Μετάβαση στο περιεχόμενο

υπαγωγή στον 3843/2010 ή στον 4014/2011?


Recommended Posts

την έχει κλείσει γύρω γύρω και έχει μεγαλώσει το σαλόνι του οπότε καλύπτεται από τον 3843 που τακτοποιει αρχιτεκτονικές προεξοχές μέχρι 40cm όπως και με τους Η/Χ. Το θέμα μου είναι τί να κάνω με την προεξοχή στη βεράντα που είναι τόσο λίγο...μήπως συμφέρει να τα κάνω όλα μαζί με τους Η.Χ με 4014 γιατί ειναι για συγγενή μου και με ενδιαφέρει ο ανθρωπος να πληρώσει όσο τον συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα πρόστιμα και οι αμοιβές είναι σχεδόν 4πλάσια με τον Ν4014. Και όσο αναφορά τις αμοιβές δεν μπορείς να κάνεις τεράστιες εκπτώσεις….Το θεωρώ υπερβολικό να βάλεις τον άνθρωπο και εσένα σε μία τέτοια διαδικασία για 1τ.μ. Σίγουρα δεν είσαι 100% καλυμμένος αλλά…. γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

thotho, αν δεν τον βάλεις σε αυτή τη διαδικασία και αυτός σου ζητήσει βεβαίωση μη αυθαιρεσίας θα του τη δώσεις?Ετσι πρέπει να το σκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites

thotho, αν δεν τον βάλεις σε αυτή τη διαδικασία και αυτός σου ζητήσει βεβαίωση μη αυθαιρεσίας θα του τη δώσεις?Ετσι πρέπει να το σκεφτείς.

 

 

ρε γαμώτο αυτό είναι το πρόβλημα ....και βέβαια από την άλλη σκέφτομαι πόσοι (σχεδόν όλοι) έχουν μία τέτοια μικρή αυθαιρεσία...

Το θέμα είναι...τι να κάνω? να το κάνω ξεχωριστά μετα? η όλα μαζί...γιατί νόμίζω ότι αν κάνω 4014 μόνο για τα 2 μετρα μετα...άδικα που θα πληρώσει τα παράβολα και την αμοιβή....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.