Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποίηση κυλινδρισμού Ι.Χ.


Stelios.A

Recommended Posts

Δηλαδή, ο φίλος σου έβαλε κινητήρα 1850cc και θέλεις να τον βγάλεις 1400;

Κάνε ότι νομίζεις συνάδελφε, έχοντας υπόψη ότι τα γούστα (πρέπει να) πληρώνονται και ότι η παρανομία δεν συγχωρείται.

 

Τα γούστα και μ@λ@κιες πληρώνονται

Έτσι μου έμαθαν στο ναυτικό

 

Συμφωνώ ΑlexisPap

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα τα λετε αλλα σε αλλων που ειχα πει παλαιοτερα 50 ευρω δεν ηρθε ... εξαλλου δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο... μια υπογραφη βαζεις οτι ειδες τον κινητηρα και διαπιστοσες οτι ειναι αυτος που λεει το πιστοπιοιτικο ... αν ειναι να κανει λαμογια ο αλλος μπορει να αλλαξει τον κινητηρα αφοτου εχεις υπογραψει.... αλλα μιας και λετε για τιμες ... σε μια μελετη για πυρασφαλεια ψησταριας ποσα θα παιρνατε... με υγραεριο... γιατι εγω ειπα σε εναν 350 ευρω και τον εχασα απο πελατη...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παρεξηγήθηκα.Εννοώ αν βάλω πράγματι μικρότερη μηχανή π.χ. 1400cc,είναι στο περιθώριο του νόμου?όντως ισχύει αυτό το -25%?ή είναι λιγότερο το περιθώριο?αλλά εδώ θα ήθελα την εμπειρία-υπόδειξη Μηχανολόγων.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαινε το μοντέλο με τέτοια μηχανη, δεν έχεις πρόβλημα. Το πολύ να προσκομίσεις βεβαίωση απο αντιπροσωπεία.

 

Κοίτα και στη σελίδα του ΥΜΕ, κάπου έχει πίνακα με δηλωμένες μετατροπές, αν έχει ήδη γίνει είσαι πολύ τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλα τα λετε αλλα σε αλλων που ειχα πει παλαιοτερα 50 ευρω δεν ηρθε ... εξαλλου δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο... μια υπογραφη βαζεις οτι ειδες τον κινητηρα και διαπιστοσες οτι ειναι αυτος που λεει το πιστοπιοιτικο ... αν ειναι να κανει λαμογια ο αλλος μπορει να αλλαξει τον κινητηρα αφοτου εχεις υπογραψει.... αλλα μιας και λετε για τιμες ... σε μια μελετη για πυρασφαλεια ψησταριας ποσα θα παιρνατε... με υγραεριο... γιατι εγω ειπα σε εναν 350 ευρω και τον εχασα απο πελατη...

 

Οποιαδηποτε στιγμη μπορει να αλλαξει τον κινητηρα. Αν ομως συμβει κατι, εσενα θα τρεχουν στα δικαστηρια. Ολοι πανω σου θα πεσουν. Και ο ιδιοκτητης δε θα παρει καμια ευθυνη πανω του. Ολα στο Μηχανολογο θα τα ριξει.

 

Καλο ειναι λοιπον οταν βαζουμε την υπογραφη μας να εχουμε και στο μυαλο μας οτι καποια στιγμη θα μας τρεχουν στα δικαστηρια και το δικηγορο τον πληρωνουμε εμεις ακομα κι αν ειμαστε αθωοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κύριοι καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να κάνει πιστοποίηση κυλινδρισμού μοτοσυκλέτας 115cc πολιτικός μηχανικός ΠΕ ? Έχω αγοράσει όχημα από ΟΔΔΥ και χρειάζεται κυλινδρισμό (τον γνωρίζω καθώς θα τοποθετηθεί νέος γνήσιος κύλινδρος και πιστόνι τα οποία έχω προμηθευτεί και γνωρίζω και την διαδρομή του πιστονιού). Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις σας.

Σημειώνω στο σημείο αυτό ότι δεν επιθυμώ να μπώ στα νερά μηχανικών άλλων ειδικοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koίταξε εδώ τη νομοθεσία:

http://www.yme.gr/?getwhat=1&oid=340&id=&tid=340

 

Μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του προηγούμενου μηνύματος και μη γράφετε με κεφαλαία. Τα παραπάνω θα τα βρείτε και στους κανόνες συμμετοχής

Ευχαριστώ, miltos

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να κάνει πιστοποίηση κυλινδρισμού μοτοσυκλέτας 115cc πολιτικός μηχανικός ΠΕ ?

 

Όσο μπορώ εγώ να υπογράψω στατικά πολυκατοικίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.