Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν θα διαφωνήσω σε κάτι με αυτά που γράφεις φίλε PIPO για τους παίκτες της ομάδας σου και την απόδοσή τους στα παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη, αλλά πιστεύω ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία για την ομάδα μας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ο Cooper έφταιξε .................................

Κι εγώ δεν πιστεύω σε θαύματα γιατί δεν έχουμε καλή ομάδα φέτος.

Αλλά δεν έχουμε χειρότερη από

- Ξάνθη , Αστέρα , Πανιώνιο ,Κέρκυρα κτλ.

9-10 βαθμούς χάσαμε μόνο από την διαιτησία.

Απλά δεν ανήκουμε στο γκρουπ των 6 ομάδων που ανέβηκαν στο άρμα του Χιλιάρχου Μαρινάκη.

Δείτε ποιες ομάδες δεν ψήφισαν τον Μαρινάκη για πρόεδρο της Σουπερλίγδας....

Ακόμη και ο Πατέρας τον είχε ψηφίσει.

Θυμηθείτε τη δήλωση.

'' Εγώ και ο Μαρινάκης αποτελούμε διαφήμιση για το Ελληνικό Ποδόσφαιρο''.

Link to comment
Share on other sites

καταλογιζω τεραστιο μεριδιο ευθυνων και στο μεγαλυτερο, ομολογουμενως, προπονητη που περασε ποτε απο Ελλαδα

 

Inzaghi ο Πούσκας μας έχει χαιρετήσει εδώ και κάμποσο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Kαλά ο Cooper έφταιξε .................................

Κι εγώ δεν πιστεύω σε θαύματα γιατί δεν έχουμε καλή ομάδα φέτος.

Αλλά δεν έχουμε χειρότερη από

- Ξάνθη , Αστέρα , Πανιώνιο ,Κέρκυρα κτλ.

9-10 βαθμούς χάσαμε μόνο από την διαιτησία.

Απλά δεν ανήκουμε στο γκρουπ των 6 ομάδων που ανέβηκαν στο άρμα του Χιλιάρχου Μαρινάκη.

Δείτε ποιες ομάδες δεν ψήφισαν τον Μαρινάκη για πρόεδρο της Σουπερλίγδας....

Ακόμη και ο Πατέρας τον είχε ψηφίσει.

Θυμηθείτε τη δήλωση.

'' Εγώ και ο Μαρινάκης αποτελούμε διαφήμιση για το Ελληνικό Ποδόσφαιρο''.

Μονον ο ΑΡΗΣ δεν τον ψηφισε....

14 ψηφους πηρε...

Link to comment
Share on other sites

Λευκό ψήφισαν οι ΠΑΕ Άρης και ΠΑΕ ΑΕΚ. Η ΠΑΕ Ατρόμητος απείχε της διαδικασίας ενώ η ΠΑΕ Καβάλα δεν είχε πάει καν.

Η ΠΑΕ Βόλος ήθελε για πρόεδρο τον Θανάση Κανελλόπουλο την οποία και απέσυρε αφού δεν τον ψήφιζε κανένας (λες και θα είχε μεγάλη διαφορά τελικά από τον Μαρινάκη)

Τελικά εκλέχθηκε πρόεδρος ο Μαρινάκης με 12 υπέρ ψήφους και καμία κατά.

 

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
  2. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
  3. ΠΑΟΚ
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
  5. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
  6. ΚΕΡΚΥΡΑ
  7. SΚODA ΞΑΝΘΗ
  8. ΗΡΑΚΛΗΣ
  9. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
  10. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
  11. ΛΑΡΙΣΑ
  12. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

 

fc929565fbad9bd8d6916e6c1c6c13c9_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi ο Πούσκας μας έχει χαιρετήσει εδώ και κάμποσο καιρό...

Απο ποτε ο Ferenc Puskas ειναι ο μεγαλυτερος ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ που χει περασει ποτε απο τα γηπεδα της Ελλαδιτσας?

Ενας μεγαλος παικτης δεν γινεται και αυταποδεικτα μεγαλος προπονητης.

