Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανανέωση προσωρινών αδειών Ενεργειακού Επιθεωρητή


vag72

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν δε κάνω λάθος, δεν χρειάζεται ανανέωση, για όλους τους προσωρινούς επιθεωρητές η άδεια τους ισχύει έως τις 6 Οκτωβρίου του 2012

 

και μια και το βρήκα http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=Lsmam4RpVN4%3d&tabid=37&language=el-GR

 

απ. 14. Πότε λήγει η διάρκεια ισχύος των προσωρινών αδειών ενεργειακών επιθεωρητών;

Σύμφωνα με την παράγραφο 23 του άρθρου 42 του Ν. 4030 (ΦΕΚ 249 Α΄) «Νέος τρόπος έκδοσης

αδειών δόμησης, ελέγχου κατασκευών και λοιπές διατάξεις», η διάρκεια ισχύος των προσωρινών

αδειών ενεργειακών επιθεωρητών που έχουν εκδοθεί (ή που ενδεχομένως θα εκδοθούν) είναι έως

τις 6.10.2012.

Σημειώνεται ότι, εκτός των Αδειών Ενεργειακών Επιθεωρητών που θα χορηγούνται σταδιακά,

ισχύουν παράλληλα, έως τις 6.10.2012, και οι προσωρινές άδειες ενεργειακών επιθεωρητών.

Edited by ΑΕΚΤΖΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στο ΥΠΕΚΑ και δεν ήξεραν να μου πουν γιατί δεν έχει ανοίξει η διαδικασία στις 6/2 όπως γράφει....

Μάλιστα είπε ότι θα πάρει τηλ "πάνω" στο "buildingcert" να ρωτήσει και αυτός.....

 

Υ.Γ.

"ΑΕΚΤΖΙΣ" πρέπει να δώσεις το 100άρικο οπωσδήποτε για την ανανέωση....

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος, δεν χρειάζεται ανανέωση, για όλους τους προσωρινούς επιθεωρητές η άδεια τους ισχύει έως τις 6 Οκτωβρίου του 2012

 

και μια και το βρήκα http://www.ypeka.gr/...&language=el-GR

 

απ. 14. Πότε λήγει η διάρκεια ισχύος των προσωρινών αδειών ενεργειακών επιθεωρητών;

Σύμφωνα με την παράγραφο 23 του άρθρου 42 του Ν. 4030 (ΦΕΚ 249 Α΄) «Νέος τρόπος έκδοσης

αδειών δόμησης, ελέγχου κατασκευών και λοιπές διατάξεις», η διάρκεια ισχύος των προσωρινών

αδειών ενεργειακών επιθεωρητών που έχουν εκδοθεί (ή που ενδεχομένως θα εκδοθούν) είναι έως

τις 6.10.2012.

Σημειώνεται ότι, εκτός των Αδειών Ενεργειακών Επιθεωρητών που θα χορηγούνται σταδιακά,

ισχύουν παράλληλα, έως τις 6.10.2012, και οι προσωρινές άδειες ενεργειακών επιθεωρητών.

Διάβασε το....

paravolo_120130.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πληρωσα σημερα παραβολο 100€ για την ανανεωση της αδειας μου και εχω ερωτηση....

 

Ειχα κανει αιτηση και εγινα δεκτος και στις 3 κατηγοριες κελυφους, κλιματισμου και λεβητων

 

Πληρωσα ενα παραβολο, θελοντας να ανανεωσω ΜΟΝΟ για το κελυφος...

 

Πως θα διευκρινιστει αυτο ουτως ωστε να μου ανανεωσουν την αδεια ΜΟΝΟ του κελυφους και να ακυρωσουν τις αλλες 2?

 

Μην μου ανανεωσουν τιποτα για λεβητες και με αφησουν ξεκρεμαστο....

Link to comment
Share on other sites

Στις οριστικές άδειες απαιτούνται 100 ευρά για κάθε κατηγορία. Στους προσωρινούς, 100 είναι αρκετά για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος...?

Γιατι εγω διαβαζοντας το ενημερωτικο καταλαβα οτι και για την ανανεωση σε καθε κατηγορια των προσωρινων αδειων, ηθελε κατοσταρικο για καθε κατηγορια...

Link to comment
Share on other sites

100 για όλα. Αυτή την ενημέρωση έχω από άλλους ίδη προσωρινούς. Η προσωρινή άδεια είναι ενιαία άρα και το παράβολο το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.