Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΧΤΙΣΤΟΥ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.

ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΟΡΟΦΟΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.ΕΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΧΤΙΣΤΟ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ?Η ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΑΠΛΑ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, terry

Link to comment
Share on other sites

1ov Θα πας να διαβάσεις τους κανόνες συμμετοχής. Δεν επιτρέπεται να έχεις γράψει 14 μηνύματα και να μην ξέρεις ακόμα ότι ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.............

Link to comment
Share on other sites

1ov Θα πας να διαβάσεις τους κανόνες συμμετοχής. Δεν επιτρέπεται να έχεις γράψει 14 μηνύματα και να μην ξέρεις ακόμα ότι ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.............

 

καταρχην δεν σου επιτρεπω να μου μιλας τοσο νευρικα,εισαι μελος και οχι διαχειριστης.και φυσικα δεν με ξερεις.και στην τελικη ενα λαθος εκανα.χαλαρωσε.τα νευρα σου θα προτιμουσα να τα ξεσπασεις αλλου.και σε παρακαλω δεν θελω να μου ξανα απευθυνθεις.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα μην τρελαίνεσαι με την παρατήρηση που σου έκανε ο Highlander. Σου επεσήμανε ότι τα κεφαλαία απαγορεύονται και επίσης είναι πολύ ενοχλητικά.

 

Τώρα στο προκείμενο.

1) Κατασκευές μόνιμες (όπως κτιστό BBQ) σε εξώστες απαγορεύονται πράγματι.

2) Υπάρχει ουσιαστικό θέμα πυρασφάλειας

3) Υπάρχει ουσιαστικό θέμα πρόβλεψης των μονίμων φορτίων του BBQ στην μελέτη. Υπάρχει πρόβλεψη για ένα φορτίο >1 tn στο μπαλκόνι? Μόνο ο μελετητής μπορεί να απαντήσει υπεύθυνα

4) Υπάρχει θέμα τυπικό αλλαγής όψης, που συνεπάγεται ανάγκη για έκδοση σχετικής άδειας

5) Υπάρχει ουσιαστικό θέμα όχλησης των ανωτέρω διαμερισμάτων, αν δεν υπάρχει επαρκής μηχανικός εξαερισμός

6) Υπάρχει ουσιαστικό θέμα κακής λειτουργίας αυτών των BBQ, που συνήθως μπαφιάζουν τον τόπο και δεν λειτουργούν ικανοποιητικά.

 

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

δεν τρελαινομαι, πραγματικα!!απλα ηταν ο τροπος που το εξεφρασε και το υφος του γραπτου του λογου.

σε ευχαριστω παντως για τις πληροφοριες που μου εδωσες με βοηθησες πολυ!!!

και συγνωμη για τα κεφαλαια γραμματα.:sad:;)

Link to comment
Share on other sites

1ov Θα πας να διαβάσεις τους κανόνες συμμετοχής.

....

....

....

.....

Ενδιαφέρον. Πας να κάνεις ένα καλό και βρίσκεις και τον μπελα σου.

 

Ναι αγαπητή ΔΕΣΠΟΙΝΑΦΡ παρ ότι εγώ δεν είμαι νευρικός, δεν χρειάζεται να μου απαγορέψεις να σου απευθυνθώ, αφού εσύ η ίδια προσβάλεις τόσο εύκολα αυτούς που ζητάς βοήθεια.

 

Ή νομίζεις ότι αυτά που σου απάντησε ο συνάδελφος agrafiot τα έμαθε πίνοντας ουζάκια?

Link to comment
Share on other sites

@ ΔΕΣΠΟΙΝΑΦΡ

 

Θα πρέπει να απευθυνθείς σε Μηχανικό της εμπιστοσύνης σου εάν δεν εμπιστεύεσαι αυτόν που έχεις τώρα.

 

Κατά τα άλλα ακόμα δεν διόρθωσες το αρχικό σου μήνυμα παρ΄όλη την παρατήρηση συντονιστή.

 

Το παρόν κλειδώνει.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.