Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικές Άδειες-Αδειοδοτήσεις Πολιτικός μηχανικός ή δομικών έργων ?


Recommended Posts

Ποιος το λέει αυτό ?

Θα ισχύουν για όλους παλιούς και νέους.

 

Για το ερώτημα η απάντηση είναι ότι το λέει η λογική .

Για το αν ισχύει για όλους αυτό δεν γίνετε λόγο της σύγχυσης που θα προκαλέσει .Το καινούργιο καθεστώς θα αφορά τους νέους και όχι τους παλιούς .Τώρα τι έκανε ο ένας και ο άλλος πριν χρόνια αυτά σήμερα δεν περνάνε .

Link to comment
Share on other sites

Spy1551 εντάξει κατάλαβα τι ήθελες να πεις. Δεν ήταν κάτι σε σχέση με το γρασσαδόρος απλά δεν κατάλαβα την πρότασή σου εκείνη τη στιγμή.

 

Υ.Γ. Λάζαρε αυτό που λές εκτός απο άστοχο είναι και νομικό παράδοξο. Λόγω της συνέχειας της νομικής υπόστασης των ιδρυμάτων υπάρχει αναδρομική ισχύς πάντα σε τέτοιου είδους αλλαγές. Αν δεν με πιστεύεις διάβασε το σύνταγμα.

 

Ερώτηση προς προβληματισμό: Ο Λάζαρος προσπαθεί να μην χάσει τα κεκτημένα ή να μην πάρουμε δικαιώματα εμείς επειδή τον έχουμε τσαντίσει?

 

Ερώτηση 2: Ποιά λογική το λέει αυτό Λάζαρε? Η δική σου ή η κοινή λογική? Διότι συνήθως είναι αντίθετες αυτές οι δύο.

Link to comment
Share on other sites

Δικτατορία lazarosk...αποφασίζουμε και διατάζουμε...

Κάποιος να τον ξυπνήσει...

 

Ερώτηση προς προβληματισμό: Ο Λάζαρος προσπαθεί να μην χάσει τα κεκτημένα ή να μην πάρουμε δικαιώματα εμείς επειδή τον έχουμε τσαντίσει?

Καταρχήν δεν λαμβάνεται υπόψη...απλά είναι εδώ για να σπάμε πλάκα μαζί του. Και σε αυτό δεν τον φτάνει κανείς. Είναι φοβερός.

 

Για το ερώτημα η απάντηση είναι ότι το λέει η λογική .
Διάβασε Kurt Gödel για την λογική και μετά να σκέφτεσαι τα περί της λογικής.

 

Και ξαναρωτώ...ποιος το λέει αυτό ??? Εκτός βέβαια την λογική (???) του lazarosk

 

Τώρα τι έκανε ο ένας και ο άλλος πριν χρόνια αυτά σήμερα δεν περνάνε .
Jawohl mein Führer !!!

 

 

Παρατήρηση: Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Προσπαθήστε να είστε πιο κόσμιοι και προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε υπάρχουν λύσεις και για τους παλιούς.

Π.χ.

1. Εξετάσεις

2. Κλιμακωτά ανάλογα με την εμπειρία

3. Η εισαγωγή σε μεγάλο έτος στο Πολυτεχνείο κτλ....

Είναι κακό να αποκλείεις κόσμο. Θα πρέπει να δίνεται η δυνατότητα σε όσους πραγματικά έχουν παραπάνω γνώσεις να το αποδείξουν με κάποιο τρόπο.

Εγώ θα έλεγα και σε εμάς τους διπλωματούχους ανά δεκαετία να υπάρχουν εξετάσεις από τον επαγγελματικό φορέα.

Υπάρχουν περιπτώσεις παλιών μηχανικών που τα έχουν παρατήσει και χρησιμοποιούν απλά τη σφραγίδα. Ούτε αυτό είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

To 3-5-7 της Μπολώνια , είναι από χτές και εδώ .

Οπότε θα λυθούν όλα τα θέματα .

 

Ετοιμαστείτε γιά διαχωρισμούς και ειδικότητες .

Link to comment
Share on other sites

Το γρασσαδόρος είναι υπερβολή (και προσβολή) , δεν μιλάμε για απόφοιτους ΤΕΕ αλλά ΤΕΙ.

 

παιδιά δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανένα ούτε με ενδιαφέρει.

Ο μόνος λόγος που ασχολήθηκα να διαβάσω τα διάφορα θρεντ των εργασιακών εδώ και να γράψω και κάτι, είναι που ο γυιός μου βρίσκεται στην ηλικία επιλογής κατεύθυνσης και αναρωτιέμαι αν αξίζει να τον αφήσω προς πολυτεχνικά ή να τον αποτρέψω, γιατί με τις σημερινές και τις αναμενόμενες προοπτικές βλέπω τις σχολές πολύ υπερτιμημένες και το μέλλον θολό.

 

αυτό με τα γράσσα είδα χτύπησε πολύ άσχημα..

όμως οι φίλοι που έλεγα σήμερα αντιπροσωπεύουν γνωστή μάρκα ναυτικών κινητήρων, και εντάξει αν νομίζετε ότι θα το κατάφερνε και απόφοιτος ΤΕΕ πάω πάσο..

 

το βασικό είναι να μη φοβόμαστε και να μην υποτιμάμε τη δουλειά, με συνδικαλιστικές πρακτικές και νομικίστικα τερτίπια βοήθεια μας, εγώ δεν πιστεύω σ αυτά.

 

και για νάρθω και στο δικό μου κλάδο, αν ο γυιός μου ήθελε τοπογράφος θα του πρότεινα ΤΕΙ και μετά να τσιμπήσει μία άδεια μεσίτη και να ασχοληθεί με real estate..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.