Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμία της πρώτης δόσης του προστίμου


Recommended Posts

Αν το προστιμο εφαπαξ που εχω επιλεξει και πρεπει να πληρωθει εως 30/6  δεν πληρωθει θα εχω προσαυξηση αν το πληρωσω αργοτερα ή δεν θα είναι έγκυρη η δήλωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον όχι, διότι απλώς το σύστημα δεν είναι φτιαγμένο κατά τέτοιον τρόπο που να τα αναγνωρίζει κάτι τέτοια.

Αργότερα, όταν ..."ξυπνήσουν" ποιός ξέρει.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει πληρωσει κανενας το εφαπαξ με εκπτωση 20% μετα τον 1 μηνα που εχει η εντολη πληρωμης?Το δεχεται?Ληγει αυριο η προθεσμια γιατι τις εβαλα σε προσωρινη  υπαγωγη με επιλογη εφαπαξ 31/5 και οι πελατες δεν εχουν να πληρωσουν και δεν ξερω τι να τους πω...μου λενε να τα πληρωσουν αργοτερα αλλα φοβαμαι μην βρεθουν εκτος νομου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αυτό δεν είναι δική σου ευθύνη!!!!

Να μην την πάρεις και να το ξεκαθαρίσεις στους πελάτες σου!!!!

Οι ίδιοι μπορούν να πράξουν όπως τους φωτίσει ο ...Θεός, αναλαμβάνοντας την όποια ευθύνη των πράξεών τους!!!!!

Τέλος, θεωρώ ότι, δεν θα έχουν πρόβλημα (απλώς και μόνο διότι πιστεύω ότι, δεν έχει φτιαχτεί τόσο καλά και "αποτελεσματικά" το σύστημα).

Δεν πρόκειται να εκπέσουν από το νόμο. Απλώς το πολύ πολύ να χάσουν το δικαίωμα της έκπτωσης του 20%.

Η' τώρα ή κάποια στιγμή στο μέλλον......

Link to comment
Share on other sites

 Ελπιζω να μπορουν να πληρωσουν στην τραπεζα μετα απο 10 ημερες π.χ. απλα ρωταω αν εχει τυχει σε καποιον κατι αντιστοιχο..εννοειται δεν ειναι δικη μου ευθυνη αλλα πρεπει να τους πω τα πραγματα "ως εχουν" οσο αυτο ειναι ευφικτο με τον συγκεκριμενο Νόμο..

Link to comment
Share on other sites

............θεωρώ ότι, δεν θα έχουν πρόβλημα (απλώς και μόνο διότι πιστεύω ότι, δεν έχει φτιαχτεί τόσο καλά και "αποτελεσματικά" το σύστημα)......

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα

 

έχει πληρωθεί το παράβολο πριν τις 31 Μαϊου

 

δεν έχω κάνει όμως ακόμα τη δεύτερη υποβολή

 

αν την κάνω αύριο

 

θα έχει 1 μήνα ο πελάτης να πληρώση την πρώτη δόση?

 

ή υπάρχει προθεσμία για τις 30 Ιουνίου?

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος λέει ότι, η πρώτη δόση πληρώνεται εντός ενός μηνός μετά την ημερομηνία πληρωμής του παραβόλου.

Οι ημερομηνίες και οι "διαδικασίες" που προκύπτουν όμως μέσα από το σύστημα που έχει φτιάξει το ΤΕΕ είναι .....άστα να πάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όλα αυτά σχετικά με τις προθεσμίες 1ης δόσης κλπ του Ν 4014, δεν έχουν λογική μετά από τόσες μ...ς  του ΥΠΕΚΑ και θα παραγραφούν με το ΝΕΟ νόμο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.