Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω καθως ουτε γω εχω καταφερει να βρω τι φταιει...

 

απλα σε μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο μεταξυ IE / Chrome οποτε το συμπερασμα ειναι οτι δεν φταιει ο browser αλλα ρυθμισεις.

 

αν το βρω (μαλλον κατα τυχη) θα το μοιραστω προφανως....

Link to comment
Share on other sites

το φτιαξααααα χαχαχαχαχαχα!!!

 

λοιπον η ολη μ#$%κια στον ΙΕ ηταν η προβολη συμβατοτητας.... ουχουχουιιιι.....

 

στο μενου εργαλεια τσεκαρεις την "προβολη συμβατοτητας" και ολα κομπλεεεε!!

 

edit. ολα οσα ανεφερα σαν προβληματα εφυγαν...δια μαγειας

 

αρε bill gates που μας χρειαζεται ωρες ωρες....

 

υποθέτω οτι σε chrome ισως κατι αναλογο??? δεν εχω chrome να το ψαξω εδω αλλα υποσχομαι να το δω σπιτι και να επανελθω!

 

edit 2: sorry για το off topic αλλα δεν κρατιεμαι θα το πω!

 

τι νοημα εχει η μ$%$κια "προβολη συμβατοτητας"!?!?!?!?

 

υπαρχει δλδ η περιπτωση να θελω να βλεπω σελιδες "χωρις συμβατοτητα"??? τι νοημα εχει η επιλογη στο χρηστη??? ολο μ#$#$#κιες !!

Edited by gvarth
Μικρό ορθογραφικό λαθάκι. Διόρθωση κατόπιν αδείας του συγγραφέα του post.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nαι, αν ειναι ασημένια!

Αν ειναι χρυσά όπως του gvarth, τοτε ειναι αντισυντ/χης.

2 χρυσά άνευ φλόγας είναι αποκριάτικη στολή. οπότε 2 του υπλγου

Edited by sovatzou
Link to comment
Share on other sites

2 χρυσά άνευ φλόγας είναι αποκριάτικη στολή. οπότε 2 του υπλγου

 

Ρε ζημιά με τα αστέρια που πάθαμε .

 

Καλά , σε πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω αυτά που ... κοσμούν τη στολή μου :smile:

Έτσι για να διαλυθούν τα ... σύννεφα των αμφιβολιών :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

2 χρυσά άνευ φλόγας είναι αποκριάτικη στολή. οπότε 2 του υπλγου

εδω εχουμε το ρωσσικο το συστημα

50px-16-gen2.png

 

lieutenant general aka gvarth!

Ρε ζημιά με τα αστέρια που πάθαμε

Δεν εχεις παθει εσυ τίποτα!!!

Εμεις παθαμε απο την πολλή ενασχόληση με τον 4014!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να δω μέσα από το profile μου ποια posts πήραν +/- θέλω

και εγώ αυτό το θεωρώ πολύ καλό να υπάρχει. Και το όνομα ας μην υπάρχει.

Αν και το γεγονός ότι υπάρχουν σε επιστήμονες, ενήλικους ανθρώπους φαινόμενα αντεκδίκησης για τη φήμη, είναι πιο τραγικό από το ίδιο το φαινόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το γεγονός ότι υπάρχουν σε επιστήμονες, ενήλικους ανθρώπους φαινόμενα αντεκδίκησης για τη φήμη, είναι πιο τραγικό από το ίδιο το φαινόμενο...

Και για να συνεχίσω την τραγωδία, ειναι ποταπο να το κανουνε admins-mods...

 

Το να ευχαριστεις ή να διαφωνεις με κάποιον ανώνυμα, που γινεται; Που θεωρείται σωστο; Εκτος απο εδω βεβαια...

Πιστευω να συμφωνειτε ολοι στο οτι δεν υπάρχει blog ή forum στο οποιο να κανεις likes-dislikes διχως να φαινεται σε ολους ποιος το κάνει!

Φανταστειτε facebook-tweeter με ανωνυμα likes-dislikes... Μπάχαλο!

 

Όμως, τελικά, εγω πλεον δεν θελω να βλεπω το ποιος και το που και το γιατι, αφου απο την αρχη το "συστημα" δεν ηταν καθαρο.

Διότι δεν μπορω να καταλαβω γιατι η αλλαγη πλατφορμας, επρεπε να επιφερει αλλαγη και στο συστημα της αξιολογησης.

Το θεμα ηταν λυμένο και λειτουργουσε ΟΚ...

