Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα στο PC


mikegr84

Recommended Posts

Τις καλημερες μου στο forum! Το προβλημα που εχω ειναι πως μετα την εγκατασταση ενος εξωτερικου usb σκληρου δισκου δεν δουλευε το ασυρματο usb ποντικι μου. Κανωντας ενα reset ξαφνικα μου βγαζει ενα μυνημα no input video και δεν ανοιγει ουτε η οθονη!! Καμια λυση παιδια??

 

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων και το κείμενο του μηνύματος, πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Gousgounis.

Edited by Gousgounis
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

3 πραγματα μπορω να σκεφτω:

α) Ιος απο τον σκλερο

β) με το που τον συνδεσες, εκανε κανενα "τσαφ" και σου εκαψε κατι

γ) για καποιο λογο ο usb ανακατεψε το boot σου. Αυτο οταν συμβαινει οδηγει σε εμφανιση μαυρης οθονης με μια παυλα που αναβοσβηνει αφου περασει τα αρχικα διαγνωστικα.

 

Αν δεν "περνα" τα αρχικα διαγνωστικα, τοτε μαλλον κατι δεν παει καλα.

Προτεινω να μπεις στο bios και να ενεργοποιησεις τις default ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

β) με το που τον συνδεσες, εκανε κανενα "τσαφ" και σου εκαψε κατι

 

 

100% !

ειδικα αν ο δισκος ηταν 2.5'' που τραβαει ρευμα απο το usb

Link to comment
Share on other sites

β) με το που τον συνδεσες, εκανε κανενα "τσαφ" και σου εκαψε κατι

 

Ξεκίνα από κάρτα γραφικών για αρχή.. Άμα είναι τσαφφφ σε παίρνει ακόμα! Το τσουυφ μην ακούσεις, γιατί μία φορά τον είχα ανοιχτό για να του περάσω 2ο σκληρό. Τον ανοίγω αφού τον συνέδεσα και ακούω ένα τσουφ και καπνός.. Τροφοδοτικό, μητρική, σκληρός...

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μήνες, αν δεν έχει λύσει το πρόβλημα του, σίγουρα πάει για κλείσιμο.... :mrgreen:

Ημερομηνίες παίδες!!!

 

Πολυ απότομα τα πετας βρε αδερφε!!! :lol:

Ρε σεις, σοβαρα τωρα, καντε κατι για τετοια θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Ελαμ ντε, τι να κάνουμε αν ο άλλος μπαίνει σε site μηχανικών να ρωτήσει για το ποντίκι του …

Τσαφ τσουφ το τρένο περνά κι αν δεν έβγαζε καπνό θα ήταν το πιο οικολογικό τρένο….

 

Νομίζω πως πέρα από την χαλαρή ενότητα χρειαζόμαστε και μια διάσπαρτα, εφήμερα, εκτός τόπου και χρόνου ενότητα, για να μεταφέρονται διάφορα και να μη χάνονται μαργαριτάρια.

 

Σορυ για το οφτόπιασμα και ας με φάει το μαύρο σκοτάδι ...

Link to comment
Share on other sites

Ελαμ ντε, τι να κάνουμε αν ο άλλος μπαίνει σε site μηχανικών να ρωτήσει για το ποντίκι του …

Aντε ντε! Αλλα τι να κανεις; Να μην απαντησεις; Εστω και μισο χρονο μετα;

 

Νομίζω πως πέρα από την χαλαρή ενότητα χρειαζόμαστε και μια διάσπαρτα, εφήμερα, εκτός τόπου και χρόνου ενότητα, για να μεταφέρονται διάφορα και να μη χάνονται μαργαριτάρια.

Εγω μιλησει εδω και καιρο για trash κατηγορια.

Αλλα τι θα λυσει αυτο;

Τα θεματα που θα πρεπει να μεταφερθουν, δεν ειναι δυνατο να γινονται πάντα αντιληπτα απο εσας...

Εδω εγω την πατησα που δεν ειδα που απαντω.

 

Παντως, για εμενα το θεμα ειναι ενα:

ο Χ γραφεται εδω και μπορει να ποσταρει ο,τι του κατεβει, παντου.

Μηπως η ενότητα που λες με "διάσπαρτα, εφήμερα, εκτός τόπου και χρόνου" θα πρεπει να συμπεριλαμβανει και χρήστες;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τώρα.

 

Εγώ συνήθως πατάω το κουμπάκι πάνω δεξιά που λέει: "view new content" και μου δείχνει τα καινούργια.

Αλλιώς ψάχνω τα φόρα για κάτι πιο συγκεκριμένο.

Εσύ τώρα πως κατέληξες εδώ:

 

χωρίς να δεις ημερομηνία? Δεν θέλω να πω ότι το έκανες επίτηδες. Απλά το συγκεκριμένο λάθος δεν γίνεται εύκολα...

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!

 

Ελαμ ντε, τι να κάνουμε αν ο άλλος μπαίνει σε site μηχανικών να ρωτήσει για το ποντίκι του …

 

Υπάρχουν και οι Μηχανικοί Υπολογιστών βρε lads!

saltapidas μία trash κατηγορία δεν θα ήτανε κακό!! Μαζί σου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.