Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Φαντάζομαι Γκάλη και Μπαναώτη στο μπάσκετ δεν θα θυμάσαι ε ; (Με Σούμποντιτς, Γουίλτζερ τον Καναδό και μετά Δαλματό και-πάει-λέγοντας, Μάνθο Κατσούλη, Βασίλη Λυπιρίδη, Μιχάλη Ρωμανίδη και σία).

Τους θυμαμαι ολους, ενταξει, δεν ειμαι και τοσο μικρος. 28 ειμαι...

Απλως δεν εχω πολλες παραστασεις απο αυτους τους παικτες, εκτος απο κασετες και dvd που εκατσα να δω για δικη μου επιμορφωση...

 

 

Ορτίθ (Πορτορικάνος αν θυμάμαι καλά) και Μπόνυ (Μάριο ; ) Ιταλός ή κάτι τέτοιο, καλοί παίκτες και οι δύο.

Ο Ορτιθ επαιζε πραγματικα ως τα 40 του σε υψηλο επιπεδο...

Απο τους μεγαλυτερους ξενους που εχω δει να παταει ελληνικο παρκε...

Και σιγουρα ενα απο τα καλυτερα 4-5αρια που χουνε περασει...

 

Ο Mario Boni ειναι η αγαπη ολων των Αρειανων. Επαιξε 2 χρονιες μονο αν θυμαμαι καλα, καταφερνοντας να παρει 2 κυπελλα, ενα ευρωπαικο και ενα εγχωριο. Μετα το Σουμποτιτς το μεγαλύτερο βρωμοσουτο που εχει περασει ποτε απο τον Αρη... ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ Ο ΙΤΑΛΟΣ δονουσε σε ολο το Παλαι καθε φορα που παιζαμε...

Μεχρι προπερσυ αγωνιζοτανε στην Ιταλια, σε ηλικια 40+ και μαλιστα οντας ο πρωτος σκορες της κατηγοριας με 30+ ποντους μεσο ορο....

Ενας γνησιος σκορερ....

 

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν θυμάστε τα πρόσφατα 2010 (ΠΑΟΚ-Φενερμπαχτσέ) ;

ΠΑΟΚ ρε, φρέσκα κουλούρια ...

Να και καποιος που, ενω μιλαμε για κυπελλα, τιτλους και παικταραδες, ενιωσε εθνικα υπερηφανος επειδη.... πηρε Χ στην παραταση στην Τουρκια...

Πως ξεχωριζει παντως ο παοκτσης... Ριχνει το επιπεδο της συζητησης κατακορυφα :P

Link to comment
Share on other sites

Να και καποιος που, ενω μιλαμε για κυπελλα, τιτλους και παικταραδες, ενιωσε εθνικα υπερηφανος επειδη.... πηρε Χ στην παραταση στην Τουρκια...

Πως ξεχωριζει παντως ο παοκτσης... Ριχνει το επιπεδο της συζητησης κατακορυφα :P

 

Αν και "επιστήμονας οπαδός" του ΠΑΟΚ και του αθλητισμού και πολιτισμού μεταλαμπαδευτής κατά pappos, θα μπω στο πειρασμό να απαντήσω οτι δεν καταδέχομαι να ασχοληθώ με τη "σπυριάρα" γιατί νομίζω οτι όλοι μας γνωρίζουμε πως ονομάζονται τα αθλήματα που παίζονται με τα χέρια... (Georgiou speaking).

 

Υ.Γ. Κάτω το ΠΟΚ και οι εκπρόσωποι του ιππικού, ζήτω το "ινδιάνικο" κίνημα του ΠΑΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Γκάλη-Πρέλιεβιτς θυμάμαι τα κροσέ του πρώτου. Νομίζω ήταν σε έναν αγώνα που ο 2ος πήγε περίπατο (3 ή 4 βήματα) και έριξε ένα τρίποντο από τα 9 και κάτι μέτρα (που κατέληξε μέσα)

 

Το τρίποντο ήταν σε άλλο αγώνα ,τον οποίο είχε κερδίσει ο ΠΑΟΚ.

(96-99 το 1991).

Το ξύλο έπεσε στον πέμπτο τελικό για το πρωτάθλημα.

Ο Γκάλης ξεκίνησε την καριέρα του , ως αθλητής σαν πυγμάχος στο Μπρονξ................τι να φτουρίσει ο Μπάνε.

 

Υ.Γ. Δεν το θυμάμαι αυτό ; Λογικά από Μισούνωφ ; Αυτός ήταν μπαχαλάκιας.

 

Χάρολντ Έλις.

http://www.ageofbasketball.net/index.php?option=com_content&view=article&id=842:2010-08-20-16-47-45&catid=44:2010-08-11-09-37-04&Itemid=62

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω για τον Γκάλη. Στο βίντεο δεν φαίνεται τίποτα !! (ιστορικό κομμάτι)

 

Το ξύλο το θυμάμαι σαν τώρα, δείγμα η φανέλα-ποδιά που σου 'πα. Του 'χε ρίξει κάτι καλά κροσίδια.

 

Τον Χάρολντ Έλις δεν τον θυμάμαι ΚΑΘΟΛΟΥ (εδώ φαντάσου θυμάμαι τον Καναδό τον Γκρέγκ Γουίλτζερ, με το χαρακτηριστικό τρόπο που όταν έπαιρνε ριμπάουντ βαρούσε δεξιά-αριστερά με αγκώνες για να "καθαρίσει" το τοπίο :razz: ).

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα 9λεπτο βίντεο με τον καυγά Γκάλη-Μπάνε αλλά πλέον κατέβηκε από το youtube.

O Γουίλτζερ ήταν εποχή Γκάλη αλλά πρώτοι στις αγκωνιές ήταν ο Μισούνωφ και ο Σάβιτς (νομίζω έπαιξε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό).

Για να θυμούνται οι νέοι.

Τη γυρνάει ....τη γυρνάει...

Τι την εκανε την μπαλλα ο θεος,τι την εκανε την μπαλλα ο θεος,απο εδω απο εκει την παει και τον παοκ να **μαει τι την εκανε την μπαλλα ο θεος

Χαβαλέ του Γκάλη σε ματς με τον ΠΑΟΚ.

Ο Χάρολντ Έλις έπαιξε το 1997 , αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ζόραν Σάβιτς λες, ναι. Πρέπει να συνέπεσε με εποχή Κεν Μπάρλοου και έτσι.

 

Μετά έγινε και μάνατζερ στη Ρεάλ (τεχνικός διευθυντής ή κάτι τέτοιο αντίστοιχο).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.