Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Νομίζω ότι κάπου το είχα διαβάσει στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το βρω τώρα.

Υπάρχει όλο κι όλο μια αυθαιρεσία (λοιπή παράβαση) με πρόστιμο 500 ευρώ. πληρώθηκε το παράβολο(500), πέρασε σε αρχική υποβολή και προχώρησα και στο επόμενο στάδιο της προσωρινής υπαγωγής όπου βγαζεί "υπόλοιπο πρστίμου=0" - "ανεξόφλητη δόση"

Για να φύγει αυτό πρέπει να ξανακάνω υποβολή και να περάσω σε οριστική υπαγωγή όπου εκεί πλέον κλειδώνουν όλα?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι εξοφλημένο όλο το πρόστιμο, οριστική υπαγωγή μπορώ να περιμένω να την κάνω όταν ανοίξει η Β' φάση (με την υποβολή σχεδίων) προκειμένου να μη χάσω την επιλογή να κάνω κάποια τροποποίηση αν προκύψει...σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Με την οριστική υπαγωγή πρέπει να δηλώσεις ότι διαθέτεις όλα τα στοιχεία. Οπότε αν δεν είσαι έτοιμος μην προχωράς.

Εφόσον το πρόστιμο πληρώθηκε εφάπαξ στην ώρα του δεν υπάρχει πρόβλημα να χάσεις την έκπτωση αν δεν αλλάξεις κάτι (ο νόμος δεν αναφέρει πουθενά τους όρους προσωρινή, οριστική επαγωγή, οι προθεσμίες πρέπει αναγκαστικα να αναφέρονται στις πληρωμές). Αν και πιστεύω ότι δεν υπάρχει προγραμματισμός για τις αυξήσεις λόγω καθυστέρησης - εδώ δεν έχουν αλλάξει τις ημερομηνίες πρώτης πληρωμής.

Εάν αλλάξεις κάτι τελικά, ίσως και εφόσον το έχουν σκεφτεί και προγραμματίσει να χαθεί το ποσό της έκπτωσης.

Σε συμβουλεύω να τελειώσεις με την υπόθεση εντός της προθεσμίας εφάπαξ καταβολής, για να μη βρεθείς και αφερέγγυος προς τους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Και να θέλει κάποιος να ετοιμάσει όλα τα στοιχεία δεν γίνεται όσο δεν υπάρχει ενημέρωση για το τι θέλουν και πως το θέλουν. Πχ αν οι κατόψεις θα συμπληρωθούν πάνω στο χαρτί των εγκεκριμένων σχεδίων και θα σκαναριστούν ή αν θα σχεδιαστούν όλα από την αρχή και θα σταλούν τα αρχεία dwg. Δεν έχουμε χρόνο για πέταμα να σχεδιάζουμε σχέδια από την αρχή για καλό και για κακό, αν δεν είμαστε σίγουροι ότι θα χρειαστούν τέτοια. Και φυσικά υπάρχει και το αγκάθι με τα διαγράμματα κάλυψης που κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει. Χαμός στην Τσάινα Τάουν!

Link to comment
Share on other sites

ρωτω εδω, εχω 6 δηλωσεις για μη υπαρξη αυθαιρετης κατασκευης στην ιδια διευθυνση, ιδια στοιχεια, ολα ιδια. υπαρχει τροπος να αντιγραφουν αυτοματα ολα τα στοιχεια και απλα να αλλαζω την περιγραφη καθε ιδιοκτησιας? ή "ονειρο ζω μην με ξυπνατε" οτι το προγραμμα εχει προβλεψει τα αυτονοητα?

Link to comment
Share on other sites

οχι εγω δεν θυμαμαι τι ακριβως εχω πατησει αλλα εχει μνημη το συστημα ......οταν παταω πχ ονομα ιδιοκτητη απο Α μου βγαζει ολους εχω δηλωσει απο Α......

δεν συμπληρωνει αυτοματα ολα τα υπολοιπα αλλα δεν γραφω και τα παντα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

οχι εγω δεν θυμαμαι τι ακριβως εχω πατησει αλλα εχει μνημη το συστημα ......οταν παταω πχ ονομα ιδιοκτητη απο Α μου βγαζει ολους εχω δηλωσει απο Α......

δεν συμπληρωνει αυτοματα ολα τα υπολοιπα αλλα δεν γραφω και τα παντα

 

Έτσι ακριβώς είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.