Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραχώρηση λωρίδας για δρόμο σε οικισμό κάτω των 2000 κατ.


Recommended Posts

Από τη στιγμή που διακρίνεις μονοπάτι (αλήθεια τόσο καθαρά φαίνεται;) σε χάρτη της ΓΥΣ αυτό σίγουρα προυπάρχει του 85 και δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Από όσο ξέρω οι Δήμοι δεν χορηγούν τέτοια βεβαίωση. Ο λόγος του προέδρου είναι μια πολύ χρήσιμη ένδειξη (φυσικά συμφωνώ ότι δεν αποτελεί απόδειξη).

Αν θες να το ψάξεις ακόμη πιο πολύ, δες μήπως έχουν εκδοθεί πλησίον του ακινήτου οικοδομικές άδειες που να σχετίζονται με το μονοπάτι για να δεις τι έχουν αποτυπώσει στα εγκεκριμένα τοπογραφικά.

ΥΓ. Αν δεν κάνω λάθος είχες ξαναρωτήσει σε άλλο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 122
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακριβώς συνάδελφε. Είχα ρωτήσει σε άλλο θέμα για τον αν χάνεται η αρτιότητα μετά την παραχώρηση λωρίδας σε κοινή χρήση. Σου επισυνάπτω και το περίγραμμα πάνω στο 5αρι για να μου πει την άποψή σου. Είμαι νέος και επειδή τα λίγα έτοιμα τοπογραφικά που έχουν έρθει στα χέρια μου για διάφορες περιπτώσεις έχουν πάντα  λάθη στις δηλώσεις μηχανικού, ειδικά τώρα στην αρχή εξετάζω τα θέματα όσο πιο προσεκτικά μπορώ για να μην εκτεθώ. Επισυνάπτω το απόσπασμα γυσ με το περίγραμμά μου.

GYSDRYGIESl.pdf

Link to comment
Share on other sites

H ανάλυση της εικόνας δεν βοηθάει να είμαστε σίγουροι. Όμως, αν εσύ έχεις βεβαιωθεί ότι φαίνεται το δρομάκι-μονοπάτι, μπορείς να προχωρήσεις στη δήλωση του τοπογραφικού σου όπως τα είχαμε πει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.