Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλιμακοστάσιο σε εκτός σχεδίου οικοδομή


Recommended Posts

Σωστα...λοιπον την βαζω κυριο χωρο σε αλλο φυλλο καταγραφης και ειμαι οκ..

 

Προχώρα. Αν κάτι είναι να πάει στραβά θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση οταν ειναι εκτος σχεδιου με οριο τα 7.5 μετρα δλδ ΟΛΑ τα εκτος σχεδιου ειναι με προδιαγραφες χαμηλων κτιριων?

 

Όχι βέβαια.... για να κάνεις χρήση των διατάξεων για χαμηλά κτίρια θα πρέπει (μεταξύ άλλων) το επιτρεπόμενο ύψος της περιοχής να είναι μεγαλύτερο από τα επιτρεπόμενα για χαμηλά κτίρια (8.50 + στέγη 1.50 μ.) πράγμα που βασικά συμβαίνει στα εντός σχεδίου - οικισμού....

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.... για να κάνεις χρήση των διατάξεων για χαμηλά κτίρια θα πρέπει (μεταξύ άλλων) το επιτρεπόμενο ύψος της περιοχής να είναι μεγαλύτερο από τα επιτρεπόμενα για χαμηλά κτίρια (8.50 + στέγη 1.50 μ.) πράγμα που βασικά συμβαίνει στα εντός σχεδίου - οικισμού....

οι διαταξεις περι χαμηλων δεν ισχυουν σε περιοχες που το επιτρεπομενο ειναι κατω απο 11μ αλλα δεν νομιζω ρε παιδια στα εκτος σχεδιου να πηγαινουν ετσι αυτα...πωπω αν θες παντως να μπερδευτεις ο νομος αυτος προσφερεται!!!επισης εχω την αισθηση οτι το παραναλυουμε το θεμα αλλα μαθαινουμε τουλαχιστον!!!

 

Προχώρα. Αν κάτι είναι να πάει στραβά θα πάει.

 

Σωστα!!επισης..αν εχω ισογειο και οροφο με σκαλα εξωτερικη δηλωμενο στο Ε9 σαν μια μοναδικη κατοικια ΣΥΝΟΛΙΚΑ εγω πως θα το περασω δυο στον Νομο????ε??

 

 

 

Με όλο το σεβασμό για την "ενδιαφέρουσα" κατάσταση που βρίσκεσαι σε παρακαλω:

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Εdit". Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής! Ευχαριστώ,Manolis gon

Link to comment
Share on other sites

Η εξωτερική σκάλα προς τον πρώτο όροφο πάει ως Υ.Δ κύριων χώρων (προστίθεται στα τετραγωνικά του πρώτου οροφού, σε ένα φύλλο καταγραφής).

 

Το έντυπο Ε9 ενδιαφέρει μόνο για την ύπαρξη - δήλωση του οικοπέδου (όχι των κτισμάτων αυτού).

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω αρχισει να μπερδευομαι στις μελετες μου.......αλλιως σκεφτεσαι για αδεια πολεοδομιας....αλλιως για 3843....αλλιως για 4014....αλλιως για 4014 με εκδοση αδεια..

 

παρακαλω εναν πολυπυρηνο επεξεργαστη αμεσως αλλιως θα τον καψω στο χαλαρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.