Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μηχανικός - 'Καυστηρατζής'


antboton

Recommended Posts

Φαντάζομαι είσαι γραμμένος στα αντίστοιχα μητρώα της περιφέρειας ή πρώην νομαρχίας. Επι λέξη μου είπαν και φέρω 2 φακέλους που στον ένα θα αναφέρω εγγραφή στην σχετική αίτηση και στο δεύτερο χορήγηση άδειας την οποία όμως προηγουμένως μου είπε ότι ουσιαστικά δε μου χρειάζεται διότι καλύπτεται απο ταβ Ε.Δ. Άυριο θα παω στον προιστάμενο μήπως καταλάβω

εχω τις 2 σχετικες αδειες ηλεκτρολογικων και μηχανολογικων εγκαταστασεων αλλα στην ΕΠα ποτε δεν ζητησαν αυτες τις αδειες. Εκει αρκει ο Α.Μ ΤΕΕ για να υπογραψεις μελετη , εγκατασταση και συντήρηση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν χρειάζεται κατάθεση επιπλέον δικαιολογητικών. Και στο φύλο ελέγχου απλά σφραγίζεις και υπογράφεις με τη κανονική σου σφραγίδα ή φτιάχνεις ξεχωστή όπως είπε και ο συνάδελφος.

 

Για προμήθεια καυσαναλυτών έχετε να μου προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν χρειάζεται κατάθεση επιπλέον δικαιολογητικών. Και στο φύλο ελέγχου απλά σφραγίζεις και υπογράφεις με τη κανονική σου σφραγίδα ή φτιάχνεις ξεχωστή όπως είπε και ο συνάδελφος.

 

Για προμήθεια καυσαναλυτών έχετε να μου προτείνετε κάτι;

στο φύλλο ελέγχου σφραγγίζω με την ιδια σφραγγιδα που σφραγγιζω και την μελέτη, τεχνική έκθεση κτλ. Ειναι η ιδια σφραγγιδα που σφραγγιζω στο μπλοκακι. Εχει ονοματεπωνυμο, διευθυνση, Τηλ, ειδικότητα, αφμ, δου, τκ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Τελικά μπορεί κάποιος να βγάλει απευθείας άδεια από την διεύθυνση βιομηχανίας για να εκδίδει φύλλο καυσαερίων και να κάνει συντήρηση λέβητα;

Link to comment
Share on other sites

Όλα περιγράφονται αναλυτικά στο ΠΔ 144/2012. Ουσιαστικά πρόκειται για την άδεια που έδινε η Δ/νση Ανάπτυξης της Περιφέρειας.

 

http://www.michaniko...

 

σε συνδιασμό με την παρακάτω Υπουργική Απόφαση

 

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=C6PsDVC2RhI%3d&tabid=367&language=el-GR

Edited by nikmmech
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.