Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τιμές ενοικίου αγροτεμαχίων για εγκατάσταση πάρκου


xristina athina

Recommended Posts

... 800 € το στρέμμα (δηλ 8000 €/έτος) κ με αύξηση 3% στο ενοίκιο απο το δεύτερο έτος!! ...

 

Τόσο πολλά;!!! Σε ποια περιοχή αν επιτρέπεται;

Εδώ (Ξάνθη) πωλούνται χωράφια με 1.000-1.500 €/στρέμμα.

Link to comment
Share on other sites

b@bis εχω ακουσει και εγω για τετοια νουμερα αλλα δε το πιστευα..Αν επιτρεπεται το αγροτεμαχιο σου βρισκεται κοντα σε κολωνα της Δ.Ε.Η?Γενικα θα ήθελα καποιες πληροφορίες να μου δώσεις γιατί και εγω ενδιαφέρομαι προσωπικά...ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Αμάν φίλε μου b@bis μας άναψες φωτιές , αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ προσωπικά για κάτι λίγα στρέμματα (300)στην Αργολίδα δεν μας λες τίποτα λεπτομέρειες, θα σου ήμασταν όλοι υπόχρεοι, έστω και με π.μ τηλ, εταιρίες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ΓΓΥΠ :

Το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων διευκρινίζει με έγγραφό του προς τις Γενικές Διευθύνσεις του ΥΠΑΑΤ ότι αναφορικά με την εφαρμογή της διάταξης του άρθρου 21 του Ν. 4015/2011 (ΦΕΚ Α΄210) που αφορά τη Γη Υψηλής Παραγωγικότητας, το ρυθμιστικό πεδίο της σχετικής διάταξης αφορά αποκλειστικά τις συμβάσεις αγοραπωλησίας ακινήτων, στο βαθμό που δεν έχουν ακόμα εκδοθεί οι Κοινές Υπουργικές Αποφάσεις σχετικά με την κήρυξη συγκεκριμένων περιοχών σε Γη Υψηλής Παραγωγικότητας.

Με τη διάταξη αυτή, καθορίζεται ότι οι συμβάσεις αγοραπωλησίας ακινήτων, καθώς και οι σχετικές συμβάσεις που έχουν ήδη γίνει και δεν έχουν ακυρωθεί με αμετάκλητη δικαστική απόφαση ή πρόκειται να γίνουν έως και δέκα ημέρες μετά την έκδοση των ως άνω ΚΥΑ είναι έγκυρες χωρίς να απαιτείται η προσκόμιση πιστοποιητικού περί υψηλής παραγωγικότητας.

Περαιτέρω δε ουδεμία σύγχυση συγχωρείται αναφορικά με τα εκκρεμή έργα ΑΠΕ, τα οποία πρέπει να ολοκληρωθούν απρόσκοπτα και χωρίς άλλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

b@bis εχω ακουσει και εγω για τετοια νουμερα αλλα δε το πιστευα..Αν επιτρεπεται το αγροτεμαχιο σου βρισκεται κοντα σε κολωνα της Δ.Ε.Η?Γενικα θα ήθελα καποιες πληροφορίες να μου δώσεις γιατί και εγω ενδιαφέρομαι προσωπικά...ευχαριστώ προκαταβολικά

Ακριβώς στο σύνορο έχει κολόνα της ΔΕΗΤο χωράφι είναι στην Ανατολική Αττική. Η Αττική αυτη την στιγμή πλεονεκτεί σε σχέση με άλλες περιοχές γιατί παίνεις όρους σύνδεσης σε 3 μήνες!! Αλλα δεν το νοικιάζω. Το πουλάω όμως...! Αν σε ενδιαφέρει στείλε pm.
Link to comment
Share on other sites

Αμάν φίλε μου b@bis μας άναψες φωτιές , αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ προσωπικά για κάτι λίγα στρέμματα (300)στην Αργολίδα δεν μας λες τίποτα λεπτομέρειες, θα σου ήμασταν όλοι υπόχρεοι, έστω και με π.μ τηλ, εταιρίες κλπ

Δεν δέχεσαι μηνυματα μου βγάζει οταν προσπαθώ να σου στείλω μληνυμα. Στείλε μου το τηλ σου με pm να σε παρω τηλ.
Link to comment
Share on other sites

b@bis υπεθεσα οτι και εσυ το νοικιαζεις για 800ευρω/στρέμμα το χρόνο.απο τις περιπτώσεις που ξέρεις οι εταιρίες ενδιαφέρονται και για μικρά έργα π.χ. 100 kw γιατι έχω ένα χωράφι δίπλα σε κολώνα της Δ.Ε.Η.Θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις pm ονόματα εταιρειών και τηλέφωνα..

Link to comment
Share on other sites

θα το εχω υποψη μου :smile: ...Παντως πιστευω οτι θα τους ενδιαφερουν αγροτεμάχια που είναι κοντά σε κολώνες της ΔΕΗ για να μειώσουν το κόστος της σύνδεσης με το δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.