Μετάβαση στο περιεχόμενο

Είσοδος νερών βροχής από καμινάδα τζακιού


harisf

Recommended Posts

Καλημερα εχω τζακι απλο και οταν βρεχει μου μπαινει βροχη απο την καμιναδα, σταγονες ,εχω την εντυπωση πιο πολλες απο οσο πρεπει ,το καπελο που φοραει ειναι κοκορας ,ειναι κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Αν βρέχει μανιασμένα και έρχονται μερικές σταγόνες είναι κάτι φυσιολογικό. Αν και δεν θά 'πρεπε από τα σπασίματα του τζακιού να φτάνουν οι σταγόνες κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Με μια καλη πενσα τσακισε τ λαμαρινα ενα ποντο περιμετρικα προς τα κατω να μην γλυφουν τα νερα, τ καλυτερο ομως ειναι να το ξηλωσεις απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρόσθετα "ένα περιστρεφόμενο καπέλο καλής ποιότητας"... Κυκλοφορούν πολλά που στο 3μηνο κολλάνε και δεν περιστρέφονται

Link to comment
Share on other sites

Θα προσθετα οτι το περιστρεφομενο καπελο δεν ειναι για τζακια! Οταν δεν φυσα εξω δεν βοηθα οκ! Και οταν φυσα εξω και δεν ανναβει το τζακι ενισχυει τις απωλειες οκ! Και αν καποιος μηχανολογος διαφωνει σε οτι λεω να το τεκμηριωσει! Ειμαι απολυτος σε αυτα και οσοι προτεινετε κοκορια και μπαλες ειστε το λιγοτερο κακογουστοι.. Αποψη μου και οποιος θιχτει ας θιχτει οσο θελει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει μπάλα με μοτερ 250W και δεν έχω κανένα προβλημα. OK δεν είναι όμορφο αλλα σταμάτησε να καπνίζει. Νερά δεν μπαίνουν διότι κράτησα το καπέλο απο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πανευκολο και της μοδας να ξεπερνουμε κλασικους κανονες της φυσικης προχειρα με μηχανικο τροπο. Τουλαχιστον ας το κανουμε οικονομικα.. Αναροφοντας μια μικρη ποσοτητα μηχανικα (με ανεμιστηρα μικρο) καπναεριων απ την καπνοδοχο και διοχετευοντας αυτη τ ποσοτητα λιγο ψηλοτερα της δημιουργουμε μηχανικο ελκυσμο με ελαχιστα βατ.

Link to comment
Share on other sites

ητανε πακέτο και ταυτόχρονα δεν μπορούσα παρά να το βάλω αρκετά ψηλά (11 μέτρα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.