Για ποιο λογο μας βαζει ο αντμιν να ξαναζηταμε και να ξανασυζηταμε τα ιδια και τα ιδια;

 

Δεν καταλαβαίνει οτι τοσο που το παιδεύει σε καποια θεματα, κουραζει και εκνευριζει και προκαλει;

 

Σιγα το φορουμ στο κατω-κατω που θελει 580 μηνες διαβουλευσης για την φημη.

(λες και χωρις αυτο, δεν θα ειμασταν μηχανικοι!)

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Να δω μέσα από το profile μου ποια posts πήραν +/- θέλω

 

Σεβαστό . Όταν μάθουμε και οι ίδιοι πως ακριβώς υλοποιείται , θα το ανακοινώσουμε. Η πλατφόρμα έχει αρκετές δυνατότητες αν και κάποιες δεν είναι εύκολα προσβάσιμες.

 

 

 

Το να ευχαριστεις ή να διαφωνεις με κάποιον ανώνυμα, που γινεται; Που θεωρείται σωστο; Εκτος απο εδω βεβαια...

Πιστευω να συμφωνειτε ολοι στο οτι δεν υπάρχει blog ή forum στο οποιο να κανεις likes-dislikes διχως να φαινεται σε ολους ποιος το κάνει!

 

Θα ήθελα να θυμήσω ότι κατά την εγγραφή δεν ζητούνται προσωπικά στοιχεία ούτε email από αναγνωρισμένο provider άρα τα usernames είναι επιλογές των μελών και δεν σημαίνουν κάτι.

.

Έστω ότι σε μια δημοσίευση πήρα μια θετική και μια αρνητική φήμη . Έστω ότι τα έλαβα από τα μέλη member1 , member 2 .

Στην περίπτωση αυτή π.χ. , θα εμφανίζει το σύστημα μηδενική φήμη και θα πρέπει να γνωρίζει κάποιος ότι δόθηκε φήμη για να πάει να δεί τι φήμη πήρε . Αν και δεν με απασχολεί προσωπικά ποιός μου έδωσε φήμη , θα με απασχολούσε το γιατί την έδωσε . Και εδώ , πράγματι υπάρχει ένα μικρό κενό. Δεν καλύπτονται σχόλια προς το παρόν για τη φήμη.

 

Δεν καταλαβαίνω την βαρύτητα που δίνεις στη φήμη . Μόνος σου γράφεις " (λες και χωρις αυτο, δεν θα ειμασταν μηχανικοι!) "

 

Και θα συμπληρώσω ότι στις διάφορες κοινότητες τύπου Facebook , πόσο αλλάζει η καθημερινότητά σου στην πράξη μόνο και μόνο επειδή γνωρίζεις ποιός έκανε like κάτι που έγραψες ;

 

Σιγα το φορουμ στο κατω-κατω που θελει 580 μηνες διαβουλευσης για την φημη.

 

Γιατί η έντονη γραφή ; Διαβάζω αυτά που γράφονται ας είναι χωρίς κάποια ειδική μορφοποίηση.

 

Θα επαναλάβω ότι στο twitter και στο facebook ο χρήστης με όνομα iliaxtida , ούτε πιστοποιημένο είναι ούτε τίποτε . Εσύ ή εγώ γνωρίζουμε ότι τον "ακολουθούμε" γιατί π.χ. μας αρέσει το στυλ του . Από αυτό μέχρι να κάνουμε ολόκληρο θέμα για την επωνυμία της φήμης σε ένα forum όπου η εγγραφή δεν είναι πιστοποιημένη , μάλλον διϋλίζουμε τον κώνωπα και χάνουμε ίσως την ουσία. Αν η ουσία είναι η επωνυμία της φήμης σε forum με μέλη μη πιστοποιημένα , θα το φροντίσω προσωπικά να τακτοποιηθεί .

 

Με κάθε καλή διάθεση θα επαναλάβω ότι θα το δούμε το θέμα και πιθανότατα να ενημερωθείτε όλα τα μέλη για το "άνοιγμα" της φήμης.

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να θυμήσω ότι κατά την εγγραφή δεν ζητούνται προσωπικά στοιχεία ούτε email από αναγνωρισμένο provider άρα τα usernames είναι επιλογές των μελών και δεν σημαίνουν κάτι.

Μην το πας εκει! Το "επώνυμα" εδώ μεσα, είναι το nickname που φερει ο καθένας.

Το διευκρινίζω διότι κατάλαβες τελείως λάθος.

 

Έστω ότι σε μια δημοσίευση πήρα μια θετική και μια αρνητική φήμη . Έστω ότι τα έλαβα από τα μέλη member1 , member 2 .

