Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε κτήριο με αυθαιρεσίες


Faethon11

Recommended Posts

Μα αφού βλέπεις έναν ενιαίο χώρο, πως θα εκδόσεις ΠΕΑ μόνο για το (στα σχέδια) ένα εξ αυτών; Για τον ενιαίο χώρο θα πρέπει να βγει το πιστοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

Πολεοδομικα υπαρχουν 3 ανεξ.χωροι. Γιατι να μην βγαλω για ενα απο αυτους?

Δηλαδη κανονικα θα επρεπε να ειχα τοιχο αναμεσα αλλα δεν εχουν.

Edited by gio
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω. Δηλαδή τι θα πεις; Πως υπάρχει μια αόρατη αδιαβατική επιφάνεια μεταξύ του 1ου και 2ου (στην οικ. άδεια) καταστήματος; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είχε τύχει τό ίδιο σε ισόγειο κατάστημα......Εβαλά και τις 3 ιδιοκτησίες σε ένα (σε μένα ήταν Κ1,Κ2,Κ3) και όλα οκ...Το πήραν κανονικά ουδέν πρόβλημα

 

Και σαν στοιχεία ιδιοκτήτη (όνομα,ΑΦΜ κ.λ.π) ποιόν έβαλες από τους 3 ιδιοκτήτες?Ή μήπως έβαλες και τους 3?Δεν έχω δοκιμάσει αν κάτι τέτοιο γίνεται στο buildingcert,ώστε στο ΠΕΑ να αναφέρονται 3 ιδιοκτήτες ανεξάρτητων -βάσει υφιστάμενης σύστασης- οριζόντιων ιδιοκτησιών...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το πάρει και να μην έχω θέμα στην εφορία..Θα δοκιμάσω και θα δούμε τι θα γίνει... :)

Edited by Greenick
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.