Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

Έκανα καινούργιο post στα στατικά. Θέλει όμως κάποιο χρόνο για να το εμφανίσει . Για κάνε πάλι κάποια δοκιμή . Διαφορετικά θα πρέπει να προσανατολιστείς σε Reader που δέχεται ένα ή περισσότερα Url's και τα αντιστοιχεί σε ένα κανάλι RSS. Πιθανότατα να σε εξυπηρετεί και κάποιος Reader που μπορεί να συνενώσει διαφορετικές "ροές" σε μία εκ των υστέρων με συγχώνευση. Ο δικός σου Reader δεν σε καλύπτει σε κάποια από τα παραπάνω ;

Ως συνήθως πιο αργός και από την καθυστέρηση, σήμερα είδα πως το λίνκ που έκανες για εμένα, δουλεύει μια χαρά!

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Αλήθεια -επειδη δεν μπορει το κάθε μέλος να ζητα τις κατηγορίες που θελει- υπάρει τρόπος να κάνουμε μόνοι μας τα RSS που θέλουμε;

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ BOYS!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

θα ηθελα να ζητησω αν ειναι δυνατον να προστεθει η λεξη κλειδι [solved] στους τιτλους των topic

 

 

προφανως αναφερομαι σε θεματα - ερωτησεις , αποριες και γενικα ζητηματα που περιεχουν απαντησεις και οχι σε θεματα - κουβεντας - ανταλλαγης αποψεων

 

θα ηθελα να τονισω οτι θεωρω ιδιαιτερα χρησιμο να γνωριζει καποιος

οτι η απορια του , το ο,τι ψαχνει τελοσπαντων ειναι και απο αλλους κοινο μεν αλλα και κατα καποιο τροπο αντιμετωπισιμο αν οχι και σιγουρα λυμενο.

 

Μόλις ολοκληρώσουμε κάποιες εργασίες που πρέπει να γίνουν , θα φροντίσουμε να το δούμε αναλυτικά το θέμα που θίγεις καθώς παρουσιάζει ενδιαφέρον.

 

 

Ως συνήθως πιο αργός και από την καθυστέρηση, σήμερα είδα πως το λίνκ που έκανες για εμένα, δουλεύει μια χαρά!

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Καλή Χρονιά και σε σένα !

 

Οι Άγιες μέρες που διανύουμε , επιβάλλουν ηρεμία σώματος και πνεύματος, καλή παρέα , φαγητό , γλυκό κ.λ.π. οπότε , θέμα καθυστερήσεων δεν τίθεται . Το ερώτημά σου είναι ενδιαφέρον και θα άνοιγε δρόμους αν μπορούσε να υλοποιηθεί κάτι άμεσα από τα μέλη αλλά δυστυχώς , τα εργαλεία για την δημιουργία RSS (απλά ή custom) , βρίσκονται στο πεδίο ευθύνης όσων έχουν δικαιώματα πρόσβασης στην πλατφόρμα διαχείρισης .

 

Αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ειδική απαίτηση , θα την δούμε και θα την υλοποιήσουμε.

 

Υπάρχουν λύσεις που βοηθούν τον καθένα από μας στο να παράγει RSS από οποιοδήποτε site. Κοίταξε αυτό.Ζητά την δωρεάν εγγραφή και επιτρέπει δημιουργία καναλιών RSS ακόμη και σε sites που δεν το έχουν προβλέψει ή δεν το υποστηρίζουν. Τα κανάλια , μετά τη δημιουργία τους , μπορούν να διαβαστούν από οποιονδήποτε RSS Reader .

 

Άλλες λύσεις υπάρχουν παρακάτω :

 

http://page2rss.com/

http://www.masternewmedia.org/news/2006/03/09/how_to_create_a_rss.htm

http://www.quickonlinetips.com/archives/2011/07/create-rss-feed-for-google-profile/

http://www.rss-specifications.com/create-rss-feed.htm

http://www.wikihow.com/Create-an-RSS-Feed

http://www.feeddude.com/

 

Κάποιες από τις παραπάνω προτάσεις απαιτούν μελέτη και εξοικείωση με HTML για να αποδώσουν τα βέλτιστα.

 

 

Υ.Γ. : @Saltapidas , άλλαξες avatar και με ... τρόμαξες ρε φίλε :smile:

Edited by gvarth
Links
Link to comment
Share on other sites

φχαριστω για τα links...

Μολις χωνεψω την γαλοπουλα θα τα κοιταξω και αν βγαλω καποια ακρη, θα ενημερωσω...

 

Υ.Γ. : @Saltapidas , άλλαξες avatar και με ... τρόμαξες ρε φίλε

damn...

