Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά για άδεια μικρής κλίμακας Φ/Β (<100kW)


JasonK

Recommended Posts

Φιλε Kusta είναι όντως ένα χαρτί για το οποιο οι πολεοδομίες δεν καίγονται κιόλας. Αν θυμαμαι καλά στέλνεις ένα CD με το τοπογραφικό + ότι άλλο σου ζητήσουν στην Αυτοτελή Υπηρεσία ΥΠΕΚΑ. Aυτοι αφoύ τα λάβουν σου στέλνουν με FAX μια βεβαίωση κοινοποίησης. Ένα τηλέφωνο που ίσως ισχύει ακόμα είναι το 210-6965922. Πάρε εκεί και ρώτα λεπτομέρειες ;)

Link to comment
Share on other sites

kusta80:

 

http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=714&language=el-GR

 

 

Αν είσαι Αθήνα το πέρνεις επί τόπου, αν είσαι επαρχία είτε τα στέλνεις και περιμένεις το FAX, είτε στέλνεις courier αλλά να του πεις να κάνει την σύντομη διαδικασία και να σου φέρει πίσω το αποδεικτικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα να καταθέσω 2 αιτήσεις για Ε.Ε.Μ.Κ. για αγροτικά φωτοβολταϊκά αλλά ο υπάλληλος μου είπε ότι χρειάζεται να περάσω και ΕΠΑΕ επηδεί το ύψος των φ/β ξεπερνάει τα 2,50 μ. Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΑΕ???χαχαχαχχα. Οι υπαλληλοι τελικα εκει μεσα ειναι πολυ γ@μ@τοι...Εγω ξερω οτι οταν το υψος των φ/β ξεπερνα τα 2,5 μετρα θελει στατικη μελετη απο πολιτικο μηχ.

Στο θεμα μου τωρα.Σκεφτομαι αφου δεν μου το ζητησαν οτι ειναι ρισκο να παω χωρις αυτο μιας και ποτε δεν ξερεις.Το λινκ του Billll το ειχα δει και απο κει προβληματιστηκα.Μαλλον θα το επιχειρισω να το ζητησω και ο Θεος βοηθος μιας και ειμαι επαρχια.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και εγώ σήμερα να καταθέσω 2 αιτήσεις για Ε.Ε.Μ.Κ. για αγροτικά φωτοβολταϊκά αλλά ο υπάλληλος μου είπε ότι χρειάζεται να περάσω και ΕΠΑΕ επηδεί το ύψος των φ/β ξεπερνάει τα 2,50 μ. Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό?

Και εγώ κάπως έτσι αντέδρασα άλλα λέω ας ρωτήσω και εδώ καλού κακού. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ο επαρχιώτης :lol: έκανα την διαδικασία με τον courier που έγραψα παραπάνω και τα είχα σε 2 μέρες. Στη λίστα με τα χαρτιά που μου ζήτησαν για ΕΕΜΚ ήταν μέσα οπότε είπα να μην το παίξω κινέζος, τώρα παλεύω για την ΕΠΟ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Α καλα με την επο μεγαλο γελιο.Πηγα χθες να καταθεσω αιτηση και ρωτησα τι αλλο χρειαζεστε να φερω?

Ο υπαλληλος απομακρυνει το βλεμμα του απο την τοπικη εφημεριδα,συγκεντρωνεται στον τοιχο απεναντι και μου λεει:'Τι να σου πω?Φερε οτι νομιζεις οτι θα χρειαστει...'

Οτι ναναι....Ετσι θα παμε μπροστα?

Link to comment
Share on other sites

Α εδω δεν τολμας να πεις.Σε βαζουν στο ματι και δεν προχωρας ποτε.Το καλυτερο ειναι οταν μου λεει οτι ψηφιστηκε νεος νομος πριν 10 μερες και δεν προλαβε να τον διαβασει γιατι ειναι 52 σελιδες!Την εφημεριδα την ξεκοκκαλισε ομως.

Ενταξει.Αυτα παντα θα υπαρχουν και ειδικα τωρα που τους μειωνουν μισθο δεν θα δουλευουν καθολου!Παρτους με το καλο να γινουν μουσι να τους ξουρισεις που λεει και ο Ζηκος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.