Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φορολογικά Αναθεώρησης Οικοδομικής Άδειας


Recommended Posts

Σε αναθεωρηση οικοδομικης άδειας για αλλαγή χρήσης και καποιων μικρων αλλαγων στα σχεδια θα βγει αμοιβη με ποσοστο αναθεωρησης και θα πληρωσω τις δικες μου κρατησεις.

 

Ομως προκυπτουν κρατησεις και για τον ιδιοκτητη οι οποιες υπερβαινουν τις κρατησεις της οικοδομικης αδειας. Πώς μπορει πρακτικα να γινει συμψηφισμος των κρατησεων της οικοδομικης αδειας με των κρατησεων της αναθεωρησης?

 

οταν θα παω στην εφορια με το σημειωμα καταθεσης εισφορων της αναθεωρησης θα μου ζητησουν να πληρωσω ολο το ποσο των εισφορων.

Θα τους δειξω το σημειωμα καταθεσης εισφορων της οικοδομικης αδειας και θα τους ζητησω να πληρωσω μονο την διαφορα?

Ή θα υπολογισω εγω την διαφορα και θα την αφαιρεσω μονος μου και θα φτιαξω νεο σημειωμα εισφορων για την αναθεωρηση με την διαφορα μονο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε αδεια του 07<<νομιμοποιηση κτ προ  55 και προσθηκη κατ επεκταση ισογ (80 τμ)και υπογ(80τμ)  δηλ σε αδεια εν ισχυ εχει κανει ο ιδιοκτητης πλακα στο κτισμα προ 55(ειχε στεγη),εβγαλε το υπογειο εξω κ το εχει ως βχ και κατ επεκταση του πρωην υπογειου εχει φτιαξει 35 τμ κχ

Αναθεωρηση ,τι ποσοστα κ για ποιες εργασιες κ επιφανειες στην μελετη αμοιβων (4μ adeia)? η κ αλλες λυσεις??

συναδελφοι καμμια γνωμη κανεις??!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.