Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια επισκευής με τοποθέτηση ικριωμάτων


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

θέλω να βγάλω μία άδει για επισκευή (αντικατάσταση μαρμάρων στις μαρκίζες) με τοποθέτηση ικριωμάτων..

 

ξέρει κανείς αν θα πρέπει να γίνει καινούριο τοπογραφικό εξαρτημένο? στην πολεοδομία αθηνών που ρώτησα μου παν ότι θέλει όλα όσα γράφει ο Ν.4030 (παρ. 4 αρ.9)

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν κάθε αίτηση στην πολεοδομία για άδεια απαιτούσε σύγχρονη αποτύπωση οικοπέδου.

Απλά τώρα (Ν.4030) θα πρέπει να είναι και εξαρτημένη. (κατά την γνώμη μου πολύ καλό αυτό, να αραιώνουν σιγά - σιγά και οι αερητζήδες...)

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Δεν παει έτσι.. Γιατί ο πελάτης θέλει να αλλάξει 3 μαρμαράκια και με όλα αυτά θα του κοστίσει πάρα πολύ..

 

Και στο τέλος δε θα τα φτιάξει..

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απλά τώρα (Ν.4030) θα πρέπει να είναι και εξαρτημένη. (κατά την γνώμη μου πολύ καλό αυτό, να αραιώνουν σιγά - σιγά και οι αερητζήδες...)

μωρέ έχουμε να δούμε κάτι ωραίες εξαρτήσεις από το κτηματολόγιο

Link to comment
Share on other sites

... και με όλα αυτά θα του κοστίσει πάρα πολύ..

Δεν αλλάζει και τίποτα.

Για να στήσεις σκαλωσία πάντοτε ήθελε σημερινή τοπογραφική αποτύπωση.

Απλά τώρα θα είναι και εξαρτημένη.

 

Θεωρώ πως η επίβλεψη για το σωστό στήσιμο της σκαλωσιάς,

η μέριμνα για την λήψη των μέτρων ασφαλείας,

ο έλεγχος για την αποξήλωση των παλαιών μαρμάρων, να παρθούν σωστά τα μέτρα για τα καινούργια μάρμαρα

και η επιμέλεια της ορθής τοποθέτησης των νέων μαρμάρων καθώς και το κλείσιμο τυχών μερεμετιών που ίσως προκύψουν

είναι εργασίες που απαιτούν απείρως περισσότερο χρόνο και μέριμνα

από αυτήν που απαιτεί η εξάρτηση που θα κάνεις στην αποτύπωση του οικοπέδου (γιατί την αποτύπωση την κάνεις ούτως ή άλλως).

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.