Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Στα νιάτα μου υπήρχε κ αυτός ο ΑΡΗΣ  του  Ιωαννιδη , σημειώστε , 8 πρωταθλήματα κ 5 κούπες...... ακούστε θρυλικες μορφές να περιγράφουν .....

 

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

 ψηφίστηκε σαν ο καλύτερος διαιτητής όλων των εποχών , όχι άδικα  έγινε εξώφυλλο σε παιχνίδι του play statiotin    

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κείμενο

αυτό όμως που του έμεινε από όλη την σταδιοδρομία του είναι ένα παιχνίδι 4ης κατηγορίας 

"Στην αρχή της καριέρας μου μ'έστειλαν να διαιτητεύσω ένα ματς 4ης κατηγορίας με 5-6.000 κόσμο στις κερκίδες, κάτι σαν τεστ για να δούνε πως θα αντιδράσουν οι θεατές βλέποντας ένα διαιτητή χωρίς καθόλου μαλλιά. Ο αγώνας ήταν Λατίνα-Σπες. Δεν θυμάμαι πολλά από τα παιχνίδια CL που έπαιξα αλλά αυτό το θυμάμαι με κάθε λεπτομέρεια. Δεν μπορούσα να αποδεχτώ ότι το μέλλον μου κρινόταν από το πως μοιάζω και όχι από την ποιότητα της διαιτησίας μου. Ευτυχώς οι οπαδοί της Λατίνα δεν ασχολήθηκαν με την εμφάνιση μου και το πρόβλημα λύθηκε."

pierluigi colina

            

Link to comment
Share on other sites

το ποδοσφαιρο ειναι "αθλημα"

οι μεγαλοι οφειλουν να σεβονται τους "μικρους"...υπήρξαν και οι ιδιο  "μικροι"  καποτε

Αυτο το 5-1 δειχνει - κατ' επιεικη εκφραση- ασεβεια στα νειατα .

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2020 at 7:20 ΜΜ, dimitris GM said:

το ποδοσφαιρο ειναι "αθλημα"

 ΝΑΙ  ,   είναι άθλημα.....

Ιούλιος 1982. Τρεις ώρες πριν από τον τελικό του Μουντιάλ ο προπονητής της Ιταλίας ενημερώνει τους παίκτες του ότι ο Αντονιόνι τέθηκε εκτός αγώνα λόγω τραυματισμού και τους ανακοινώνει πως αντικαταστάτης του θα είναι ο Τζουζέπε Μπέργκομι. Ο μυστακοφόρος αμυντικός μπορεί να μοιάζει με γερόλυκο (το παρατσούκλι του είναι άλλωστε "ο θείος") αλλά στην πραγματικότητα είναι 18 χρονών! Είναι ο μικρότερος με διαφορά παίκτης της Ιταλίας ενώ πριν το Μουντιάλ είχε παίξει στην εθνική ένα παιχνίδι όλο κι όλο. Ο Μπεαρζότ, που δεν καταλαβαίνει από αυτά, του αναθέτει μάλιστα το δυσκολότερο έργο: Να μαρκάρει τον καλύτερο παίκτη της Ευρώπης εκείνη την εποχή, τον Καρλ-Χάινς Ρουμενίγκε. Ο πιτσιρικάς κάνει μεγάλο ματς, σβήνει τον ταλαιπωρημένο από τραυματισμούς Γερμανό και γίνεται ο δεύτερος μικρότερος σε ηλικία παίκτης που κερδίζει το Παγκόσμιο Κύπελλο, μετά τον Πελέ.

Η εικόνα ίσως περιέχει: 2 άτομα, άτομα που κάνουν σπορ, κοντά ρούχα, στάδιο και υπαίθριες δραστηριότητες

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
Link to comment
Share on other sites

1958,  εορταστικό κύπελλο  Χριστουγέννων  ΑΕΚ  -  ΓΑΥΡΟΣ ,   (Ρωσίδης  Θεοδωρίδης) 

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάνει ένα σπορ

Edited by ΝΙΚΟΣΤΡΙ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

νταξ' εχασε με 3-0...ηταν κακια  η μερα...

αλλά...περιμενετε ναρθει ....ο Μανολο...

τοτε θα δειτε πόσο θα πεταει  η ομας.....😄

 

Link to comment
Share on other sites

2019-20
Γιώργος Δώνης1/6/201919/7/202036 (1η-36η)15138

2020-21
Ντάνι Πογιάτος21/7/202012/10/20203 (1η,3η, 4η)012

2020-21
Σωτήρης Συλαϊδόπουλος**13/10/202018/10/20201 (5η)010

2020-21
Λάζλο Μπόλονι19/10/2020        ????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΑAAΧΧ....μου έχουν λείψει αυτά  τα υπέροχα κυριακάτικα απογεύματα  .....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.