Μετάβαση στο περιεχόμενο

3% αλλαγή ισχύος μετά από σύμβαση συμψηφισμού


a025085

Recommended Posts

Ok thanks. Τελικά βρήκα αυτήν την πληροφορία ψάχνοντας στα διάφορα τόπικ για τα φωτοβολταϊκά (συν πολλές άλλες και υλικό σχετιζόμενο με μελέτες, να ναι καλά τα μέλη του michanikos.gr).

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks. .... να ναι καλά τα μέλη του michanikos.gr).

 

Επιτέλους, ακούστηκε και ένα δημόσιο ευχαριστώ προς τα μέλη του φόρουμ

(που είσαι Kosmas85 να το δεις) :P:p

 

Καλή επιτυχία kat85 ;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΣΤΡΙ μην το γελάς καθόλου :) Καθώς δεν έχω κάποιον να με κατατοπίσει άμεσα το φόρουμ είναι ένα καλό σημείο εκκίνησης. Εδώ καινούργιοι μηχανικοί δέχονται να δουλεύουν 'εθελοντικά' στο γραφείο κάποιου παλαιότερου για να τους 'μάθει τη δουλειά'..

Επί τη ευκαιρία, η εγκατάσταση αφορά περιοχή κοντά στη Θεσσαλονίκη και είμαι σε αναζήτηση προσφορών και έμπειρου εγκαταστάτη.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟΣΤΡΙ μην το γελάς καθόλου :) .

 

Δεν γελώ μαζί σου αλλά με το φίλο μου το Κοσμά που παραπονιέται ότι δεν ακούει ένα ευχαριστώ Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια και πάλι στο forum.

 

 

Ερώτηση:

 

Τι γίνεται όταν έχει μεσολαβήσει πολύς καιρός από την αρχική αίτηση μέχρι την κατασκευή του πάρκου

 

και εν τω μεταξύ έχουν αλλάξει τιμές, έχουν αποσυρθεί μοντέλα κλπ?

 

Φαντάζομαι θα δέχονται τροποποίηση της αρχικής μελέτης...

 

Είναι απλή η διαδικασία ή θα πάρει πάλι μήνες πίσω η όλη υπόθεση?

 

Μήπως γίνεται κάτι άλλο σ' αυτές τις περιπτώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αρχική αίτηση.

Ας πούμε ότι τα πανέλα που επιλέγω αρχικά είναι π.χ. 41 τεμ. οποιασδήποτε μάρκας με ισχύ 240 W. Άρα η συνολική ισχύς 41Χ240=9,84kW.

Αν στη συνέχεια, και στο μεσοδιάστημα μεταξύ της υποβολής της αρχικής αίτησης και της υπογραφής της σύμβασης συμψηφισμού, θέλω να αλλάξω τα πανέλα μου, μέχρι ποιό βαθμό μπορώ να το κάνω.

Στην αρχή η ΔΕΗ μου είχε πει, όχι αλλαγή πάνω από +-0,01kW της συνολικής ισχύος. Μετά μου είπαν όχι αλλαγή μεγαλύτερη του +- 3% της συνολικής ισχύος. Τι ισχύει τελικά; Υπάρχει κάποια απόφαση της ΔΕΗ που αναφέρεται αυτό ή είναι στην διακριτική ευχέρεια του εκάστοτε υπαλλήλου;

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρόσφατα στη ΔΕΗ Φιλοθέης τροποποίησα αρχική αίτηση 9,66kW υποβεβλημένη αρχές Νοέμβρη σε 9,87kW (λόγω αλλαγής πανέλω φυσικά) στα τέλη του Νοέμβρη και η διαδικασία προχώρησε κανονικά χωρίς να χάσω τη σειρά προτεραιότητας.

Link to comment
Share on other sites

-+3% μπορεί να μεταβληθεί χωρίς να τροποποιηθεί ούτε η σύμβαση σύνδεσης ούτε η συμψηφισμού. (εάν μπείτε στο site της ΔΕΗ το γράφει στα FAQ του Ειδικού Προγράμματος)

http://www.dei.gr/Default.aspx?id=49044&nt=18&lang=1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.