Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί τσερκιών δοκών και υποστυλωμάτων


 
acnt

Recommended Posts

εγώ συμφωνώ μαζί σου,

 

κ εγώ μαζί σου,δίκιο έχουμε,πού θα το βρούμε είναι το θέμα...

 

να πάμε οδοποιία που πρώτα φτιάχνεται το τεχνικό και μετά ζητάνε μελέτες

 

ΚΑΛΑ,ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ!!!!!!!!!!!

 

Ζήτω τα DRAFTS!!!Φαντάζεσαι φίλε να μην υπήρχαν ούτε αυτά?Οι αυτοκινητόδρομοι θα ήταν δημιούργημα αποκλειστικά του απόλυτου άρχοντα εργοδηγου!!!!!Πλήρωνε εσύ μετά διόδια....

 

τρίβομαι τώρα να μιλήσω για τις έρευνες.............αλλά θα μου περάσει

 

Κ εγώ για οδοποιία,αλλά θα μου περάσει κ εμένα!!!!!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aρη , αν είναι να μπω στη πρόσθετη δαπάνη , (γιατί είναι πιο ακριβός ο θώρακας , οι πωλητές τη δουλειά τους πάνε να κάνουν) , γιατί να μην πάω σε μια λύση τύπου sidefor ? Βιομηχανικό προιόν , εξ' ίσου καθαρή δουλειά και χωρίς τα προβλήματα τοποθέτησης δεσιμάτων κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτω τα DRAFTS!!!Φαντάζεσαι φίλε να μην υπήρχαν ούτε αυτά?Οι αυτοκινητόδρομοι θα ήταν δημιούργημα αποκλειστικά του απόλυτου άρχοντα εργοδηγου!!!!!Πλήρωνε εσύ μετά διόδια....

κορωνίδα όμως δεν πετύχαιναν τα drafts ποτέ, έσβηνε το επίχωμα στην προσθήκη με τις ρητίνες

Κ εγώ για οδοποιία,αλλά θα μου περάσει κ εμένα!!!!!

:lol:

σιγά μη σου περάσει

 

edit: τη διαφήμιση στο banner κάτω την είδατε? ρωτά ποια ειναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, οι θώρακες κατασκευάζονται με το ίδιο το 8αρακι που θα βάλετε και στην πλάκα. Μην μιλάμε για νευρώσεις..8αρακι είναι ..όχι 20αρι.

 

Κοίτα, με εσένα έχει τρομάξει λίγο το μάτι μου από το υψιλό (και δεν κάνω πλάκα) επίπεδο της δουλειάς που έχω δει πως σου παρέχουν τα συνεργεία σου, οπότε μπορεί και να μην έχεις δει το αίσχος που αντιμετώπισα εγώ...Να πω βέβαια πως έχει να κάνει και ο τρόπος χειρισμού του μηχανίματος ευθυγράμμισης.

 

Zavi, αγοράζεις από τον μανάβη τις σάπιες ντομάτες που σου πασάρει ή κοιτάς τις ζουμερές; Δεν ψωνίζουμε "ότι υπάρχει στο ράφι" και σίγουρα, αυτό δεν είναι μόνο η κουλούρα.

 

Πάντως μην σχολιάζετε συνέχεια περί νευρώσεων..μέχρι Φ10 που έχω χρησιμοποιήσει εγώ είναι μια χαρά οι νευρώσεις. Το παρακάναμε

Μόνο για αυτό θα έπρεπε να μιλάμε! Για την ποιότητα του σιδήρου... Για τον τσαμπουκά που πρέπει να δείξουμε στους μαντράδες όταν σου λένε: "μ'ονο κουλούρα δουλεύω νεαρέ μου" με στόμφο και μαγκιά και όταν τους περιλαμβάνεις μέχρι και μεταλλειολόγο βάζουν να σε πάρει τηλ να σου πει πως "οι ιδιότητες του οπλισμού από κουλούρα δεν αλλοιώνονται" ....

 

ποια είναι η αποψή σας για κόψιμο τσερκιού σε ακραίο κόμβο,

πέρασμα αγκύρωσης διαμήκους και τοποθέτηση νέου τσερκιού χειροποίητου στη θέση του κομμένου

παρακαλώ τοποθετηθείτε

Tί χειροποίητου; Γιατί δεν κόβεις τα 6αράκια από έτοιμα και να τα φοράς "βρακωτά" που λέω κι εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδί μου, έχεις κλωβό 3μ και τον κόμβο από τα 2,5 έως τα 3μ. κόβεις τα 6αρακια από τον κλωβό, και τον βγάζεις από την κολώνα. Αγκυρώνεις τα κάτω, προσθέτεις 3 τσέρκια, μετά αγκυρώνεις και τα πάνω και τέλος...ΔΕΝ πειράζεις τα τσέρκια μόνο τα 6αράκια που τα συγκρατούν.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ακουγα κάτι κουφα το απόγευμα

 

edit: τη διαφήμιση στο banner κάτω την είδατε? ρωτά ποια ειναι η πρωτεύουσα της Ελλάδας?

Link to comment
Share on other sites

aρη , αν είναι να μπω στη πρόσθετη δαπάνη , (γιατί είναι πιο ακριβός ο θώρακας , οι πωλητές τη δουλειά τους πάνε να κάνουν) , γιατί να μην πάω σε μια λύση τύπου sidefor ? Βιομηχανικό προιόν , εξ' ίσου καθαρή δουλειά και χωρίς τα προβλήματα τοποθέτησης δεσιμάτων κτλ.

 

Δεν διαφωνώ.

Αλλά και ο θώρακας θέλει συζήτηση για το πόσο πιο ακριβός είναι.

Και εγώ μανδύες χρησιμοποιώ πλήν συγκεκριμένων σημείων.

Αλλά επιμένω...μην συζητάμε για τις νευρώσεις. Μια χαρά είναι.

 

Και ξαναρωτώ.

Αλλάζουν οι ιδιότητες του Φ10 αν είναι από κουλούρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.