Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

@BAS Μήπως να αρχίσουμε να ανεβάζουμε στον κύριο, όλα τα ευτράπελα που γίνονται κατά καιρούς στο ΣΕΦ (δεν θυμάμαι πρόσφατα να έχει λήξει σειρά τελικών, χωρίς διακοπή) ή να του θυμίσουμε Ριζούπολη και 2011 στο Καραϊσκάκης ;

Με κόκκινα γυαλιά που έλεγε και ο Φίλιππας ο Συρίγος...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δει σε ερασιτεχνικές κατηγορίες μπάσκετ, βόλει,  παίδων και  κορασίδων γονείς να βρίζουν και να τσακώνονται ?

Μπροστά στα  έντρομα παιδιά τους ?

Πατέρα να φωνάζει σε προπονητή   "βγάλ'τον έξω το μαλάκα"  για το ίδιο του το παιδί  επειδή δεν είχε την απόδοση που ήθελε ?

Γονιό εκπαιδευτικό στο επάγγελμα ( ! ) , να στήνει ολόκληρο επεισόδιο με τον προπονητή γιατί το παιδί του δεν πήρε τον χρόνο συμμετοχής που αυτός απαιτούσε , μπροστά σε όλο τον κόσμο και τα παιδιά ?

Μάνα να βρίζει από την κερκίδα σαν χαμάλης  ?

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα της οπαδικής βίας.
 

Edited by avgoust
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, avgoust said:

...

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα της οπαδικής βίας.

Γιαυτό, πιο πάνω, ανέφερα πως το φαινόμενο δεν περιορίζεται μόνο στα αθλήματα. Ο τυφλός οπαδισμός υπάρχει παντού.

Αν κάποιοι δεν το αντιλαμβάνονται, προφανώς δεν το βλέπουν από απόσταση...

όσο για τη "Μάνα να βρίζει από την κερκίδα σαν χαμάλης  ?", ο Χαριτόπουλος αναφέρει ένα σπαρταριστό επεισόδιο από την εποχή που, έφηβος (60's), έπαιζε ποδόσφαιρο σε ερασιτεχνικό σύλλλογο (το μεταφέρω στο περίπου).

"Κάποια Κυριακή παίζαμε σε επαρχιακό γήπεδο, και μεταξύ των φιλάθλων ήταν μια μαυροντυμένη γιαγιά η οποία έβριζε συνέχει διατητή και αντίπαλη ομάδα. Κάποια στιγμή που πλησίασα τη γραμμή του αράουτ για να το εκτελέσω, μου ήρθε ο ουρανός σφοντύλι. Η  γιαγιά είχε έρθει πίσω μου, και μου κατάφερε μια δυνατή στο κεφάλι με τη μαγκούρα της. Προφανώς, έπαιζε ο γιός της στην τοπική ομάδα, και μάλλον τον ειχα ταράξει στο σκληρό  μαρκάρισμα"

Edited by tetris
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 10:06 ΠΜ, JohnnyHoliday said:

@BAS Μήπως να αρχίσουμε να ανεβάζουμε στον κύριο, όλα τα ευτράπελα που γίνονται κατά καιρούς

Μαζευτείτε θα απαγγείλω... ( ********* , ποσταρε πρώτα στα τεχνικά θεματα  να  δούμε τι πουλιά πιάνεις κ μετά εδώ όσα θες )

 

 

 

''γέροντα''  ,  μάλλον  παμε σε εκλογες .....

https://www.documentonews.gr/article/h-anatrixiastiki-fotografia-me-maxairi-se-post-toy-giorgoy-savvidi-poy-edeixe-o-koygias/

 

 

Παρακαλώ να αποφεύγουμε χαρακτηρισμούς συνομιλητών μας (που δεν γνωρίζουμε καν) ακόμα και αν υπάρχει η διάθεση αστεϊσμού για να μη λαμβάνουμε αναφορές.

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

ντελικανή  , ποσταρε πρώτα στα τεχνικά θεματα  να  δούμε τι πουλιά πιάνεις κ μετά εδώ όσα θες )

Είναι ομολογουμένως λίγο παράδοξο να σε προτρέπει ένας κύριος (τεχνίτης ηλεκτρολόγος στο επάγγελμα και όχι μηχανικός) με ένα avatar που μέχρι πρότινος είχε ένα στριγκάκι, να αποδείξεις την κατάρτιση σου σε θέματα μηχανικού. Σας ευχαριστώ πάντως, θα το έχω υπόψη και θα δώσω τις εξετάσεις μου εν εύθετω χρόνω. Ελπίζω να τα πάω καλά και να με περάσετε... 

Edited by JohnnyHoliday
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JohnnyHoliday said:

. Ελπίζω να τα πάω καλά και να με περάσετε... 

Ναι, αλλά θα πρέπει να έχεις προετοιμαστεί σωστά (να ξέρεις τα πάντα γύρω από το γαύρο), και να είσαι ενδεδυμένος ευπρεπώς (ερυθρόλευκα)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, JohnnyHoliday said:

Είναι ομολογουμένως λίγο παράδοξο να σε προτρέπει ένας κύριος  να αποδείξεις την κατάρτιση σου σε θέματα μηχανικού.

  στα  στα 12 χρονια που ειμαι εδω μεσα να εισαι σιγουρους οτι μπορω να διακρινω απο τα πρωτα ποσταρισματα  εναν μηχανικο που το ''εχει''

13 ώρες πριν, JohnnyHoliday said:

Είναι ομολογουμένως λίγο παράδοξο να σε προτρέπει ένας κύριος  με ένα avatar που μέχρι πρότινος είχε ένα στριγκάκι, να αποδείξεις.. 

πολυ χαιρομαι που το ''στριγκακι '' τις συζύγου  σας εχει εξιταρει ορισμενους  , πιστεψε με,  δεν θα σασ χαλασω χατιρι , συντομα  θα το επαναφερω .....

12 ώρες πριν, tetris said:

Ναι, αλλά θα πρέπει να έχεις προετοιμαστεί σωστά και να είσαι ενδεδυμένος ευπρεπώς (ερυθρόλευκα)

''γεροντα'' τα παραλες , δέχομαι κ αυτη την εμφάνιση.... 

1230552457_.thumb.jpg.d196854a6d3af04817e7a6d063242cf4.jpg

 

τωρα θυμήθηκα κ ενα αλλο φονικό......

 https://www.in.gr/2020/06/29/greece/thanatos-tosko-mpozatziski-askountai-diokseis-gia-organomeni-dolofoniki-epithesi-apo-opadous-tou-paok/

 γιατι υπαρχει ακομα αυτη η ομαδα ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

στα  στα 12 χρονια που ειμαι εδω μεσα να εισαι σιγουρους οτι μπορω να διακρινω απο τα πρωτα ποσταρισματα  εναν μηχανικο που το ''εχει''

Μάλιστα.. Πέσαμε σε έμπειρο και συνάμα παλιό. Τι να ευχηθώ; Να τα εκατοστήσετε; 

Όσο για το στριγκάκι, μάλλον κάτι δεν καταλάβατε καλά. Το αντίθετο αποτέλεσμα φέρνει. Βέβαια αν εσείς θέλετε να πιστεύετε αυτό που διατυπώνετε και παραπάνω, δεν θα είμαι αυτός που θα σας χαλάσω χατήρι.

Edited by JohnnyHoliday
Link to comment
Share on other sites

οπότε ας κάνουμε ένα τάιμ άουτ να χαλαρώσουν τα πνεύματα του αγώνα ................

 

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.