Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Ταμπέλες" στην Ελλάδα...


christine

Recommended Posts

ρε Χάρη οτι λες ισχύει. Το θέμα είναι γιατί ισχύει; Εκεί είναι το ζήτημα. Με τα τόσα ερωτήματα (που δεν έκανες το κόπο να απαντήσεις σε κανένα) εκεί προσπαθώ να εστιάσω. Αν πιστεύεις οτι είναι θέμα μόνο ΑΕΙ ΤΕΙ σβήσε όλα τα άλλα κ απάντησε μόνο στο τελευταίο ερώτημα μου. Μάντης κανείς δεν είναι, αλλά δεν αργεί πολύ το 1ο Ιδιωτικό Πολυτεχνείο που χωρίς πανελλήνιες θα σπουδάζει ο καθένας ότι σπούδασε η myri η εσύ ή ο sundance μετά απο ξενύχτια διαβάσματος και σε ειδική προσφορά το Master-πες με διπλουματούχο-λουκούμι για τα ΤΕΙ...

 

Όσο γιατι επικετρωθήκαμε στη ταμπέλα Νο4; Το είπε η ίδια η Christine:

Ταμπέλα Νο4: και η πιο σημαντική για εμένα: τι σπoύδασες και πού;;;

 

Πάντως να σταματήσει μια συζήτηση προκαταβολικά υπό το φόβο μην παρεκτραπεί κάποιος δεν το καταλαβαίνω. Ως τώρα πάντως όλοι έχουν κρατήσει ψηλά το επίπεδο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ως απλό μέλος αυτού του forum έχω απαντήσει πολλές φορές στα ερωτήματα που θέτεις, κάνε μια αναζήτηση στο forum και θα βρεις τις θέσεις μου.

 

Ως συντονιστής όμως φοβάμαι ότι ΠΑΛΙ η συζήτηση παρεκτρέπεται σε μια στείρα αντιπαράθεση ΤΕΙ-ΑΕΙ και όπως είπα και προηγουμένως το "έργο" το έχω ξαναδεί αρκετές φορές και γνωρίζω το τέλος που τυχαίνει πάντα να είναι το ίδιο. Ελπίζω βέβαια να διαψευσθώ.

Η συμμετοχή μου στο παρόν θέμα ως μέλος σταματά εδώ γιατί ό,τι είχα να πω για τις "ταμπέλες" (και τις τέσσερις!!!!) που έθεσε η δημιουργός του forum το είπα στην πρώτη μου κιόλας απάντηση. Από εδώ και πέρα θα το παρακολουθώ ως συντονιστής και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Χάρης απο παλαιότερη σου δημοσίευση:

Τέλος, συμφωνώ ως προς τον τρόπο απόδοσης επαγγελματικών δικαιωμάτων μέσω ΚΑΙ εξετάσεων όπως είπε ο ZaXoYs.

 

Δε σκεφτόμαστε κ πολύ διαφορετικά... Εδώ προσπαθώ να πω πως πρέπει ομαδικώς να ξεκαβαλήσουμε το καλάμι κ να δούμε λίγο μπροστά τι μας περιμένει. Αν είναι όντως να γίνει ακόμη 1 μάχη ΑΕΙ-ΤΕΙ ας κλείσει το thread κ αυτή τη στιγμή. Δεν έχει να κερδίσει κανείς τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακούστε με καλά εκέι έξω...

Στην Ελλάδα αν ρίξω ένα τούβλο στο ΕΜΠ μετά απο 10 χρόνια θα το βγάλει !!!

Στην Γερμανία δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί αν αποτύχεις σε ένα μάθημα 2 φορές σε πετάνε έξω και δεν μπορείς να σπουδάσεις το ίδιο θέμα σε όλη την χώρα...

 

Ένα τούβλο δε θα περάσει καταρχάς στο ΕΜΠ.

Στην Γερμανία όντως το επίπεδο είναι πολύ υψηλό αλλά μη τα ισοπεδώνεις όλα.Όντως δεν είναι φυσιολογικό μια σχολή 5 ετών να την τελειώνεις σε 10 χρόνια.

Αφού τα τούβλα περνούν στα Ελληνικά Πολυτεχνεία και είναι τόσο εύκολα να τελειώσεις , ΕΣΕΙΣ γιατί δεν περάσατε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.