Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άλλα υπολογίζει, άλλη εντολή βγάζει


Recommended Posts

Συνάδελφοι,

Θα ήθελα να μου πείτε αν ισχύει αυτό ή όχι...

 

Υπέβαλα τα στοιχεία για τακτοποίηση ενός αυθαιρέτου (πατάρι καταστήματος) και μου υπολόγισε 1.832,63€ πρόστιμο.

 

Όταν έκανα υποβολή για να βγει η εντολή πληρωμής το ποσό που έγραφε ήταν 2.000,00€ (στρογγυλό-στρογγυλό)

 

Τι συμβαίνει; Κάνει στρογγυλοποίηση το σύστημα υπέρ του κράτους ή υπάρχει ελάχιστο ποσό στα αυθαίρετα;

Link to comment
Share on other sites

181 τμ

Επειδή το έψαξα είναι το άρθρο 24 του νόμου παράγραφος γ.

Χρήση καταστήματος από 100-200τμ παράβολο 2000€.

Επίσης λέει ότι συμψηφίζεται με το πρόστιμο και δεν επιστρέφει. Άρα συμψηφίζεται μονόδρομο υπέρ του Ελληνικού Δημοσίου. Μια χαρά. Ο πελάτης μου κλάπηκε από το ελληνικό δημόσιο κατά 140€

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις βάλε 99 τ.μ. πληρώνει το παράβολο και συμπλήρωσε τα υπόλοιπα 82τ.μ. στη συνέχεια και θα θου βγάλει το 1832,63 €. Και εάν θέλει ο πελάτης σου να το πληρώσειο εφάπαξ θα είναι 1466,1€. Οπότε σου κλέβουν 533,9€. Αν δεν έχει γίνει ακόμη η πληρωμή κάνε καινούριο έργο/δήλωση και βγάλε νέα εντολή πληρωμής. Άρα καλά υπολογίζει, καλά βγάζει!

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.