Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aμοιβή επίβλεψης


Recommended Posts

σε αρκετές διώροφες κατοικίες έχουν ολοκληρώσει τον έναν όροφο, ο οποίος κατοικείται και ο άλλος έχει μείνει στον σκελετό.

Τι αλλάζει σε αυτή τη περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση παίρνει ρεύμα η μια "κατοικία", αλλά δεν μπορείς μια κατοικία να την κάνεις σε δόσεις.Ολοκληρωμένες κατοικίες παίρνουν ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να θεωρήσω τους δυο χώρους ως ξεχωριστές κατοικίες;

ή θα υπάρχει πρόβλημα επειδή εφάπτονται;

 

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

σε αρκετές διώροφες κατοικίες έχουν ολοκληρώσει τον έναν όροφο, ο οποίος κατοικείται και ο άλλος έχει μείνει στον σκελετό.

Τι αλλάζει σε αυτή τη περίπτωση;

 

 

κανονικα πρεπει ναχουν ολοκληρωθει οι οψεις ορισμενες πολεοδομιες το τηρουν γιατι τους κυνηγα ο τοπικος δημαρχος και ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

akius, δεν είμαι σίγουρος πως έχεις 100% δίκιο αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ γιατί δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

....

αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ γιατί δεν είμαι σίγουρος.

Στον ΓΟΚ 85 το έχει. Το τόνιζε ο Τρίτσης μπας και σταματήσει η Ελλάδα να έχει εικόνα καραγιαπί.

 

Έμεινε σχεδόν ανενεργό σαν άρθρο όπως και το άρθρο για ενοποίηση οικοπέδων σε ίδιο οικοδομικό τετράγωνο θα είχαν διάφορα μπόνους σε δόμηση και σε κάλυψη.

 

Σχεδόν τίποτα… μικροοικοπεδακια παρέμειναν και το καραγιαπι ακόμα κυριαρχεί.

Link to comment
Share on other sites

Η ολοκλήρωση των όψεων έχει χρονικό διάστημα 6 ή 8 χρόνων.

Faethon αν εννοείς εμένα να σου εξηγήσω με παράδειγμα.Πολυκατοικία κατασκευαστή που την προχωράει ανάλογα με ποιο διαμέρισμα πουλάει και παίρνει χρήματα.Για κάθε ολοκληρωμένο λοιπόν διαμέρισμα παίρνει ρεύμα.Αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Manolis gon, έχεις δίκιο αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι πως δεν μπορώ να θυμηθώ που έχω δει ότι μπορεί να ρευματοδοτηθεί μονοκατοικία μη περατωμένη στο σύνολό της αλλά μόνο σε τμήμα της το οποίο πληρεί κάποιες προϋποθέσεις λειτουργικότητας.

 

υ.γ. Μερικές φορές τα λίγα λόγια δεν έχουν την δύναμη να αποδώσουν την σκέψη αν δεν είναι τα σωστά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.