Στην περίπτωση αυτή π.χ. , θα εμφανίζει το σύστημα μηδενική φήμη και θα πρέπει να γνωρίζει κάποιος ότι δόθηκε φήμη για να πάει να δεί τι φήμη πήρε . Αν και δεν με απασχολεί προσωπικά ποιός μου έδωσε φήμη , θα με απασχολούσε το γιατί την έδωσε . Και εδώ , πράγματι υπάρχει ένα μικρό κενό. Δεν καλύπτονται σχόλια προς το παρόν για τη φήμη.

Και το "ποιός" και το "γιατι" αν και πολλες φορες το δευτερο ευκολα το καταλαβαινεις από το πρώτο...

Βασικα, το "ποιος" δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει η αρνητικη εννοια της φημης. Αν υπάρχει, τότε απλά αποκτά ένα ενδιαφέρον. Το "γιατί" αλλά και το "που" είναι τα πιο σημαντικά που παίζουν σε κάθε περίπτωση.

 

Δεν καταλαβαίνω την βαρύτητα που δίνεις στη φήμη . Μόνος σου γράφεις " (λες και χωρις αυτο, δεν θα ειμασταν μηχανικοι!) "

Μην μου καταλογιζεις πραγματα που δεν ειπα. Μην το κανεις...

Βαρυτητα δινω αλλου, αλλα όταν ειμαι καπου, θελω να υπάρχει ενα πλαισιο και να ξερω τι ισχυει, πως να φερθω, ποιες οι υποχρεωσεις και τα δικαιωματα μου. Να μην αλλαζει το συστημα με το παραμικρο και σημερα πρεπει να κανω αλλα κι αυριο αλλα...

'Ομως, αντίστοιχο ερωτημα του "Δεν καταλαβαίνω την βαρύτητα που δίνεις στη φήμη" είναι το "Δεν καταλαβαίνω την βαρύτητα που δίνεις στο smodιλίκι".

Αυτό δίχως να περιμενω απαντηση, απλα για να δου δειξω ποσο ατοπο ειναι αυτο που λες και σε τι "μονοπατια" βαζεις μια κουβεντα -θεωρώ- όμορφη και με χιουμορ.

 

Γιατί η έντονη γραφή ; Διαβάζω αυτά που γράφονται ας είναι χωρίς κάποια ειδική μορφοποίηση.

Γιατι, απαγορευται η εντονη γραφη; Κι απο την αλλη, σαν μαθουσαλας που εισαι, ειπα να τα κανω πιο εντονα να σε βοηθησω λιγο στην αναγνωση! :lol:

Περα απο την πλακα, θεωρεις σωστο το να αλλαζουν πραγματα κατα το δοκουν και διχως λόγο;

Και δεν απαντας: το ολο θεμα λειτουργουσε ΟΚ. Γιατι αλλαξε;;;

Τουλαχιστο το λόγο αλλαγων δεν πρεπει να τον λενε καποιοι εδω μεσα σε εμας;;

Τοση απαξιωση πλεον;

 

Θα επαναλάβω ότι στο twitter και στο facebook ο χρήστης με όνομα iliaxtida , ούτε πιστοποιημένο είναι ούτε τίποτε . Εσύ ή εγώ γνωρίζουμε ότι τον "ακολουθούμε" γιατί π.χ. μας αρέσει το στυλ του . Από αυτό μέχρι να κάνουμε ολόκληρο θέμα για την επωνυμία της φήμης σε ένα forum όπου η εγγραφή δεν είναι πιστοποιημένη , μάλλον διϋλίζουμε τον κώνωπα και χάνουμε ίσως την ουσία. Αν η ουσία είναι η επωνυμία της φήμης σε forum με μέλη μη πιστοποιημένα , θα το φροντίσω προσωπικά να τακτοποιηθεί .

Σε αυτο σου απάντησα παραπάνω.

Επωνυμια = nickname.

Δεν φανταζομουνα πως δεν θα το καταλαβαινες (ουτε) αυτο.

Αλλα άλλον χανονται πολλα στον γραπτο λογο και δεν πρεπει να περιμενεις και πολλα από όλους.

 

Αυτα με φιλικη διαθεση και σε παρακαλω, το θεμα ας κλεισει εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχουμε διαφορετική άποψη για το τι είναι η επωνυμία και το επώνυμο post , καθώς και για την σπουδαιότητα της φήμης (αφού δεν σου δίνει και ... γαλόνια :mrgreen: ) , σταματώ εδώ μετά από παράκλησή σου .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.