Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκδόθηκε η ΚΥΑ ΥΠΕΚΑ για την Εκπαίδευση και εξεταστική διαδικασία των Ενεργειακών Επιθεωρητών


aim

Recommended Posts

Από μένα, ντροπή και αίσχος, τίποτα άλλο.

Υποτίθεται ότι οι πιστοποιήσεις και καλά θα ξεχωρίσουν αυτούς που γνωρίζουν και καλά...

Θεωρούν ότι με ένα σεμινάριο θα αντικαταστήσεις γνώσεις που αποκτάς σε Πολυτεχνικές Σχολές.

Έχω ένα κάρο μηχανικούς με άγνοια σε όλα αυτά που θα πάνε σε σεμινάριο, θα ''μάθουν'' αυτά που πρέπει και τσουπ νάσου ο Εν. Επιθ.!!!

 

Εγώ αρνούμαι να συμμετάσχω σε αυτό το αίσχος...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ινζακι , φυσικα θα αντιδρω και στο νεο ρουσφετι............εκτος αν εσενα σε φαινετε λογικο ενω αρχιζουν διαδικασιες οριστικων , παραλληλα να βαπτισουμε χωρις εξετασεις μερικες χιλιαδες ακομα προσωρινους........................

 

Η υπερασπιση τετοιων μικρορουσφετιων διαλυσε τον κλαδο μας............

 

 

ΥΓ εσυ κουραστηκες απο τις διαμαρτυριες μου για τον επι ενα χρονο ,αντιεπιστημονικο αποκλεισμο χιλιαδων μηχανικων απο τις επιθεωρησεις..............

εγω κουραστηκα απο το ρουσφετι που μου στερησε εσοδα , σε εποχη κρισης που τιποτα αλλο δεν κινειτα

Edited by savas76
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως... συνεχισε να δουμε που θα καταληξει ολο αυτο....

Εμενα παντως, καλως η κακως, με εχεις ζαλισει...

Δυστυχως τα ποστ σου δεν προσφερουν ΤΙΠΟΤΑ απολυτως στη συζητηση πανω σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ επιστημονικο θεμα, γιατι οπου σταθεις κι οπου βρεθεις, οτι θεμα και να συζηταται, λες τα ιδια και τα ιδια....

Φτανει...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δικο σου ποστ ειναι ασχετο με το θεμα και οχι αυτα που γραφω για την νεα φουρνια προσωρινων που ετοιμαζεται................

 

τελως παντων ο καθενας εχει τα δικα του κριτηρια ......................

Edited by savas76
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω το παρον θεμα να αφορα Προσωρινους Ενεργειακους Επιθεωρητες....

 

Ποιος ειναι off-topic now?

Link to comment
Share on other sites

παντως επειδη στο συγκεκριμενο θεμα αναφερεις και την εμπειρια σου , απορω πως δεν σε ενοχλουσε ουτε εμποδιζε επαγγελματικα , 1 χρονο ο αποκλεισμος..........................

 

....αντιθετα απαντουσες στα ποστ, τοσο καιρο , δινοντας την εντυπωση οτι εισαι ήδη προσωρινος που κανεις ΠΕΑ.............Μαλιστα αρχισες θεμα για αδειες πρωσωρινων που ληγαν τον οκτωβριο , γραφοντας ΄΄ 20 οκτωβριου ληγουν οι αδειες μας ΄΄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!......................τι αλλο θα δουμε ......

 

 

 

 

 

 

 

τωρα στο θεμα των τιμων ΚΕΚ που ενδιαφερει πολλους , το καλο ειναι οτι επεσαν οι τιμες τουλαχιστον 400 εως 500 ευρω απο αυτα που ζητουσαν περυσι........αν υπαρχει απροθυμια εγραφών , να δειτε που θα πεσουν και κατω απο 500 για τα υποχρεωτικα................

Edited by savas76
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σήμερα πήρα δύο τηλέφωνα σε κέντρα εκπαίδευσης για να μάθω κόστος αλλά και εισηγητές.

Στο πρώτο απάντησε μια κυρία η οποία στην ερώτησή μου περί εισηγητή....θίχτηκε! και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου πει και αν δεν μ'αρέσει μπορώ να απευθυνθώ αλλού! και στο δεύτερο απάντησε ένας κύριος ο οποίος πάλι δεν μπορούσε να μου πει εισηγητές γιατί απλά δεν τους γνώριζε (πώς είναι δυνατόν αυτό δεν καταλαβαίνω) αλλά ως προς το κόστος είπε 6 ευρω την ώρα για κέλυφος για τις 60 ώρες.

Όταν μου στείλει mail μπορώ να το αναρτήσω αν ενδιαφέρεται κάποιος.

Έχω μια απορία: Αφού ο νόμος μας δίνει το δικαίωμα να διαλέξουμε μόνοι μας τον εκπαιδευτικό φορέα, δεν είναι απολύτως λογικό να θέλω να ξέρω ποιός θα είναι ο εισηγητής;

 

ευχαριστώ

Ροζίνα

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, και εγώ κάποια τηλέφωνα που έχω κάνει δεν μου έχουν πει ονόματα εισηγητών, ούτε στο ΙΕΚΕΜ...

Link to comment
Share on other sites

εάν έχω καταλάβει σωστά πρέπει πρώτα να γραφτούμε σε κάποιο κέντρο εκπαίδευσης να μας δώσουνε αριθμό πρωτοκόλλου και μετά να υποβάλουμε δήλωση στο ΥΠΕΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

η εγγραφη σε ΚΕΚ γινετε πρωτα..........στην συνεχεια συμπληρωνετε η αιτηση στο ΥΠΕΚΑ , στην οποια θα βαλουμε και τον αριθμο εγγραφης................

 

παντως συναδελφοι , οσο το ψαχνουμε , αργουμε και παζαρευουμε κατεβαινει το κοστος......................................

 

ειναι και λογικο αφου πλεον δεν υπαρχει ελαχιστη τιμη ΠΕΑ , οποτε το χαρτι συντομα θα στοιχιζει εξευτελιστικα στην αγορα...............

Edited by savas76
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.