Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός προστίμου αυθαιρέτου


Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω για τα σημεία 3 κ 4 που βγαίνει πάνω σε δρόμο διανομής τι μπορώ να κάνω για να μπει στη ρύθμιση????

 

Ευχαριστώ..

 

Την ώρα που γράφετε , κάτω δεξιά υπάρχει κουμπί με την ένδειξη "More Reply Options" . Πατείστε πάνω του και αφού επιλέξετε το αρχείο , απλά πατείστε το κουμπί Attach this File.

 

Μετά , ολοκληρώνετε την δημοσίευση , απλά πατώντας Add Reply.

 

thankss..

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω για τα σημεία 3 κ 4 που βγαίνει πάνω σε δρόμο διανομής τι μπορώ να κάνω για να μπει στη ρύθμιση????

 

Ευχαριστώ..

εχει δηλωθεί με κάποιον άλλο νόμο? πχ. νόμο Τρίτση?

 

αν δεν έχει δηλωθεί...επειδή βγαίνει σε δρόμο, νομίζω το κομμάτι δεν τακτοποιείται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συναδελφοι.

θα ηθελα να ρωτησω το εξης: η υποβολη του αυθαιρετου εγινε το Δεκεμβρη του 2011, ο ιδιοκτητης πληρωσε το παραβολο μεσα στον Ιανουαριο του 2012, ομως δεν ηθελε να κανουμε υποβολη για το υπολοιπο προστιμο, μου ειπε να το αφησουμε για αργοτερα και δεν επικοινωνησε πριν το Μαρτιο (ενω η προθεσνια πληρωμης του προστιμου ηταν μεχρι τελη Φεβρουαριου), επικοινωνησε μετε τη προθεσμια. εγω θα μπορουσα να υποβαλλω για υπολογισμο προστιμου εκπροθεσμα?θα υπολογιστει μεγαλυτερο προστιμο?θα μπορεσει κανονικα να το πληωσει το προστιμο?

σας ευχαριστω πολυ, οπου κι αν ρωτησα κανεις δεν το ηξερε, δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

δεν απαντανε στο τηλεφωνο, και απο κοντα δεν μπορω να παω... επαθα ατυχημα πριν 1 μηνα κια δεν θα μπορω να μετακινηθω για τους επομενους 3 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

εχει δηλωθεί με κάποιον άλλο νόμο? πχ. νόμο Τρίτση?

 

αν δεν έχει δηλωθεί...επειδή βγαίνει σε δρόμο, νομίζω το κομμάτι δεν τακτοποιείται!!!!

 

'Εχει Ο.Α του 69 αλλά δεν λέει διαστάσεις. Αν τακτοποιήσω τα υπόλοιπα κ το κομμάτι εκείνο αν μείνει τι επιπτώσεις μπορεί να έχω??

Link to comment
Share on other sites

Γοργόνα

δεν έχεις καμιά συνέπεια

απλώς εκείνο το κομμάτι (κατά το τμήμα που εξέχει εκτός ρ.γ) πριν από κάποια μεταβίβαση πρέπει να κατεδαφισθεί

Link to comment
Share on other sites

Γοργόνα

δεν έχεις καμιά συνέπεια

απλώς εκείνο το κομμάτι (κατά το τμήμα που εξέχει εκτός ρ.γ) πριν από κάποια μεταβίβαση πρέπει να κατεδαφισθεί

 

Θα ρύθμισή κάποια αυθαίρετα που έχει και μετά θα το κατεδάφισή εκεί το τμήμα αλλά θέλει τώρα να κάνει τη μεταβίβαση.

Που όμως δεν μπορεί να γίνει άμεσα η κατεδάφιση αυτό είναι όλο το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι να του δώσεις βεβαίωση τότε Γοργόνα, (αν ήθελες π.χ να τον εξυπηρετήσεις )

Είναι που θα χρεισατεί να πας να το κατεδαφίσεις εσύ η ίδια (αν σου τύχει και ελεγχθείς για την δήλωσή σου)

Οπότε αναγκαστικά τον λες να το κατεδαφίσει τώρα

Αυτή είναι η γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι να του δώσεις βεβαίωση τότε Γοργόνα, (αν ήθελες π.χ να τον εξυπηρετήσεις )

Είναι που θα χρεισατεί να πας να το κατεδαφίσεις εσύ η ίδια (αν σου τύχει και ελεγχθείς για την δήλωσή σου)

Οπότε αναγκαστικά τον λες να το κατεδαφίσει τώρα

Αυτή είναι η γνώμη μου

 

ok thankss

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.