Δες την καριερα του με αριθμους

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferenc_Puskas

 

Δες και την αντιστοιχη του Εκτορα....

http://en.wikipedia.org/wiki/Hector_Raul_Cuper

Link to comment
Share on other sites

Αλέφαντος , ο μοναδικός που σκέφτηκε το σύστημα 4-4-3.........το οποίο έχει εφαρμογή μόνο στον Ολυμπιακό.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%82_%CE%91%CE%BB%CE%AD%CF%86%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%82

Link to comment
Share on other sites

Μα η πορεία του Κούπερ είναι πτωτική τα τελευταία χρόνια. Μπορεί να πήγε 2 φορές τελικό τσάμπιονς, αλλά η Βαλένθια τότε είχε παικταράδες. (Μεντιέτα, Κλ.Λόπεζ, Κανιθαρεθ, Πελεγκρίνο, Αγκούλο κτλ). Ετσι την πάτησε η Ιντερ που τον πήρε στη συνέχεια μπας και τους ξελασπώσει αλλά...τίποτα. Εφυγε για Μαγιόρκα να προπονεί τον Μπασινά και έκτοτε...περιφέρεται. Το πρόβλημα του Αρη δεν είναι ο προπονητής αλλά η νοοτροπία να αλλάζει κάθε χρόνο 7-8 ξένους. Ο καστιγιο πιστεύω ότι το μόνο που ήθελε ήταν να γυρίσει Ελλάδα, να είναι κοντά στην γκόμενα, γιατί από μπάλλα...δεν νομίζω να ξανααποδόσει ποτέ.

Καλή επιτυχία σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε ο Ferenc Puskas ειναι ο μεγαλυτερος ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ που χει περασει ποτε απο τα γηπεδα της Ελλαδιτσας?

Ενας μεγαλος παικτης δεν γινεται και αυταποδεικτα μεγαλος προπονητης.

Δες την καριερα του με αριθμους

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferenc_Puskas

 

Δες και την αντιστοιχη του Εκτορα....

http://en.wikipedia.org/wiki/Hector_Raul_Cuper

 

Η απάντηση είναι οτι μετά το Ρεχάγκελ που πήρε ευρωπαϊκό τίτλο, δεν νομίζω άλλη ελληνική ομάδα να πήγε σε ευρωπαϊκό τελικό.

 

Υ.Γ. και φυσικά δεν τα βλέπω πράσινα.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι η πορεια του Εκτορα ειναι πτωτικη τα τελευταια χρονια ειναι κατι δεδομενο αλλα αυτο δεν αναιρει το γεγονος οτι ειναι μακραν το καλυτερο βιογραφικο προπονητη που περασε ποτε απο τα Ελληνικα γηπεδα...

Και για να πω το τετριμμενο, αν δεν ηταν σε πτωση η καριερα του, στον ΑΡΗ θα ερχοτανε?

 

Διαφωνω μαζι σου στο θεμα των παικταραδων της Βαλενθια.

Ειμαι της γνωμης οτι πηρε καλους τεχνικα ποδοσφαιριστες και τους εκανε αυτος ο ιδιος superstars... Κανεις δεν ηξερε τους Mendieta, Angulo, Baraja, Farinos, Kily Gonzalez πριν κανουν τις μεγαλειωδεις πορειες με τη Βαλενθια του Κουπερ.

 

Και στην Ιντερ εφτασε μια ανασα απο το πρωταθλημα υστερα απο ουτε κι εγω ξερω ποσα χρονια και το εχασε τελευταια στιγμη.

 

Μετα ολες οι ομαδες που προπονησε ηταν πιο low class με αποτελεσμα να μη φανει τοσο οσο τα προηγουμενα χρονια. Ο ΑΡΗΣ υπηρξε -η θα μπορουσε να υπαρξει, ο χρονος θα δειξει, ενα σκαλοπατι του Κουπερ για να ανοιξει και παλι την πορτα της Ευρωπης.

 

Οτι εγινε εγινε, ανηκει πλεον στον παρελθον κι εμεις πορευομαστε με Μιχαλητσο στον παγκο, ορισμενες φορες παντως νιωθεις ακομα την αυρα του Κουπερ σε καποια μεγαλα παιχνιδια. Ειναι σαν η ομαδα να πηγαινει με τον αυτοματο πιλοτο του. Ας ελπισουμε οτι θα ξαναεμφανιστει και σημερα για να μας γεμισει χαρα, τους 10.000 Αρειανους στο Μαντσεστερ και τις υπολοιπες χιλιαδες εν Ελλαδι...

 

Σημερα η Ελλαδα ειναι κιτρινομαυρη...

 

 

Η απάντηση είναι οτι μετά το Ρεχάγκελ που πήρε ευρωπαϊκό τίτλο, δεν νομίζω άλλη ελληνική ομάδα να πήγε σε ευρωπαϊκό τελικό.

 

Υ.Γ. και φυσικά δεν τα βλέπω πράσινα.

Δεν τα βλεπεις πρασινα, απλως αυτο που λες εσυ με αυτο που λεω εγω απεχουν ετη φωτος...

Συγκρινεις εναν, εκ του αποτελεσματος και της πορειας του σε Ελληνικη ομαδα, πετυχημενο προπονητη με εναν που ηταν πασιγνωστος στο παγκοσμιο ποδοσφαιρικο στερεωμα, πριν ακομα πατησει Ελλαδα...

 

ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.