Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άρθρο 24 παρ. γ


Recommended Posts

σε ευχαριστω για την απαντηση, στο τεε μου ειπαν οτι μαλλον γινεται κανονικα η τακτοποιηση, θα προχωρησω κανονικα τις 2 περιπτωσεις που εχω, ελπιζω να μην μπλεξω στο μελλον...στην τελικη ο νομος μιλαει για εκτος σχεδιου, εκτος οικισμου μη αρτια.... παντως μου φαινεται λιγο περιεργο που στο συγκεκριμενο topic υπαρχουν τοσα λιγα posts,εχω την εντυπωση οτι πολλοι συναδελφοι δεν εχουν διαβασει καλα τον νομο κ δεν εχουν προσεξει το συγκεκριμενο αρθρο.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πελάτες έχουν έρθει για να ρωτήσουν τι γίνεται για αυθαίρετα σε μη άρτια και οικοδομήσιμα οικόπεδα, βγήκαν και δεν ξαναμπήκαν στο γραφείο.

 

Η λογική του κράτους: πλήρωσε τώρα ένα κάρο λεφτά και θα στη φορέσω και στο μέλλον χωρίς να σου ξέρεις ακριβώς το ποσό, είναι ανατρεπτικός παράγοντας...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Και υπάρχει και μία άλλη περίπτωση, που ίσως να μην είναι και τόσο ακραία. Σε αγροτεμάχιο μη άρτιο και μη οικοδομησιμο εκτός σχεδίου επιφάνειας 500τ.μ. έχει κατασκευαστεί ισόγεια κατοικία 100τ.μ., η οποία έχει ενταχθεί στο νόμο Τρίτση με ολοκλήρωση της Β φάσης. Μεταγενέστερα επεκτάθηκε η κατοικία κατά 35τ.μ και ο ιδιοκτήτης θέλει να ρυθμίσει με Ν4014 και να μεταβιβάσει στο παιδί του. Αν υπαχθεί θα πρέπει να αγοράσει 3.500τ.μ οικόπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που το ακινητο εχει αδεια του 1973 αλλα το οικοπεδο ειναι εκτος σχεδιου και μη αρτιο τοτε πρεπει να αγορασει ή πληρωση προκειμενου να γινει αρτιο το οικοπεδο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.