Μετάβαση στο περιεχόμενο

μια περι συμψηφισμού προστίμων ερώτηση


Recommended Posts

περίπτωση δική μου αλλά και συνάδελφου είναι η εξής :

η πράξη αυθαίρετου έγινε προ πολλών ετών και έκτοτε πληρώνονται τα πρόστιμά διατήρησης τακτικότατα. τα παραστατικά βέβαια είναι άλλα χαμένα άλλα σε άθλια κατάσταση όπου δεν φαίνονται Α/Α κτλ. ο πελάτης πήρε επίσημη βεβαίωση από την εφορεία με σφραγίδες υπογραφές για το ύψος των προστίμων που έχει καταβάλλει ως σήμερα. θεωρείται ότι θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί αυτό για το συμψηφισμό στο σύστημα??

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα.

Ασε που ειναι πολυ ευκολοτερο να περασεις τη βεβαιωση της εφοριας, αντι να καθεσαι να περνας ενα ενα τα παραστατικα (εχω περιπτωση με πανω απο 50 παραστατικα!).

Το θεμα ειναι τι περνας στο συστημα του ΤΕΕ, αφου δεν υπαρχει πλεον αριθμος παραστατικου...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι μπορεί να χρησιμοποιηθεί το χαρτί από την εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι μπορεί να χρησιμοποιηθεί το χαρτί από την εφορία.

 

και εγώ έχω πάει και πιστεύω ότι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις κανονικά. Το έχουν πει και σε σεμινάρια.

Link to comment
Share on other sites

και η δική μου λογική αυτό λέει αλλά πρακτικά στο σύστημα πως θα το βάλουμε αυτό??έχει κανείς ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.