Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αν νομίζετε πως εδώ γίνεται σοβαρή ποδοσφαιροσυζήτηση, δείτε κι αυτά (από το # 74 και κάτω)

http://sarantakos.wordpress.com/2014/04/16/austerity/#comment-214792

Link to comment
Share on other sites

δλδ ρε tetris τώρα κατάλαβες ότι εδω κάνουμε κουβέντα καφενείου ? κ όχι μόνο εδώ, αλλά κ παραδίπλα παγκοσμιοποίηση πχ

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι εσείς βάλατε στα πούλμαν μόνο καθαρή αρ(ε)ία φυλή ....

Γυφτους συναδελφε δεν εχουμε στους κολπους μας...

Ουτε Αλβανορωσοποντιους...

Και στο λεω απο πρωτο χερι...

Δεν ξερω αν ηταν καθαροι και αμολυντοι η ορκ (δεν ειπα πως δεν εχουμε κι εμεις) αλλα αυτη η ***** που υπαρχει στους κολπους του παοκ στο οπαδικο κινημα δε μπορει να συγκριθει με καμια αλλη ομαδα ανα την Ελλαδα

Επιβεβαιωμενο και απο μαχιμο φιλο μπαοκτση που πηγε εκδρομη με πουλμαν των Μακεδονων (ενα απο τα 5 της καραμπολας, ο οδηγος του την προκαλεσε και καναν ολη την υπολοιπη διαδρομη χωρις πορτα, χωρις καθρεπτη και με ραγισμενο παρπριζ...)

 

@spy1551

Κι εγω ευχηθηκα καλη επιστροφη στα παοκια...

Πανω απο ολα να μαστε ανθρωποι και υστερα οπαδοι...

Ξερω τι σημαινει αυτο το ταξιδι, ο φιλος μου εφυγε στις 11, εγω ειχα φυγει στις 2. Και ξερω πως ειναι η επιστροφη με αυτο το συναισθημα...

 

Ουτε κανα ορκ ειμαι, ουτε κανας φανατισμενος που δε βλεπω μπροστα μου, ξερω που βρισκομαστε και λουζομαι τα δικα μας σκατα

Απλως σε αυτην την πολη η προπαγανδα παει συννεφο και, ξερεις, η προπαγανδα ευδοκιμει περισσοτερο εκει που υπαρχουν περισσοτερα λαχανα να τη φανε...

Την προπαγανδα δε μπορω

Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους να μπορεσουμε να συζητησουμε σαν πολιτισμενοι ανθρωποι...

Οταν το ασπρο γινεται μαυρο και τουμπαλιν προκειμενου να αποδειχθει οτι ο ταδε ηταν καλυτερος/δυνατοτερος/περισσοτερος απο το δεινα, τοτε χαλαει η συζητηση...

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

  Στη Θεσσαλονίκη πρέπει να καταλάβετε ότι αντίπαλος είναι το Π.Ο.Κ.

Και ο ΠΑΟΚ χρειάζεται ένα δυνατό ΆΡΗ και το αντίστροφο.

Yπάρχει το μπασκετικό επιτυχημένο της δεκαετίας του 80 , τότε που τα ντέρμπι ΑΡΗ-ΠΑΟΚ τα έβλεπε όλη  η Ελλάδα.

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Ο δυνατος ΑΡΗΣ μας πεθανε, δυστυχως...

Ζωη σε λογους μας...

Ενα μαπσκετακι μας εμεινε...

 

Υ.Γ. Στη μετα Γκαλη εποχη, τις 2 φορες που ο Αρης εχτισε δυνατη και ανταγωνιστικη ομαδα (1997-1998 με Λιαδελη, Σακλεφορντ κλπ και 2005-2006 με Στακ, Γουιλκινσον, Μπειλι, Κομματο κλπ) οπλως περιεργως η ομαδα στο ποδοσφαιρο ηταν στη Β...

Link to comment
Share on other sites

    Τα πάντα στη ζωή κάνουν κύκλο.

 

Στο ποδόσφαιρο θα πέσετε Γ΄ για να ξεχρεώσετε όπως η ΑΕΚ.

Η μόνη γάγγραινα θα είναι ο Super3 και η εμπορική εκμετάλλευση του σήματος κτλ..

Πρέπει να γίνει διαχωρισμός , το εμπορικό κομμάτι ανήκει στο μεγαλομέτοχο.

Μετά είναι θέμα οργάνωσης.

   Η Ατλέτικο έκανε ομάδα με το μισό μπάτζετ από Ρεάλ , Μπάρτσα.

 

 Στο μπάσκετ το βαρίδιο είναι τα χρέη αλλιώς είναι γωνιακό μαγαζί.

 

 Το γενικότερο πρόβλημα είναι δεν υπάρχουν μεγαλοεπενδυτές στη Βόρεια Ελλάδα.

 

*** Τον ΤρελοΜπόνυ τον Ιταλό τον θυμάσαι ;

 

Με την Τόφας είχε χάσει με 11 πόντους εντός και κέρδισε εκτός με 18 και πήρε το κύπελλο , πρέπει να έπαιζε ο Πικουλίν Ορτίθ τότε.

 

Πως το λέγανε τον μαύρο που είχε σπάσει το σαγόνι του Αγγελίδη;

 

...Χέντερσον ;

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη πρέπει να σταματήσουν το παραμύθι με τους υπέροχους λαούς που κάνουν κουμάντο και να αφήσουν τις ομάδες να βρουν την πορεία τους... Αυτό το εκμεταλλεύονται κάποιο που πουλάνε οπαδηλίκι εις βάρος των ομάδων. Στον παοκ ασχολούνται και έχουν σκυλιάσει με τον γαύρο περισσότερο ξέρετε γιατί? Επειδή οι γαύροι δεν ασχολούνται μαζί τους.. Απλά πλάθουν την καραμέλα της αντιπαλότητας με την Αθήνα.. 

