Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στη ρύθμιση αυθαιρέτων του Ν.4014/11 ως 14/9/2012


ΟΩΝ

Recommended Posts

θα ριξουν και τπτ απο τον β παγκοσμιο και θα φονηθει ο κοσμος.....ετσι οπως επεσε το ενα καμια καντινα ηταν του καλοκαιριου....την εστησε κονομησε και ξαφνικα τον θυμηθηκε ο δημος....

 

 

παντως αυτο με την αδεια χωρις πλακα εχω φτασει και εγω στα ορια μου σε καποιες πολεοδομιες.......χειροτερα δεν γινεται......

Link to comment
Share on other sites

και επειδή οι επιταγές εξακολουθούν να πληρώνονται http://et.diavgeia.g...ΒΟΖ8Γ-ΣΗ2

 

Γι' αυτούς που θα οικοδομούν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στην Ελλάδα...

 

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι για μας. Είναι για τους Γερμανούς που θα πάρουν τα καλύτερα "κομμάτια". Δεν θα χτίσουν αυθαίρετα αυτοί. Εμείς, οι Έλληνες εννοώ θα μας πληρώνουν 400 ευρώ το μήνα για να μας έχουν υπαλλήλους....

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς ακριβώς εννοώ ΙΑΣΟΝΑ με το "γι' αυτούς".

Συμφωνώ και με τους "υπαλλήλους" !

Στην παραπάνω ανίσωση παίζουν μόνο όσοι παραμείνουν στους "ελεύθερους επαγγελματίες"...

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε 120.000, ενεργοί 60.000, θα μείνουν 10.000 (και πολλοί είναι)....

Link to comment
Share on other sites

Περίπου τόσοι απ' όλες τις ειδικότητες.

Οι 5000 περίπου θα είναι και ελεγκτές δόμησης.

Ανάμεσα στα ραντεβού ελέγχου, γρήγορα στο γραφείο για να περάσουμε μερικούς "πελάτες" στο σύστημα ... πρέπει να ζήσει και η οικογένεια !

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε σαν διαφημιστικο που παιζει πολυ στην περιοχη μου....ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΘΕΛΗΜΑΤΑ ΜΕ 3 ΕΥΡΩ.....

 

για θεληματα θαμαστε......τις αμοιβες μελετων τις περνουν οι Α.Ε υπογραψε εσυ τζανετακο...

χτιζει τα 200.000 κυβ μετρα κτιρια ο αλλος κατσε με 400 ευρω να μετρας μαυρους και τουβλα.....

κατσε στον υπολογιστη να ριξεις την ΑΠΔ...

κατσε στον υπολογιστη να περνας το ΕΚΚΟ για εφορια......(τι τους θελουν τους λογιστες!!!)

πηγαινε για ρευματοδοτηση στην δεη....

πηγαινε αρχψαιολογια....

πηγαινε δασαρχη....

μιλα με τον γειτονα νααμζψει τα προβατα γιατι αυριο αρχιζουν τα σκαψιματα....

πιασε και 2 εσπρεσακια οπως ερχεσαι

Link to comment
Share on other sites

Για φαντάσου κι εκείνους που δεν θα έχουν ούτε κι αυτά.......

Και θα ψάχνουν "χώρο" στο χωριό τους για να φυτέψουν μαρούλια και πατάτες...

Link to comment
Share on other sites

εγω φετος θα παω για τις ελιες μετα απο χρονια......μαζευε τα στρεμ ο πατερας αν δεν περναγα μηχανικος να μουνα γεωπονος.....

και σε κατι αλλα θα φυτευσω ροδια...

 

με μηχανιλικι μονο δεν θα ζησει η οικογενεια......και παω και για δευτερο σε λιγο

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Απορώ ποιός μ@λκ@ς είχε την έμπνευση ο Ν.4014 αρχικά να έχει χρονικό ορίζοντα 4 μήνου και απανωτές παρατάσεις αντί της προφανούς ισχύος 30ετίας που υποβόσκει στα λοιπά γραφόμενα του ιδιου Ν.

 

Συγνώμη για το ξεσπασμα συνάδελφοι. Αισθάνομαι ότι υπομένουμε χωρίς προφανή λόγο ένα μαρτύριο της σταγόνας το οποίο εκτός από την ψυχολογία μας, έχει επίπτωση και στην γενικότερη εικόνα ενός κράτους μίκυ-μάους.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τί θα ντυθεί τώρα τις απόκριες ο 4014;

Απάντηση: Απεργία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.