Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί τσερκιών δοκών και υποστυλωμάτων


 
acnt

Recommended Posts

ακόμα νωρίς είναι για καρδιά...

με όλα αυτά που έχω ακούσει περί συνδετήρων κατάληγω σιγά-σιγά ότι η καλύτερη λύση ακόμα και από μανδύα και θώρακα είναι οι τύπου sidefor,armastahl που είναι σύνεχες σίδερο σε επίπεδο συνδετήρα...αλλά δυστυχώς η επιλογή τους δεν είναι σε όλες τις περιοχές εφικτή...

Link to comment
Share on other sites

επειδή με όλα αυτά που ανέφερες περί ''θώρακος''(μή έγκριση από άλλους κανονισμούς, αποτυχία πειραμάτων...) και επειδή ξέρω πως μπήκε στην αγορά αυτός ο τύπος τσερκιού μιας και το πρώτο εργοστάσιο παρασκευής και προμήθειας του έγινε στην πόλη μου, μου δη μιούργησες κάποιες σκέψεις όσον αφορά τους κύριους σκοπούς παραγωγής αυτής της ''πατέντας'' που απέχουν πολύ από το συμπέρασμα ότι είναι η καλύτερη λύση όπλισης...έχεις να πεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

δεν είπα ότι μας νοιάζει ποιοι επωφελούνται...αλλά το ότι ''πασάρεται'' κάτι για καλό(προώθείται από πανεπιστημιακούς φορείς μεσω των πειραμάτων,μπαίνει και στον κανονισμο...άρα σου λένε βάλε ''θώρακα'' )αλλά οι αποδείξεις τις αξιοπιστίας του δεν είναι επι ίσους όρους(όπως ανέφερες και φαινεται και ξεκάθαρα)και άρα κάπου ''μπάζει νερά''.

Link to comment
Share on other sites

στο μεσοδιάστημα όσο αυτοί βάζουν, τα τοιχεία έχουν φτάσει τα 2 μέτρα και το nv=0.60,

 

και η fbd μια χάνει και μια βρίσκει το 1.4 ,

 

και αυτοί θα βάζουν........... και όσο θα βάζουν, τα τοιχεία θα γίνονται 3,4,10m , το nv=0.70,0.80, παίζει και το q=1

 

και γι'αυτό το ταπεινό Φ12 έφτασε να τ' αγκυρώνεις στον κόμβο του γείτονα, γιατί βάζουν, όλοι βάζουν από κάτι (και αυτοί, και μεις, και όποιος προλάβει βάζει)

 

όλα γαιτανάκι είναι, τι να κάνουμε δυστυχώς (και μάλλον πολλά κάνουμε)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.