Link to comment
Share on other sites

  Το θέμα είναι να μην υπάρχει πλέον νταβατζής και παράγκα , μία ιστορία που ξεκίνησε από τον Καπετάνιο.

Τα υπόλοιπα έρχονται.

Οπαδιλίκι πουλάνε όλοι οι παράγοντες , τον Βγενό τον ξέχασες;

 

Kαι μία που πιάσαμε τους γύφτους.

έξω από το γήπεδο της Τούμπας και ενώ ο ΠΑΟΚ παίζει κάποιο φιλικό αγώνα, ένας περαστικός ρωτάει έναν γύφτο που κάθεται στο πεζοδρόμιο και ακούει τον αγώνα από το ...ραδιοφωνάκι!

-ρε φίλε, πόσο είναι το μάτς;;;

και ο γύφτος

-ντύο μηντέν φιλαράκο μο!

μετά από αρκετή ώρα και αφού ο αγώνας έχει τελειώσει ο ...περαστικός ξαναπερνάει από το ίδιο σημείο και συμπτωματικά συναντά τον ίδιο γύφτο ..και με την ευκαιρία τον ξαναρωτάει:

-ρε φιλαράκο, πόσο τελείωσε τελικά το ματς;;;

και ο γύφτος αποκρίνεται:

-ένα μηντέν φιλαράκο μο!

καραφλιάζει ο ...περαστικός και ξεσπαθώνει:

-καλά ρε γύφτο ...με δουλεύεις;;;τι ένα μηντέν μου λες αφού στο ημίχρονο σε ρώτησα και μου είπες ...ντύο μηντέν!!!!

και ο γύφτος:

-ε ναι ρε φιλαράκο μο, στο ημιχρόνιο ήτονε ντύο μηντέν(και δείχνει με τα χέρια του δύο μηδενικά...0-0)...μετά έβαλε ο ΠΑΟΚ γκόλ και έγκινε 1-0!!!!!!!!!!
Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Ικαρε, δεν υπαρχει ανθρωπος να αναλαβει τα ηνια της ομαδος μας, οπως ο Σαββιδης (τον οποιο βλεπω να πολεμουν οσονουπω τα μπαοκια)

Στη μετα 2006 εποχη που ανεβηκαμε, το μοντελο Σκορδε-Κοντη και μετεπειτα Αθανασιαδη-Κοντη με σιγονταρισμα Super3 μας εφερε καλες στιγμες με δυνατες ομαδες και ανταγωνιστικες, καλες πορειες σε Ευρωπαικα κυπελλα και τελικους κυπελλου

Γενικα η ομαδα προσεφερε στον κοσμο καλο θεαμα και προοπτικες

Ομως εγιναν  τραγικα λαθη, κατασπαταληθηκαν χρηματα αλογιστα γιατι οι διοικουντες σκεπτοντουσαν οπαδικα και οχι τεχνικρατικα.

 

Ο Super3 δεν ειναι μαστιγα πλεον γιατι εχουν αλλαξει πολλα στη διοικηση του. Τα παλια στελεχη που εφεραν ολα τα ανωτερω αποχωρησαν εν μεσω βανδαλισμων και τραμπουκισμων και πλεον ανελαβαν πιο "ορκ" κομματια που αγαπανε ανιδιοτελως την ομαδα.

Η ομαδα θα πεσει στη Γ, θα φυγουν τα χρεη και ευελπιστουμε με την ανοδο στη Β να ερθει καποιος που θα δει πραγματικα γωνια μαγαζι την ομαδα και να επενδυσει...

 

Οσον αφορα το μπασκετακι, 31 ειμαι, τα θυμαμαι ολα αυτα τα σκηνικα, αν και δεν ημουν μεγαλος οταν εγινα με την Τοφας. 2 Ευρωπαικα κυπελλα ειχαμε μεχρι τοτε. Και τα δυο με τουρκικες ομαδες, το ενα μεσα στα βαθη της Τουρκιας. Γι αυτο βγηκε και ο Τουρκοτιμωρος ως προσωνυμιο... Ο Super Mario ηταν η μεγαλη μου αγαπη στη μετα Γκαλη εποχη (που δεν τον προλαβα και πολυ) οχι μονο για τον τελικο στην Τουρκια αλλα και για το τεταστιο κυπελλο στο Αλεξανδρειο με Παναθηναικο, Ολυμπιακο και ΑΕΚ του Ιωαννιδη στον τελικο. Εσπερνε ο τυπος... Ισως πιο κωλοχερο και απο το Σουμποτιτς....

Δεν ειναι τυχαιο που μεχρι προπερσι επαιζε στην Ιταλια (νομιζω Α2 χωρις να ειμαι σιγουρος) και ηταν ο πρωτος σκορερ της κατηγοριας...

Και ο Ορτιθ ηταν στην Προυσα, με Λιαδελη, Σιουτη, Μπονι, Αγγελιδη και τους λοιπους.... Μεγαλη ομαδα, μεγαλη περηφανια...

 

Μετα, το χαος... Για το σκηνικο με το μαυρο και το σπασμενο σαγονι του Αγγελιδη δεν εχω στα υποψιν....

Link to comment
Share on other sites

  Χάρολντ Έλις.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=26638&subid=2&pubid=129233988

 

 

Υποτίθεται ότι έδινα και πανελλήνιες τότε...γμτ .

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.