Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνική έκθεση Η/Μ για ρύθμιση αυθαιρέτων κατά τον Ν. 4014


Recommended Posts

Από την στιγμή που όλα θα υποβληθούν με μία δήλωση και αφού η αμοιβή του διαχειριστή θα είναι μία έτσι και η αμοιβή του ΜΜ θα είναι μία. 1,5ΗΜ μηχανικού 10-20 έτη.

ευχαριστώ για την επιβεβαίωση

(καλά εγώ είμαι αρχαίος >30 -όπως και ο ΜΜ- και γι αυτό έλεγα 1 κι οχι 1,5)

απλά το έβρισκα άδικο και χαμηλό το ποσό

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλη άποψη πάνω στο ίδιο ερώτημα ????

 

3) πυρασφαλεια?

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσφάτως συνέταξα μια Τεχνική Έκθεση, βασισμένος σε κάποιες βοήθειες που βρήκα και εδώ όσο και σε άλλες πηγές και με μπόλικη δική μου φαντασία! Βασικά η έκθεση ήταν μια για κάθε ιδιοκτησία.
Παραθέτω μια εξ'αυτών για παρατηρήσεις- διορθώσεις κλπ.
Την κατανόηση σας για όποια λάθη :mrgreen: !!!

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ_1ος_ΓΡΑΦΕΙΑ.docx

Edited by timpap
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με έπιασες εκτός γραφείου. Με επιφύλαξη είναι του 79. Χρήση γραφείων όχι όλο το συγκρότημα. Υπάρχουν καταστήματα και μια κατοικία. Για την κατοικία δεν έκανα έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα άλλο πέραν από κάποιους πυροσβεστήρες όπου δεν έκρινα σκόπιμο να ελέγξω αν είναι αναγομομενοι. Αν υπήρχε πυροσβεστικό συγκρότημα θα εκανα την περιγραφή του με οτι στοιχεία θα μπορούσα να έχω (ισχύς, παροχη, μανομετρικο). Αν ήταν ευδιάκριτο το ταμπελακι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ισόγεια αποθήκη που έχει κατασκευασθεί στον ακάλυπτο συνεργείου αυτοκινήτων και η οποία  είναι ανεξάρτητη στατικά από το κυρίως κτίριο, και η οποία φυσικά δε διαθέτει η/μ εγκαταστάσεις, χρειάζεται εκθεση η/μ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.