεωρήσεων από προσωρινούς εν. επιθεωρητές μέχρι την απονομή των δικαιωμάτων των οριστικών επιθεωρητών....

Link to comment
Share on other sites

Με νομικές διαδικασίες βγαίνουν πολλά (ίσως όχι έγκαιρα...) καθώς αυτό το συγκεκριμένο αποτελεί χαρακτηριστικό παράδειγμα δημιουργίας συνθηκών αθέμιτου ανταγωνισμού. Και για αυτό το θέμα οι "φίλοι"μας από την Εσπερία έχουν μια ευαισθησία...:). Αλλά κακώς και συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτό δεν το έχουμε παλέψει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

@Spgirl: To ξέρω οτι δεν είναι για το Sp αντί του Super εγώ το έθεσα έτσι λόγω του Super-Τσαμπουκά σου. Μην το πάρεις και αυτό στραβά όμως κομπλιμέντο είναι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.