Εγω νομίζω πως αυτη η Avatar βερσιον του Mr Bean εχει πολύ γέλιο κι αυτο ηθελα να βγει προς τα έξω...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Θεωρώντας ότι κοινή επιδίωξη μας είναι να εκφραζόμαστε μέσω της σωστής χρήσης της Ελληνικής γλώσσας (γραμματικά - συντακτικά) θα ήθελα να εντοπίσω ένα

 

συστηματικό λάθος που παρουσιάζεται στην πλατφόρμα του συστήματος με την αναγραφή του μηνύματος:

 

"Το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από ............" .

 

Το ρήμα "επεξεργάζομαι", αν και με κατάληξη -ομαι, είναι ενεργητικής φωνής, οπότε το σωστό είναι να γράφεται ως :

 

"Το μήνυμα έχει επεξεργαστεί ο .........."

Link to comment
Share on other sites

 

Το ρήμα "επεξεργάζομαι", αν και με κατάληξη -ομαι, είναι ενεργητικής φωνής, οπότε το σωστό είναι να γράφεται ως :

 

"Το μήνυμα έχει επεξεργαστεί ο .........."

Έχει αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χαίρετε,

 

Υπάρχουν θέματα που επιθυμώ να παρακολουθώ στο Michanikos.gr, γι' αυτό και τσεκάρω σ' αυτά την επιλογή "instantly" στο «Follow this topic» αλλά παρ' όλα αυτά δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση στα e-mail μου, όταν τα θέματα ανανεώνονται. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να παίρνω τις ειδοποιήσεις; (Πριν γίνει η την ανανέωση του ανανέωση του site έπαιρνα κανονικά τις ειδοποιήσεις αλλά μετά η επιλογή αυτή δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ.1 Προσπάθησα να στείλω αυτό το μήνυμα μέσω της καρτέλας "Επικοινωνία" αλλά μου βγάζει το μήνυμα "You did not answer the anti spam question", όπου όμως δεν υπάρχει καμία ερώτηση για να απαντήσω. (Για την ερώτηση A, B, ?, D, E * τι πρέπει να βάλω;)

Υ.Γ.2 Έστειλα το παραπάνω μήνυμα μέσω του gmail και μετά είδα ότι υπάρχει αυτό το topic

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

 

Υπάρχουν θέματα που επιθυμώ να παρακολουθώ στο Michanikos.gr, γι' αυτό και τσεκάρω σ' αυτά την επιλογή "instantly" στο «Follow this topic» αλλά παρ' όλα αυτά δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση στα e-mail μου, όταν τα θέματα ανανεώνονται. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να παίρνω τις ειδοποιήσεις; (Πριν γίνει η την ανανέωση του ανανέωση του site έπαιρνα κανονικά τις ειδοποιήσεις αλλά μετά η επιλογή αυτή δεν δουλεύει.

Ευχαριστώ

 

Υ.Γ.1 Προσπάθησα να στείλω αυτό το μήνυμα μέσω της καρτέλας "Επικοινωνία" αλλά μου βγάζει το μήνυμα "You did not answer the anti spam question", όπου όμως δεν υπάρχει καμία ερώτηση για να απαντήσω. (Για την ερώτηση A, B, ?, D, E * τι πρέπει να βάλω ;)

Υ.Γ.2 Έστειλα το παραπάνω μήνυμα μέσω του gmail και μετά είδα ότι υπάρχει αυτό το topic

 

Άμεση απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

μετα απο ενα ετος, ξανακαταφερνω να κανω λογκιν με το πιο αγαπημενο μου αβαταρ ολων των εποχων.

 

ευχαριστω ΠΟΛΥ τον ilias που ασχοληθηκε με το να σωθει μια προσπαθεια μου 4 ετων κ 3.500 δημοσιευσεων.

 

@ilias: δεν εβαζα λαθος password, ειναι δυνατον να σου στελνω το σωστο κ εγω για ενα ετος συνεχομενα να το βαζω λαθος? αυτο που ειχα ξεχασει ηταν οτι ειχα δηλωσει αλλαγη email...ε, τι να κανουμε, ειμαι κ εγω μαλακας, αν κ δεν νομιζω οτι ειχε σχεση το email μου.

 

εν πασει περιπτωσει με γαμησατε λιγουλακι, μονο ενα χρονο, αλλα αφου τελος καλο ολα καλα τοτε σας αγαπαω κ εγω ολους, γιατι ειστε πολυ καλα παιδακια.

Link to comment
Share on other sites

Off topic

 

@zavi

Πάντως, η απουσία σου έγινε αισθητή και εγώ, τουλάχιστον ανησύχησα ...

Καλώς όρισες και πάλι σε ένα χώρο που έχει ανάγκη τη (συνεχή) παρουσία σου ...

 

On topic

Edited by MAKAP
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.