Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκύκλιος 1/7-2-12 (Ν. 4014/11)


Recommended Posts

Καλά.... αν ισχύει κάτι τέτοιο θα μπαίνει ως ΚΧ 1 τμ και τα υπόλοιπα ΚΑΝΟΝΙΚΑ ως ΒΧ !!!!

 

ΡΕΕΕΕ τι μαλάκες είναι αυτοί?

Link to comment
Share on other sites

faethon, στη δική μου περίπτωση μιλάμε για αποθήκη, δε μπορώ να δώσω βεβαίωση για κύριο χώρο. η ΔΕΗ μπορεί να καταλάβει τη διαφορά, αν πάνω στη βεβαίωση για τη σύνδεση, δει τα τετραγωνικά των κυρίων χώρων = 0.

 

architect, καλό το σκεπτικό σου , αλλά θέλουν και χαρτί από το δήμο που να αναφέρει τη χρήση

 

για τους κύριους χώρους δεν υπάρχει πρόβλημα, εγώ αναφέρομαι σε βοηθητικούς που δεν μπορείς να δώσεις βεβαίωση Κ.Χ, γιατί δεν είναι Κ.Χ

Edited by ΑΕΚΤΖΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εσωτερικό της ΔΕΗ. Θέλουν μπικικίνια.....

 

edit.

ΑΕΚΤΖΙΣ, πως θα δώσει ρεύμα η ΔΕΗ σε μια αποθήκη με ΟΑ; Ποια η διαφορά;

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν ξύλο, όχι μπικικίνια!!!

 

Έχω κι εγώ περίπτωση που τώρα τρέχουν οι δόσεις και πρόκειται για ξυλική αποθήκη - wc σε χωράφι, οπότε πήγε με ΥΔ ΒΧ. Σαν ΚΧ δεν υπήρχε τίποτα γιατί έχουν τροχόσπιτο μέσα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ξαναπάω δευτέρα μέχρι να αλλάξουν γνώμη και θα σας ενημερώσω :smile: αν κάποιος μάθει κάτι σχετικό με την σύνδεση βοηθητικών χώρων εκτός με τη ΔΕΗ, ας το αναφέρει

 

faethon, γιαυτό παραξενεύτηκα και εγώ, και του λέω με το σκεπτικό σας, κανένας βοηθητικός χώρος που θα τακτοποιηθεί δεν θα μπορεί να ρευματοδοτηθεί ...περιμένω τη δευτέρα να ξαναρωτήσω

Edited by ΑΕΚΤΖΙΣ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... μόλις έκλεισα το τηλέφωνο (μετά από 1 ώρα αναμονή) από το ΤΕΕ και ρώτησα και γι αυτό....

 

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ !!! :shock:

 

Καλύτερα να ρωτήσουμε στη ΔΕΗ ή στην πολεοδομία απ' όπου περνάν οι αιτήσεις... μου είπε!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά χέστηκα ποιανού θέμα είναι!!! Το θέμα μου είναι να μπορεί ο πελάτης μου να πάρει ρεύμα, όπως λέει ο νόμος και είπα κι εγώ σε αυτόν.

 

(δεν επιτίθεμαι σε εσένα!!! καταλαβαίνεις....)

Link to comment
Share on other sites

από ότι μου έδωσαν να καταλάβω από τη ΔΕΗ, πρώτα βγάζει τις αποφάσεις το ΥΠΕΚΑ και στη συνέχεια η ΔΕΗ δίνει εσωτερικές οδηγίες. δε λέτε που δεν είπα στο πελάτη επειδη η κατασκευή του είναι κλεισμένη περιμετρικα με τσίγγο, και επειδή το πρόστιμο του βγαίνει στο θεό, να ξηλώσει το τσίγγο και να το πάμε σαν στέγαστρο με αναλυτικό και άντε μετά να του έλεγα πως θα πάρει και ρεύμα σε στέγαστρο :smile:

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση αυτή της ΔΕΗ βγαίνει μαζί με τη δήλωση για τακτοποίηση αυθαιρέτου από ότι κατάλαβα.

Όταν κάνεις βεβαίωση για μεταβίβαση προφανώς εκεί δεν φαίνονται καθόλου τμ αφού δε συμπληρώνεις κάπου εμβαδό, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.