Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

Μα, αυτός είναι ο σκοπός του συστήματος, όπως με πληροφόρησε ο gvarth, να μπορείς να ενημερώνεσαι για τα θέματα που σε ενδιαφέρουν.

Mάλλον δεν κατάλαβες καλά τι λέω:

Λέω αν μπορω να έχω σε έναν reader και το RSS του 4014 αλλά και αυτό των στατικών.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα του reader ή αν μπορει ο gvarth να κανει κατι.

Αλήθεια, ξερετε reader που να μπορει να πάρει παραπάνω απο ένα url?

Αν ναι, πείτε μου να τον βάλω κι εγω, ωστε να παρω μονο τα urls που θελω.

Αυτό που εδωσες gvarth, μου δίνει μονο τα του 4014, αλλά ασε να το δω 3-4 ωρες ακομα και τα ξαναλέμε...

Link to comment
Share on other sites

Στο Google reader πρόσθεσα τα 3 url των Τοπογραφικών και 1 των Αρχιτεκτονικών (ΓΟΚ), που έχει αναγράψει ο (πάντα πολύ εξυπηρετικός) gvarth.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Θα το δοκιμάσω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω...

Άρα μάλλον "γράψε άκυρο" gvarth, διοτι πιό ευκολο είναι να αλλάξω reader εγώ παρά να κάθεσαι και να προσπαθείς να καλύψεις τις επιθυμίες του καθενός...

 

Σας ευχαριστω και τους 2!

 

 

Επανήλθα γιατί οι προκλήσεις με ενδιαφέρουν . Η προσπάθεια για τη λύση είναι πάντα ενδιαφέρουσα.

 

Για δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις την ροή :

 

http://www.michaniko...pe=forums&id=15

 

Πετύχαμε τίποτε ;

 

Βέβαια , λόγω μη πρόσφατης κινητικότητας στην ενότητα των Στατικών , θα εμφανίσει μόνο τα νέα από το 4014

Gvarth, μπορεις να κανεις ενα καινουριο θεμα στα στατικα για να δουμε αν δουλευει αυτο που εκανες και να μην αλλαζω reader?

Θενξ!

Edited by saltapidas
Link to comment
Share on other sites

Έκανα καινούργιο post στα στατικά. Θέλει όμως κάποιο χρόνο για να το εμφανίσει .

 

Για κάνε πάλι κάποια δοκιμή . Διαφορετικά θα πρέπει να προσανατολιστείς σε Reader που δέχεται ένα ή περισσότερα Url's και τα αντιστοιχεί σε ένα κανάλι RSS.

 

Πιθανότατα να σε εξυπηρετεί και κάποιος Reader που μπορεί να συνενώσει διαφορετικές "ροές" σε μία εκ των υστέρων με συγχώνευση.

 

Ο δικός σου Reader δεν σε καλύπτει σε κάποια από τα παραπάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συντελεστές του site και πολλές και θερμές ευχαριστίες απο μένα !

 

Ερώτημα : ενώ είμαι online με εμφανίζει offline μετα απο λίγο.

Επισης, δεν ειδοποιούμαι για την εξέλιξη topics που έχω δηλώσει οτι θέλω να παρακολουθώ. Κάνω κάτι λάθος?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα .

 

Η κατάσταση σύνδεσης θα βελτιωθεί (με μεγάλη πιθανότητα) αν καθαρίσετε τα cookies και βεβαιωθείτε ότι είναι ενεργοποιημένα .

 

Παρατηρείστε αν υπάρξει βελτίωση . Αν όχι , μπορεί αν χρειαστεί να καθαρίσετε και και την προσωρινή μνήμη του browser . Πιθανόν να "απαιτηθεί" να αναβαθμιστείτε στη νέα έκδοση του browser και να έχετε αναβαθμισμένη Java Support .

 

Για την ενημέρωση μέσω e-mail ή notifications για τα topics/threads που συμμετέχετε ή θέλετε να παρακολουθείτε , διαβάστε τις πρώτες 3-4 σελίδες αυτού του thread . Αν υπάρχει απορία , φυσικά και θα επανέλθουμε.

Edited by gvarth
Διόρθωση ορθογραφικού λάθους
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο πρόβλημα το έχω και εγώ.

Στο Faethon11's Content δεν έχει θέματα που παρακολουθώ τελευταία αλλά δεν έχω γράψει κάτι.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δείτε το "Content I Follow" για τα θέματα που παρακολουθείτε και αν χρειαστεί διαβάστε κι' εσείς τις πρώτες σελίδες αυτού του thread.

 

Εναλλακτικά , θα σας βοηθήσει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

ξεκιναω κατευθειαν ζητωντας συγνωμη για το off topic του ζητηματος που θα σχολιασω και την προταση μου.

θελω να τονισω οτι προσπαθησα χτες να αναρτησω νεο topic για το παρακατω ζητημα αλλα μετα απο 24 δεν βλεπω τπτ και δεν ξερω "τι παιζει"

αν παρολαυτα εχω κανει κατι λαθος συγχωρεστε με , καθως επισης αν τελικα το topic αναρτηθει και παλι συγνωμη και θα το συζητησουμε εκει.

 

στο θεμα μου τωρα..

 

θα ηθελα να ζητησω αν ειναι δυνατον να προστεθει η λεξη κλειδι [solved] στους τιτλους των topic

 

προφανως αναφερομαι σε θεματα - ερωτησεις , αποριες και γενικα ζητηματα που περιεχουν απαντησεις και οχι σε θεματα - κουβεντας - ανταλλαγης αποψεων

 

θα ηθελα να τονισω οτι θεωρω ιδιαιτερα χρησιμο να γνωριζει καποιος

οτι η απορια του , το ο,τι ψαχνει τελοσπαντων ειναι και απο αλλους κοινο μεν αλλα και κατα καποιο τροπο αντιμετωπισιμο αν οχι και σιγουρα λυμενο.

 

θα μου πειτε οτι σε ενα τεχνικο πεδιο ειναι δυνατον να μην υπαρχει μια μονο λυση και ποια μπορει να ειναι η καλυτερη καθως και οτι στην παροδο του χρονου μπορει να προστεθουν νεα δεδομενα (τεχνικα η οχι) τα οποια να διαφοροποιησουν το αποτελεσμα.

 

και παλι θεωρω οτι ειναι μικρη η περιπτωση καποιου θεματος το οποιο να δηλωθει [solved] και στην πορεια να προκυψει αδιεξοδο.

 

και παλι ομως το [solved] μπορει να αρθει και σαφως το θεμα να "ξαναπαρει φωτια"

 

επιπροσθετα θεωρω οτι σε ζητηματα-αποριες οπου εχουν απαντηθει σαφως και λεπτομερως και δεν υπαρχει ζητημα ανατροπης δεδομενων

καλο ειναι εκτος του [solved] να κλειδωνεται το θεμα, καθως υπαρχουν ζητηματα οπου απλα ανακυκλωνονται τα ιδια και τα ιδια. ομως αυτο δεν το θεωρω μειζον οσο το [solved]

 

θα τονισω τελικα οτι η φραση αυτη ειναι τελικα διεθνως το πλεον αναγνωρισιμο στοιχειο αναζητησης απαντησεων σε forae.

 

παρολο που σαν εννοια δεν ανταποκρινεται θεωρω οτι η φρασεολογια που χρησιμοποιειται μας καλυπτει.

 

ευχαριστω

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.