Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση φωτοβολταϊκών σε οικόπεδο το οποίο συνορεύει με ρέμα


petsis

Recommended Posts

Συνορεύει = δεν διέρχεται το ρέμα από το οικόπεδο..

Αρα γιατί να ισχύει κάτι διαφορετικό από το 2,50 μέτρα;

Εκτός αν εννοείς ότι διέρχεται το ρέμα μέσα από την ιδιοκτησία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνορεύει = δεν διέρχεται το ρέμα από το οικόπεδο..

Αρα γιατί να ισχύει κάτι διαφορετικό από το 2,50 μέτρα;

Εκτός αν εννοείς ότι διέρχεται το ρέμα μέσα από την ιδιοκτησία.

 

Το ρέμα συνορεύει με την ιδιοκτησία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω καταθεσει αιτηση στη δεη για 100αρι αγροτη (και εχω εγκριθει) που συνορευει με ρεμα αλλα μεσολαβει αγροτικος δρομος(χωματοδρομος).Να συνορευει απολυτα δεν μου εχει τυχει.

Παντως παρολο που μεσολαβει χωματοδρομος σε ευθεια αποσταση το συνορο του χωραφιου με το συνορο του ρεματος(την αρχη της ταφρου) εχουν αποσταση καμια 15 αρια μετρα.Δεν το κοιταξαν καν οι δεητζιδες.Το θεμα ειναι μηπως αυτο το ρεμα φουσκωνει το χειμωνα?Υπαρχει κινδυνος για τα πανελς σου?

Link to comment
Share on other sites

Την ΔΕΗ σίγουρα δεν την ενδιαφέρει

με την πολεοδομία πρέπει να δεις αν χρειάζεται κάτι ή με την απαλλαγή απο ΕΠΟ αν προκύψει θέμα αν και οι περιφέρειες αέρα πατέρα δώσανε απαλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εγω εχω παρει απαλλαγη απο επο χωρις κανενα προβλημαμιας και αυτοι κοιτανε αν υπαρχουν περιοχες πουλιων κλπ.

Για πολεοδομια δεν ξερω να απαντησω μιας και δεν εχω παει ακομα αλλα δεν νομιζω να δωσουν σημασια μιας και αυτοι άλλα θα κοιταξουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια δική μου περίπτωση όπου αγροτεμάχιο συνορεύει με ρέμα (σε χάρτη διανομής Υ.Γ. και στη πραγματικότητα φυσικά) ζητήθηκε απο τη πολεοδομία να τροποποιηθεί η τοποθέτηση των πάνελς σε απόσταση 20μ απο το όριο του ρέματος.

Αν θυμάμαι καλά η πολεοδομία ανέφερε στην εταιρία του πελάτη πως χρειάζονται 20μ απο το όριο του ρέματος και αν το ρέμα ειναι οριοθετημένο διαφορετική απόσταση που μου διαφεύγει.

 

Ορίστε εδώ περισσότερα: http://94.75.231.139/showthread.php?t=17281 με τα κατάλληλα άρθρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.