Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντλίες θερμότητας - κλιματιστικά


ΟΩΝ

Recommended Posts

LWT 35 - δτ 10 και Εξωτερικη 7 ... Σ αυτες μετρωνται

ειναι λιγο λαθος αλλα μαυτα θα πας και μαυτα θα παει και το πεα ..... τελος

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στα οπα οπα σε χω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

καλά το πάς....

αυτή η αιολική διάλεκτο σου, που και που τα κάνει κομπλικέ....

αλλά καλά...

Link to comment
Share on other sites

ελα λοιπον η αντλια εχει κυκλοφορητη δικο της

αν ομως παρει τα βρομικα νερα του δικτυου θα τον κλαψεις

σκουριες κλπ

 

οποτε 2 λυσεις εχεις

 

ή βαζεις δοχειο αδρανειας με εναλλακτη κ 2ο κυκλοφορητη μετα απο αυτο

 

ή διαχωριστη και ..... παλι 2ο κφορητη μετα.....

 

ετσι διαχωριζεις κυκλωματα ( κυκλωμα κλειστο η αντλια και αλλο το σπιτι - απο τον συλλεκτη και μετα )

 

 

σε σπιτι φιλου μου τουν χαν βαλει απο κατασκευης του σπιτιου 2 κυκλωματα καλοριφερ με 7-8 σωμματα το καθενα .... λολ

μη σε μπερδευει η λεξη κυκλωμα σαυτο....

 

για 14αρα καλα ειναι τα 7... μαζι με το σεταρισμα? υδραυλικος - ηλεκτρολογος δικος σου?

 

προσεχε ισως χρειαστεις ανοδιο αν ειναι παλιο το δικτυο σου ... ειναι λιγο αλμυρο αυτο το κομματι

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

ολα 7000 με τα ηλεκρτολογικα δικα μου αλλα και χωρις διαχωριστη. μου εχουν προτεινει διαχωριστη κυκλωματων αλλα δεν ξερω αν οντως χρειαζεται.

θα κρατησω το λεβητα και θα παιζει manual γυρνωντας τα νερα αν χρειασθει που δεν το νομιζω γιατι μενω σαλαμινα και δεν εχω πολυ χαμηλες θερμοκρασιες.

μου ειπαν οτι ο διαχωριστης μπαινει μετα την εσω μοναδα και θα επειδη θα δουλευει και ο κυκλοφορητης του λεβητα πρεπει να μπει ενδιαμεσα ο διαχωριστης κυκλωματων μεταξυ των 2 κυκλοφορητων. ρωτησα αν μπαινει σε ολες τις περιπτωσεις γιατι αυτο δεν το προτεινουν ολοι και μου ειπαν επειδη δεν ξερουν τις σωληνωσεις του δικτυου μου που ειναι μεσα στο πατωμα ωστε να ξερουν αν υπαρχει πτωση πιεσης και γενικως την αντισταση του δικτυου αν καταλαβα καλα το προτεινουν. νομιζω οτι ο δαχωριστης δεν ειναι εξαρτημα της daikin.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.