Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραδοσιακοί οικισμοί και Ν.4014


Recommended Posts

nikostzar,έχω πολλές δηλώσεις σε ''αρχική υποβολή'',αναμένοντας την κρίση της επιτροπής!!!!Προσωπικά δεν τόλμησα να προχωρήσω στην Β επιλογή.Πάντως πιστεύω πως δεν θα δημιουργηθεί πρόβλημα ,όπως σε αυτές που πάνε για έκδοση αδείας.Τουλάχιστον ελπίζω.

Edited by antika
Link to comment
Share on other sites

Και δεν φοβάσαι μη "χαθούν" όλες αυτές οι δηλώσεις και τα παράβολά τους (ή έστω να τις πάνε υποχρεωτικά στον καινούριο);

Λέω να κάνω ένα τηλέφωνο στο ΤΕΕ αύριο..... Αν μάθω κάτι θα ενημερώσω εδώ!

 

edit

Αυτές που πάνε για έκδοση Ο.Α. δεν μπορούν να περάσουν σε προσωρινή υπαγωγή αφού πληρωθεί το παράβολο;

Edited by nikostzar
Link to comment
Share on other sites

Οχι,ούτε αυτές.Θα σου ήμουν ευγνώμων αν ενημερώσεις για οτιδήποτε μάθεις.Σαφώς και φοβάμαι αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 Για έκδοση αδείας πάντα σε παραδ.οικισμούς <2000

Edited by antika
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις με την κυρία Βιολάκη στο ΤΕΕ (2103291644) και μου επιβεβαίωσε ότι αφήνουμε τις δηλώσεις για τις οποίες εκκρεμεί απόφαση της επιτροπής σε αρχική υποβολή χωρίς φόβο να ακυρωθούν. Ουσιαστικά μου είπε ότι το σύστημα του ΤΕΕ θεωρεί την πληρωμή παραβόλου μέχρι 31/5 ως προϋπόθεση για ολοκλήρωση της πρώτης φάσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Μια ερωτησούλα:έχω κάνει αίτηση για νομιμοποιηση αυθαιρέτου σε παραδοσιακό οικισμό.Η πολεοδομία το καλοκαίρι μου επέβαλε εργασίες προσαρμογής του αυθαιρέτου και μετά από 2-3 μήνες τον Οκτώβριο του 2013 τις τελείωσα.Έβγαλα φωτό και τις πήγε ο μηχανικός στην πολεοδομία.Μετά από 10 μέρες η πολεοδομία αποφάνθηκε ότι οι εργασίες που έκανα δεν ήταν σωστές(συγκεκριμένα μια πόρτα που έβαλα σε μια αποθήκη έπρεπε να ειναι αλουμινίου και περίπου ίδια με την διπλανή πόρτα υφιστάμενης γκαρσονιέρας ώστε να μην χάνει το κτίριο την αισθητικότητά του).Επίσης μου είπαν να βάψω και ένα μέρος του τοίχους της αποθήκης με το ίδιο χρώμα με την γκαρσονιέρα για την αισθητικότητα και αυτό.

Λόγω οικονομικών δυσκολίών τις εργασίες τις τελείωσα σήμερα(4 μήνες μετά την δεύτερη αλλαγή).Λέτε να έχω πρόβλημα στην πολεοδομία???Παρακαλώ για την βοήθειά σας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.